Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem tudja pórázon vinni...

Miért nem tudja pórázon vinni a 2 nagy testű kutyáját lakott területen belül?

Figyelt kérdés
Nem csak nekem okoz gondot, de szerintem másnak is. Ő kivételével mindenki tudja pórázon sétáltatni a nagy és kistestű kutyáját. Kivéve ez a hölgy! Már volt mással is incidense, de nem csináltak vele semmit. Mit tudok tenni ennek érdekében? Nekem is volt vele majdnem nekem jött fényes nappal és ordított mit képzelek magamról és ki vagyok én mivel szóvá mertem tenni neki. Ugyan annyi jogom van lent sétáltatni a kutyámat ddeigy nem lehet!
2021. máj. 6. 17:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Na még egy abszolút friss cikk is itt van, úgyhogy kérdező, szépen nyomtasd ki és ballagj be újra feljelentést tenni!!!


[link]


"A szabálysértési törvény több korlátot is megfogalmaz a kutyasétáltatás kapcsán. Mindezek értelmében szabálysértésnek minősül, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja. Fontos azonban, hogy egy kormányrendelet előírja azt is, hogy belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes. Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen."'



És tessék, itt a vonatkozó Kormányrendelet:

[link]


17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

2021. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
63%

Hagyjuk ne etessük tovább a trollt!


Jelentve!

2021. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
21 nem értetted meg, hogy fel hívtam a helyi kozterulet felügyelet és a kedves hölgy közölte nem tudnak csinálni semmit?! Tényleg nem tudod értelmezni? Sajnos én sem úgy gondoltam!! Ne támad nekem mikor normálisan kérdeztem valamit és mivel nem egyezik a te velelmenyeddel és telefonon is közölték ezért nem alezt a primitív stílust nem kellett volna mert nagyon gusztustalan és gáz egyesektol! Lehet jelenteni ezt is mint az elozodlt de akkor még egyszer le fogom írni
2021. máj. 6. 22:30
 24/27 anonim ***** válasza:
78%
Bazzeg az nem vélemény, hanem a törvény!!
2021. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
77%

Itt egy valaki cirkuszol és sérteget, és az te vagy, még azt se sikerült leírni hogy melyik városról van szó, csak irogatod a hülyeségeidet.


Kaptál jogszabályi hivatkozást, hívd vissza a közterest és dugd az orra alá, ennyi. Vagy mit akarsz, hívjuk helyetted?

2021. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor pampogj és ne csinálj semmit!


CSak tudnám, akkor miért írtad ki a kérdést egyáltalán...

2021. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem, mert te ostoba vagy, ő meg nem. Tényleg ég és föld a színvonal, kedves ;)
2021. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!