Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Örökség vagy szülői támogatás...

Örökség vagy szülői támogatás nélkül hogyan tud szerezni egy mai fiatal lakhelyet?

Figyelt kérdés
Évről évre többszörőzödnek az ingatlanárak

2021. máj. 9. 08:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
39%
Kemény és kitartó munkával és/vagy hitellel.
2021. máj. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
37%
Bűnözéssel.
2021. máj. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
21%

Az ingatlanárak pont ott vannak mint két éve. Mirol beszelsz?

Volt egy drágulás (frekventált helyeken ahol jól fut az airbnb duplázódás) öt év alatt.

Azert az évről évre többszöröződés elég nagy ferdítés.

Persze a kérdésed többi része is, nem meglepo modon.

En pl 25 korul vegeztem, majd a párommal/albérletben laktam, egy evet otthon szuleimmel is, majd 30 evesen 18M önerővel, 8M hitellel vettem egy korrekt, 55 m2-s szép lakást, 1 ev alatt 6 misi ráment a felujitasra, 32 eves koromra mar szinte tehermentes (heteken belul végtörlesztek). 3-4 ev mulva eladom es veszek egy nagy csaladi hazat. Hat en nagyjabol igy.

2021. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem ott vannak az ingatlanárak, mint 2 éve. Akkor 12 milliórt vettünk lakást, ma ezt kb..18-20 milliórt hirdetik. Bátyám 2 éve épitetett háat 30 milliórt 120nm-set garázzsal, nekünk ugyanannál a vállalkozónál a 100nm alapterületű garázs nélkül 40millió.

Aki nem veszi észre a drágulást, az elég vak.


Egyébként kérdező, hosszú évekig tartó spórolás és némi hitel. Mi így tudtuk megoldank

2021. máj. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
37%

ELkezdesz dolgozni, spórolni ha megvan az önerö, akkor hitel.

A hitel sokkal olcsóbb, mint az "összespórolom az egészet", ugyanis mire összejönne a hitelmentes pénz,addigra az infláció miatt sokkal több ideig tart. Ha felveszed a hitelt, az infláció neked dolgozik, fix összegben ugyanannyit fizetsz, de kevesebbet ér.

2021. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
1%

#4 hol vettel te 12M-ert lakást 2019 nyarán? :D azóta úgy 5%ot emelkedtek az árak. Nezz meg barmilyen statisztikát.

2015 óta volt egy duplázódás valóban, de ehhez hozzatartozik hogy 2008-12 kozott meg felezodes, szoval csak utolerte magát a piac.

2021. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
72%
Nem igazán tudom megmagyarázni neked a tényeket, mert nyilvánvalóan fogalmad sincs a tényekről. Az, hogy mit olvasgatsz a neten, az nem a valós adat
2021. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%
Beépülsz a szervezett bűnözésbe vagy öt életre eladósítod magadat és a leendő leszármazottjaidat. S minél esztelenebb iramba próbálják meg teleszülni - a semmire - az emberek az országot, annál inkább romlanak az esélyek erre.
2021. máj. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
42%

Ahhoz képest, hogy alapjáraton ez nehéz lehet, ezen a fórumon szinte mindenkinek önerőből sikerül mindez huszonévesen, ráadásul Budán, akár egyszerre többet is szinte hitel nélkül. :)


Álmodik a nyomor, kispajtások.

2021. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
11%

#7

Másfél éve vettem lakást, négy éve követem az ingatlanpiacot heti szinten. Nincs igazad.


#9

Ezen a fórumon, mint ahogy a való életben is, vannak sikeres emberek. Lehet irigynek lenni, vagy lehet motiválódni belőle.

2021. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!