Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az állandó lakcímem marad,...

Ha az állandó lakcímem marad, de felmegyek Pestre munkát keresni, tartózkodási lakcímemmel, akkor megmaradnak az állandó lakhelyem támogatásai (TB, aktív korúak ellátása)?

Figyelt kérdés
Faluból megyek fel Pestre, röpke 300 km-ről. Eleinte csak egy kis szobát szeretnék kivenni, és így járni interjúkra. Nos, amíg munkanélküli vagyok, megigényeltem ugye a helyi önkormányzatnál a TB ellátást és az aktív korúak segélyezését. A kérdésem, hogy ezektől elesek-e akkor, ha felmegyek, vagy újra kell igényelnem, csak már a pesti hatóságoknál? Mert persze az a havi +22.000 ft addig is jól jön, meg hát főleg a TB.
2014. máj. 26. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben te dönthetsz, hogy maradsz-e az állandó lakcímed szerinti munkaügyinél és önkormányzatnál, vagy a tartózkodási helyed szerinti munkaügyibe kéred át magad és a tart.hely. szerint illetékes önkormányzattól igényled az aktív korúak ellátását. El nem esel tőle amiatt, hogy tartózkodási helyet létesítesz.
2014. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem is így tűnik logikusnak. Csak édesanyám szokásosan aggódott, hogy ha felköltözök "akkor be kell jelentem, különben feljelentenek" paranoiás dolgokat.
2014. máj. 26. 13:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ellátás feltétele , hogy bejelentesz minden ilyen változást a Járási Hivatalnak. És tényleg maradhatsz a régi hivatalnál is , de át is jelentkezhetsz a pesti hivatalhoz, ha érdekel én tudok mondani olyan albit hozzá amihez nem kell minimális bérlési idő vagy kaució.

-És kaphatsz a munkaügyitől mobilitási (100 km-nél távolabbi) albérlet+rezsi támogatást.


Sok sikert!

Gabsa

2015. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!