Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szamarat hozott a szomszédom,...

Szamarat hozott a szomszédom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy szép kertvárosi részen élünk nemrég, sok munkával és pénzzel felújítottuk a házunkat. A szomszéd nénit régóta ismertük és jóban voltunk, nemrég sajnos meghalt, pontosan nem tudom hogy az örökös kije, de ideköltözött. Tipikus falusi ember, kedves, udvarias ilyen szempontból nincs gond, de kertvárosban is azt gondolja hogy falun van. Először tyúkokat hozott és egy disznót, ezt még nem éreztem túlzásnak. Azután megjelent 2 kecske, ez már súrolta a határokat főleg hogy az egyik bak és büdös, szóltam neki és a tőlem távolabb eső részébe tette az udvarnak. 3 nappal ezelőtt irtózatos ricsajra ébredtem reggel 5kor, sosem hallottam még ilyet meg is ijedtem, kimentem az udvarra és látom hogy ott egy szamár, valószínűleg a kaját várta, mert nem sokkal utána jött ki a szomszéd etetni az állatokat, jeleztem neki hogy nem oké, de kijelentette hogy eleget engedett nekem, mostmár elég imádja az állatait és mostmár nem fog senki beleszólni mit csinál az udvarán.

2021. máj. 11. 10:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

#10

Nem üdülőövezetre gondolok, hanem " sima" családi házas részre valamilyen hivatalos megnevezéssel, nem tudom a pontos nevét, nem szabad már haszonállatot tartani. 20 éve még volt a szomszédoknak malacka, tyúk stb., ma már tiltják.

És nagytestű hobbiállatot sem, tényleg :)

Ki akarna egy lovarda mellett lakni pl. a pacirajongók kivételével.

2021. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

#11

Ilyenről mondjuk még nem hallottam, kertvárosban nőttem fel és szinte mindenhol voltak csirkék, disznók, birkák, kecskék. (ez nem volt 20 éve)

Én pl. szívesebben laknék lótartó szomszéd mellett, mint flexrajongó szomszéd mellett. :D

2021. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%

#12

Ne is mondd, körben minden szomszéd flexel és füvet nyír.

Én örülök, hogy már nem szállnak a légyrajok, nincs röfögés-visítás és kukoricadaráló hang, és nem büdösítenek a közös kerítés tövében a csirkeürülékes placcok, igaz itt elég szűkösek a telkek.

2021. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is tiltják a disznót és hasonló állatokat. Egyedül a tyúk, liba és a többi szárnyas lehet. Szomszédunk emiatt nem tart már disznót pl.

De önkormányzat válogatja. Én megyeszékhelyen élek, itt tuti nem engedik. De párom kisvárosban nőtt fel, náluk állítólag még lehet háztáji, nagy haszonállatokat tartani mert a mögöttük lévő szomszéd is teheneket tart

2021. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
32%
Tipikus városi rinyagép vagy te is kérdező. Ha neked szar az életed legyen másnak is az mi? Menjél szaladjál intézkedj mert neked nem tetszik. De abban biztos vagyok hogy a szomszéd is keresztbe fog neked valahogyan tenni és meg is érdemled. Költözz akkor panelbe és jó napot.
2021. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
97%
Szinte magam előtt látom, hogy a kérdező elköltözik pár utcával arrébb. Egyik új szomszédja sem tart haszonállatot - csak egy jó ugatós tacskót. :-))))))))
2021. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
97%

#7

Miért tartják sokan ennyire irritálónak a gyöngytyúk hangját? Mármint tény, nem a legszebb hangú pacsirta, de szerintem semmivel se idegesítőbb, mint egy sima tyúk, egy elhanyagolt unatkozó kutyánál meg ezerszer jobb.

Vagy te valami "speciális" gyöngytyúkra gondolsz? :D

2021. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
#17 annyira nem rossz mint a páva :D
2021. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menni az Önkormányzathoz és meg kell kérdezni, hogy azon a területen milyen állatok tarthatóak. Még a ló annyira nem is lenne gáz, amennyiben van elég nagy terület, de a szamár az tényleg nagyon hangos. Itt is van egy falusias rész, még kijjebb van egy tanya, na ott van egy csacsi, tőlünk biztos van vagy 1000m-re de simán odahallatszik, ha ordít, ha pedig a szomszédban van simán lehet zavaró, nem csak neked, hanem 5 házzal messzebb is.
2021. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
18%

A szamar adja a vilag legdragabb tejet es sajtjat. A kecske sajt stb is draga. Biztos fogsz kspni rendszeresen.


Vedd ugy,mintha kutyaja lenne. Az is kiad neha hangokat.

2021. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!