Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költözés vagy gyerek ide?

Költözés vagy gyerek ide?

Figyelt kérdés

Az alábbi helyzetbe ti vállanátok ide babát vagy elköltöznétek?

Társasház, 40nm a mi lakásuk, 1 szobánk van,a hálók találkoznak a szomszéddal,durván áthallásosak a lakások (födém nyitott és egybe van) a hangosabb dolgokkal, van fent acustic kék szigetelés, így már nem érteni tisztán a beszédet, csak ha a falnál ülve beszél valaki vagy kiabál, szóval biztos hallaná a szomszéd a babát, hisz csak a hálóba tudjuk tenni.

Vajon megromlana a viszony? És ha nem viselik jól? Van aki lakik így? Tapasztalatok?


2021. máj. 13. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Hát én leszarnám a szomszédot, ha gyereket akarnék. De amúgy ha tehetném, elköltöznék, túl kevés a hely.
2021. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

És hova tennéd a gyereket, a mosogatóba?

Nem a szomszéd miatt nem kéne oda gyerek, hanem a helyhiány miatt. 1000x egyszerűbb gyerek előtt költözni, mint utána

2021. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha gyereket akarnék, nem érdekelne a szomszéd, de amúgy meg egy olyan kis helyre nem vállalnák be gyereket. Max. ha fixen eltudtok rövid időn belül költözni, de 40 nm-es, 1 szobás lakásba nem fér el még egy fő. Max. ha még nagyon pici, de szerintem hamar túl szűknek fogjátok érezni a lakást.
2021. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Kicsi a hely szerintem...mi lesz ha nagyobb lesz? Biztos kell neki majd egy külön szoba stb.


Én nem szeretnék gyereket szóval lehet szarul látom,de valahogy ez nem hangzik jól.

2021. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen kis helyre háziállatot se vállalnék, nemhogy gyereket.

Amúgy igen, biztos megromlana a viszonyotok. Veszekednétek, jelentgetne titeket folyton. Egy idő után talán eladná a lakást, miattatok csak olcsón tudná ezt megtenni, és valószínű valami jó kis cigu família venné meg (normálisabbak nyilván kerülnék a helyet) , akik ha miattad nem tudnak majd pihenni jól állba vernének.

2021. máj. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
40 nm-en én max egyedül élnék, még párral sem nemhogy gyerekkel.
2021. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ti tudjátok, de szerintem nagyon pici a lakás. Mi most költöztünk 2en egy 41 m2 lakásba, hát borzasztó... Nem is maradunk itt sokáig. Ekkora hely inkább egy embernek elég.
2021. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Van egy gardrób szobánk, egy szekrény és íróasztal elfér benne, talán az átalakítható lenne, de az is azon a falon van.

Beszéltem a másik tömbből egy anyukával akik ugyanilyenben laknak, ők már árulják, mert megromlott a viszony is, fél évig a szomszéd se aludt sokat,ők is fent voltam, azt mondták olyan mintha az ő szobájukban sírna, csak ők dolgoznak és nem kapnak családit, azóta tettek tv-t a hálóba és hangosabban hallgatják...

2021. máj. 14. 13:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én hülyét kapnék ha egy gyerek egyfeszt mellettem ordítana. Az is zavar,ha a beszélgetés áthallatszik. Gondolj bele, fordított esetben te sem örülnél, ha mondjuk reggel menned kellene dolgozni, de nem tudnál aludni a szomszédtól. Ráadásul a gyereksírás még a füldugón is áthallatszik.

A másik, hogy ahogy írták, 40 nm még két embernek is kicsi. Az gyakorlatilag egy szoba + konyha. Alakítgathatjátok akárhogy, de a 40 nm az 40 nm marad. Egy gyereknek pedig kell hely. Míg csecsemő elvan a kiságyban, de hamar kúszni-mászni kezd, játszana, de hol? Szerintem a gyerek érdekében ne vállaljátok be addig, míg nem költöztök legalább egy 60 nm-esbe.

2021. máj. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális országokban meg van szabva a minimum! m2, amire szüksége vagy egy személynek.


Egy LYUKBA nem vállalnék gyereket.

2021. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!