Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tàrsashàzban erkélyen dohànyzó...

Tàrsashàzban erkélyen dohànyzókról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nekem az,hogy lustàk a méreggel teli seggüket levinni az utcàra,ahol nem fújnàk be màs erkélyére/lakàsàba a 4000 mérgező anyaggal teli füstjüket.


Ki hogy gondolkozik ezekről a szomszédokról?


2021. máj. 19. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/195 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen rendben van.

Ha meg ezt érzed, arra a kis időre zárd be az ablakot. Nem kell itt mindjárt hisztizni. Vagy, ha ennyire zavar, akkor kérd meg, hogy menjen le. Csak itt nagy a szád, élőben meg lapítasz?

2021. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/195 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos joguk van hozzá, nem lehet tiltani, magántulajdonnak számít és ott azt csinál amit akar.

Amúgy a magam részéről rettenetesen zavarónak gondolom.

Talán az lenne megoldás, hogy dohányzó és nemdohányzó erkélyes ház külön...

2021. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/195 anonim ***** válasza:
41%

Nem a f@szt! Én a 4.-en lakom, de ha megy egy bagós a házelőtt, ugyanúgy azonnal feljön a bűze, mintha az alattam lévő erkélyen fújná. Ha zárt ajtóknál bagózik, akkor meg a lépcsőházat büdösíti be, mert sajnos a szagnak valahol távozni kell és az a füst nem a kéményen át fog kimenni :/

Igy aztán a lépcsőházból szivárog a lakásba. Sajnos mindenhogy érződik, átkozom is őket rendesen.

2021. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/195 anonim ***** válasza:
22%
Kétszer megkérném, aztán harmadszorra menne rá a hidegvíz. Nem érdekel, hogy a magántulajdona, nekem is magántulajdonom az a lakás, ahol nem akarom őt szagolni. Mondjuk nekem ellenkező előjelű problémám van, földszintre dobálják le nekem az égő csikket, és kb. esélytelen kideríteni, fölöttem melyik volt.
2021. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/195 anonim ***** válasza:
27%
Na, én nem lapítok, biztos szokták hallani, hogy szidom a fejüket, mikor csapom be az erkélyajtot és mondom az áldást. Ah, de sajnos semmit nem ér.
2021. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/195 anonim ***** válasza:
39%

#4

Az ugye megvan, hogy én nem védeni akarom őket? :D

Írtam is, hogy rettenetesen zavaró.

Pont ezért olvastam utána régebben, hogy mit lehet tenni - és akkor jutottam erre, hogy sajnos semmit, mert hivatalosan ez teljesen legális.

Azt hiszem, lehet kérni birtokvédelmi eljárást ha bemegy a füst a lakásodba, de több mint valószínű hogy semmi nem lesz belőle.

Szóval ez, hogy azt csinálnak amit akarnak, ez NEM az én magánvéleményem, hanem az ország így működik - mint írtam, sajnálatos módon.

2021. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/195 Tepfal ***** válasza:
88%
Én dohányzom. Erősen. Az a véleményem, hogy nem ideális, és ha tehetem, elkerülöm azt, hogy másokat kitegyek ennek. De a lakásom az a lakásom, és szeretném élni az életem, nem pedig x időnként elhagyni a lakásom, ehhez felöltözni (különösen télen), állva dohányozni, levinni magammal a kávém, stb. Ideális lenne kertes házba költözni, de sajnos erre nincsen elég pénzünk (reméljük majd egyszer). Volt, hogy szóltak a szomszédok, hogy zavaró a füst. Mindig igyekeztünk megoldást találni. Pl. az erkélyre felszereltünk egy elválasztó jellegű valamit, ami kifelé tereli a füstöt (így belátni sem lehet, plusz előny), illetve volt olyan szomszéd, akivel megbeszéltem, hogy egy bizonyos idősávban nem dohányzunk. Ha kulturáltan szólnak, mindig igyekszem megoldást találni. De nem, sajnálom, nem fogok lejárni az utcára.
2021. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/195 anonim ***** válasza:
8%
Mondjuk, beülhetnének a wc-be elszívni.
2021. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/195 anonim ***** válasza:
91%
Joguk van hozzá, akármennyire nem tetszik, amikor bejön a füst az ablakomon, de szerencsére a mi lépcsőházunkban több olyan dohányzó van, akik nem szeretnék összefüstölni a saját lakásukat, így inkább kimennek az épület elé a földszintre dohányozni, ezzel pedig igazából társasági életet is élnek, mert így találkoznak, beszélgetnek másokkal, a kutyás bagósok közben megfuttatják a kutyájukat is.
2021. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/195 anonim ***** válasza:
69%
Én is cigizek szóval nekem aztán tök mindegy.
2021. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!