Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldön élő magyarok!...

Külföldön élő magyarok! Nálatok milyen a jelenlegi helyzet?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy melyik országban milyen a tényleges helyzet a vírussal kapcsolatban. Nálatok is van zöld kártya? Nem lehet beülni az éttermekbe? Nem lehet moziba menni csak azzal? Stb. Amit szeretnétek ezzel kapcsolatban azt írjátok le. Kérlek az országot is írjatok oda.

Amit én tudok: Rokonaim Németországban élnek, és ott eddig hosszú hónapokig minden zárva volt, még a ruhabolt meg a hasonlók is. Sok boltba is már csak teszttel mehetsz be.

Azért kérdezem, mert olvastam, hogy itt lassan akinek nem lesz zöld kártyája már még buszra/vonatra sem ülhet, és olyan országban, ahol engem diszkriminàlnak nem óhajtok tovább maradni, inkább lépek innen, ha lehet, pedig eddig semmivel nem tudták volna rábeszélni arra, hogy menjek innen. Szakmàim vannak, angolul beszélek, egy keveset németül is tudok, de más nyelv megtanulása sem fog gondot okozni remélhetőleg.

Olyan kommentek nem érdekelnek, hogy "oltasd be magad" meg "Miért nem veszed fel az oltást?" meg "Konteós barom", stb. A kérdésem nem erről szól!


2021. máj. 30. 13:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, természetesen nem most rögtön gondoltam menni, egyelőre nézelődöm, és várakozom. Benne vagyok néhány külföldi magyarok csoportban is, onnan is tájékozódom, és gondolkodom, hogy merre tovább. Egyelőre van itthon kilátásban munka, de ha oda is már csak igazolvànnyal lehet majd menni, akkor mindenképpen lépnem kell. Tudom, hogy vannak helyek ahol még rosszabb a helyzet, mint itt, és jön az egységes zöld diszkriminàciós kártya, ami örökre fog szólni, de nekem leginkább a megélhetés a fontos, nem érdekel, hogy nem mehetek moziba életem végéig, nem mehetek színházba, stb. De azért pénzt szeretnék keresni, mert vannak nagy céljaim, amikhez az kell természetesen. Szerintem ezzel minden ember így van. Ameddig lehet addig maradok, csinálom, de amikor már jön a teljes ellehetetlenítés, akkor lépnem kell. Ez a korszak pedig már sajnos nincs messze, hetek/hónapok kérdése, maximum négy hónapé. Ahhoz még fiatal vagyok, hogy az utcára kerüljek. Ez nem sajnáltatàs volt.

Jöhetnek még a válaszok a kérdésemmel kapcsolatban.

2021. máj. 30. 15:03
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt Angliában nincs diszkriminációs kártya, bár nagyon szeretnék az NHS appot átformálni, hogy lehessen vele megkülönböztetni az ebereket. Mindenesetre szerencsére nem lesz egyszerű végig vinniük, tegnap is egy millióan mentek ki tüntetni, gyerekes családok, idősek is, a jogaink elvétele miatt. Egyébként meg már lehet menni egy ideje meccsekre, kinyitottak a vidámparkok, élményparkok, állatkertek, kocsmák, plázák is, és sehova nem kérnek semmit, még negatív tesztet sem. Itt maszkot sem kellett hordani a szabad levegőn az egész hisztéria alatt. Egyszóval egy fokkal jobb minden, bár itt is ugyanaz a cél.
2021. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, az Egyesult Kiralysagbol irtam. Nekem jo, mert szeretem a kertunket, de nincs havaj meg halleluja. Itt a nyitassal nem jarnak suket igeretek. Es tenyleg szar annak, aki most idejon egy taskaval.
2021. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

10-es, ezt a marhaságot nem tudom, hol olvastad :D


Soha nem voltunk korláátozva és most sem vagyunk.

Az egész járványhelyzet alatt bárhová mehettünk nyolc után is - nem úgy, mint otthon, ugyebár -, simán bemehetünk egy étterembe, szállodába mindenféle diszkriminatív bromság nélkül, stb.

Emellett havi 5 ingyenes tesztet biztosítanak, ha van Krankenkasséd, stb.

2021. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14-es vagyok, Svájcból.
2021. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj már, hogyne korlátozott volna Svájc. 5 hónapig zárva voltak az éttermek, konditermek, kötelező home office még mindig (vagy hetente teszt). Néhány hétig fodrászhoz sem mehettél, sőt, ruhát, cipőt is csak rendelhettél.

A klubok, diszkók még mindig zárva, nagy esküvőt sem tarthatsz.

Jövő héten bevezetik a védettségi igazolványt, és ha bármelyik bolt úgy gondolja, akkor simán bezárhatja az ajtaját a nem védettek előtt.

2021. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!