Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire lehet zavaró a...

Mennyire lehet zavaró a szomszédoknak, amit csinálok?

Figyelt kérdés

Alapvetően csendben vagyok a lakásban, gyakorlatilag majdnemhogy semmilyen zajjal nem járok, viszont néha zenehallgatás közben (talán havonta egyszer) egy kicsit nagyon megtekerem a hangerőt.


2 millió forintos a hi-fi rendszerem, ami van, és egyszerűen öröm rajta egy kicsit feltekerni a hangerőt, de 2 percnél többet soha nem volt hangosabb. Viszont csak akkor tekerem meg a hangerőt, ha olyan ember jön hozzám, aki még nem látta, hallotta, és szeretném neki hangosabban megmutatni, mert úgy nagyobb élmény. Talán 2 havonta egyszer fordul elő ez a 2 perc, akkor is napközben.


Egyébként máskor olyan halkan hallgatom, hogy biztos, hogy nem hallatszódik az át.


2021. jún. 3. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem zavaró egyátalán.
2021. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Engem zavarna, ráadásul nem látnám az értelmét, hogy 2 percig bömböltetni mire is jó... mondjuk pár hetente rendezett több órás házibuli is zavarna de annak legalább érteném a célját.

Amúgy ügyet nem csinálnék belőle, átmennék szólni.

2021. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Semmiképp sem mondanám, hogy ez bömböltetés, alapvetően jazz zenét szoktam betenni, és a hangszínpad jobban megnyílik nagyobb hangerőn, és megszoktam mutatni, hogy nagyobb hangerőn sem esik össze a hangkép, nincs torzítás, ilyesmik.


Miért jönnél át szólni? Akkor ennyi erővel én is átmehetnék szólni sok mindenért, ők zajosabbak, hétvégén fúrnak stb. ráadásul azt sem tudom kik a szomszédaim, sosem találkoztam velük még, pedig 1 éve itt lakom, talán ha egyszer láttam őket.

2021. jún. 3. 11:26
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

"Miért jönnél át szólni? Akkor ennyi erővel én is átmehetnék szólni sok mindenért, ők zajosabbak, hétvégén fúrnak stb."

És? Én nem zajongok, nem fúrok. Én ezért szoktam szólni a szomszédaimnak, ha hangoskodnak.

2021. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Ezzel semmi gond nincs.
2021. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szerintem sincs ezzel gond.

A szomszédos társasházban ott jó hangosan bömböltetik a diszkó zenét napközben, és az engem nagyon zavar. Nem értem, hogy bírják az ott lakok.

2021. jún. 3. 11:42
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, most akkor ez egy kérdés, vagy szimplán egyetértést szeretnél gyűjteni?
2021. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Én a szomszédot kérdezném. Mondjuk lakásba meg egyáltalán, olyan térbe, ahol vannak lakótársak, én nem működtetnék 2 millás hangrendszert, mert nem tudod kihasználni. Pont ami az értelme, a hangerő, azt nem tudod benne kiaknázni.
2021. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy ezzel olyan nagy gond nem lehet, csak megerősítés kellet, hogy mások is így látják -e.
2021. jún. 3. 11:46
 10/15 A kérdező kommentje:

#8:

Ezeknek a rendszereknek nem feltétlenül a hangerő a lényege, hanem a minőség.

2021. jún. 3. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!