Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Dunán túli emberek tényleg...

A Dunán túli emberek tényleg normálisabbak?

Figyelt kérdés
Ismerős mondta dolgozott ott, az emberek udvariasak.

#Dunán túl
2021. jún. 19. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Elvileg több pénz van mint keleten. És ha több a pénz, akkor nehezebben feszülnek az emberek. Szóval lehetséges.


Nyugat európában sem véletlen mosolygósabbak. Ha tuti biztonságban érzik magukat az ember, akkor nem csesztetik egymást a semmiért.

2021. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Én győri vagyok, ismerek normális és bunkó embert is itt. Mondjuk a normálisból többet. Egy ismerősöm az ország másik részéből Mosonmagyaróvárra költözött, azt mondta, hogy ott nagyon nagyképűek az emberek, Győrben sokkal normálisabbak. Keleti országrészből csak két rokonunkat ismerek, velük nincs semmi baj.
2021. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges,bár Belső-Somogyot jobb elkerülni.

Somogy megye többi része is okés.

2021. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahány ember, annyiféle tapasztalat. Én a Dunántúlon élek, szerintem sok a hülye. Meglepődök ha valahol kedves emberbe futok.

Egyszer voltam keleten, ott mindenki nagyon kedves volt velem, és valahogy olyan szerények voltak az emberek.

2021. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mások. Én éltem sokáig Borsod északi részén. Ott a "többség" normális volt teljesen, sőt talán még segítőkészebb is mint a Nyugati országrészben. Nehéz összehasonlítani. Pl. elromlott az autónk két kis észak borsodi falu között minden!!! arra járó megkérdezte, hogy tud-e segíteni. Nyugati határszélen lévő két kis város között hasonló szituációban egyetlen egy autós állt meg, a beszédéből lehetett hallani, nem odavalósi, és kiderült, hogy Vizsolyban lakik, de ott talált munkát. Nyilván az életszínvonal nagyobb a nyugati határ közelében ez kétségtelen tény. És az is, hogy évszázadok óta mások az emberek egy kicsit. Nem nevezénem egyiket se normálisabbnak a másiknál. Eltérően gondolkodkadn, eltérő szocializációjuk van, másképpen éltek évszázadokon keresztül. Egyik évben elzárta a településünket a hó és néhány napig nem lehetett közúton megközelíteni, igazán csak attól féltünk mi van ha valamelyik idősebb emberhez orvost kell hívni, de előkerültek a lovas szánok, a lovakkal és aki nagyon akart megkérte a szomszédot, hogy vigye át a szomszéd faluba (ahonnan elvileg el voltunk zárva). Ahol laktam nem volt kerítés a ház körül, de nem csak nálam az utcában senkinél, akinél volt kerítés a kiskapu ott is nyitva volt.

Az tény, hogy vannak olyan helyek ahol totál mélyszegénységben élő (főleg roma kisebbség) van, és egyszerűen rá van kényszerítve a lopásra. Illetve náluk (de ez országos probléma) vannak beilleszkedési nehézségek, és egy sajátos kulturájuk van, ami sokak számára "furcsa". De velük is ki lehet jönni (kivétel a tényleg végtelenül leszakadt, elszegényedett réteg, de az nem csak Magyarországon probléma, hanem a világon bárhol).

2021. jún. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenhol van ilyen is olyan is. Nekem jó tapasztalataim voltak keleten.


Egyedül Pestet nem szeretem.

2021. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Van benne igazság, jobban megjelenik a Nyugatias gondolkodásmód.
2021. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
7es, én dunántúli vagyok, ne sértegess.
2021. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam mostanában, hogy Sárváron sok a paraszt.



Egyszer egy délnyugat-magyarországi városban majdnem felkoncoltak azért, mert azt mondtam a 40 Ft-os fánkra, hogy olcsó.


Szóval vannak fura emberek Nyugat-Magyarországon is.

2021. jún. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

Időben is változik a mentalitás. Győrben tanultam, akkor 10 évvel ezelőtt, és meglepődtem, de ha zebra szélén álltam minden autós megállt. Totál udvariasak voltak a gyalogosokkal, és akkor még kötelező sem volt megállni, ha közelített egy gyalogos az átkelőhöz. kb. 8 évvel később már teljesen fel voltam háborodva, hogy 5 autó is elment előttem a zebrán, amikor én határozottan ott néztem, hogy mikor kelhetek át biztonságosan. :)

Egyértelműen esett bizonyos dolgokban a színvonal.

2021. jún. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!