Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy szokjam meg vagy alkalmaz...

Hogy szokjam meg vagy alkalmazkodjak minél hamarabb ha egy nagy városba költözök (Pl.Budapest) egy kisebb városból?

Figyelt kérdés

Idővel nagy eséllyel Budapesten kell hogy majd éljek, de egyszerűen nem tudom megszokni. Már egy éve folyamatosan megyek fel minden hónapba (általában) 1-2x hétvégére.

Nyilván nem egy faluból jövök, de egyszerűen még mindig nem tudom megszokni. Úgy érzem hogy túl sok az ember, nyilván rosszabb alakokból is több van, és kicsit félek.

Esetleg valakinek van bármi tippje hogy túl lendüljek ezen?

Annyira érezhető hogy nem ebbe a városba születtem.😅

Vagy bármi tanács ami jól jöhet ha Budapesten fogok élni (egészen belül 5.kerület)


2021. jún. 21. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az V. kerület a belváros rózsadombja. Annál elegánsabb helyen nem is élhetnél. Értékeld, hogy nem a nyóckerbe kerültél, ez nagyon nagy dolog.
2021. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Adj időt magadnak. Elvégre lakva ismerszik meg ugye. Hamar beleszoksz, párszor elvéted a metrót, rossz irányú villamosra szállsz, ez alap aki nem pesti:-). 1-2 év alatt meg az is kiderül, hogy tetszik-e. Sokaknak bejön, míg másoknak nem. Ezek utóbbiak mihelyt lehetőségük van kiköltöznek agglomerációba, vissza a szülőfalujukba/városukba -ha azt szerették, míg megint mások a párjukkal egy harmadik helyre.
2021. jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az V. kerülettel jól jártál. Én 2010-ben költöztem ide egy kis faluból az egyetem miatt, azóta is itt élek. Viszonylag hamar hozzászoktam a városi élethez, de most, így 11 év után ott tartok, hogy egyre kevésbé bírom már idegekkel a rengeteg embert, meg rengeteg az autó is. És az is tény, hogy egyre több a lezüllött meg agresszív fazon az utcákon. Sokfelé laktam már a városban, legtöbbet Budán, de soha nem volt még olyan hely, hogy ne lett volna legalább egy ügyeletes zajláda valamelyik szomszédomban, amelyik frankón szétbarmolta a pihenésemet. Most is megvannak az ügyeletesek, pedig az I. kerületben lakom, látszólag civilizált házban. Ki fog derülni hamar, hogy mennyire tudsz alkalmazkodni.
2021. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind hármotoknak a választ!:) Igen, bízom benne hogy nem lesz gond. Sajnos engem is zavar a rengeteg ember ha még az autók nem is.

Pedig Szegeden születtem, ami nem is egy kisváros. De valahogy mégis ég és földnek érzem.

2021. jún. 21. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!