Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költöznétek külföldiekkel egy...

Költöznétek külföldiekkel egy albérletbe, ha nem vagytok biztosak a nyelvtudásotokban?

Figyelt kérdés

Albérletet keresek (szobát) és találtam egy nagyon jó lakást (jó állapotú, jól felszerelt, jó helyen van, gyönyörű a kilátás és ehhez képest az ára is kedvező). Viszont külföldiek lakják, akik nem beszélnek magyarul csak angolul (plusz ugye az anyanyelvük).

Na most nekem van egy felsőfokú nyelvvizsgám és angol szakon is tanulok, viszont magát a nyelvet soha nem használtam az iskolákon kívül. Filmeket, sorozatokat nézek stb. a szabadidőmben és az egyetem miatt is nyilván sok angol nyelvű tartalmat fogyasztok (mondjuk ezek is inkább irodalmi és mindenféle szaknyelvi szövegek, tehát nem a mai, hétköznapi nyelv), de szóban szinte abszolút nem használtam még az angolt. Szóval általában mindent tök jól megértek, írásban is ki tudom fejezni magam, de a szóbeli kommunikációval nincsen tapasztalatom.

Úgyhogy ebből a szempontból ez egy jó lehetőség is lenne a nyelvgyakorlásra, csak közben ciki, ha esetleg mégsem tudunk rendesen kommunikálni egymással. Persze, nekik is tanult nyelvük az angol, de az az eddigi tapasztalatom, hogy a külföldi egyetemisták jobban beszélnek angolul mint mi.


2021. júl. 3. 12:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A külföld nagyon sokat segít, de nem csak arra lehet szerencsére hagyatkozni. Az angol nyelvű média fogyasztàsa is nagyon hasznos és ha a belső monológodat angol nyelven mondod, az is segít! Beszélj, fogalmazd meg a gondolataidat angolul.
2021. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem anyám járt diplomát menteni anglisztika végzettségű fiatal gyerekhez egy nagynevű nyelviskolába. Nem is sikerült senkinek. Az iskola leszedte a pénzt, úgy csapott le a lehetőségre, hogy tanár se volt, aztán szerezték az anglisztikás gyereket, aki saját bevallása szerint se készített fel soha senkit nyelvvizsgára. Sőt, nem is tanított…


Ne vedd magadra, ez Magyarország, a nyelvoktatás tiszta szégyen.

2021. júl. 5. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
A nyelvtudás a legkisebb gondod lesz egy olyan közegben, ahol kettő deci borért bicskát ránt az ukrán vendégmunkás!
2021. júl. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Hát jó mondjuk egy anglisztikás nem is tanul semmit, ami a nyelvtanítással kapcsolatos és nincsen gyakorlat sem, nem tanári pályára készítik fel. Érthető, hogy nem tud tanítani. Ettől függetlenül igazad van, csak sokan össze szokták mosni a nyelvszakokat a tanári szakokkal és szerintem ezt ilyenkor is jobb tisztázni.

Egyetemistákról van szó, nem ukrán vendégmunkásokról….

2021. júl. 5. 09:21
 15/15 anonim ***** válasza:
Mas direkt igy keres szobat,hogy megtanuljon angolul. Szerintem hasznald ki ezt a paratlan lehetoseget!!
2021. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!