Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti hogyan tartjátok karban a...

Ti hogyan tartjátok karban a nyelvtudásotokat?

Figyelt kérdés
A nyelvvizsga után.

2018. dec. 21. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
néha karjaimban átviszem egyik helyről a másikra a nyelvkönyveket- sajnos rohamosan kopik is emiatt. Máskor kétnyelvű könyvet olvasok - de ha elkap a téma sajnos csak a magyaron haladok végig.
2018. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem könnyű, mert én Angliában élek, tehát a hallott szövegértés és beszéd napi szintű gyakorlása folyamatos. Új szavakat, kifejezéseket és egyebeket meg úgy tanulok, hogy nézem a BBC-t vagy könyvet olvasok. Vagy napilapot.
2018. dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

B2 után? Azt szerintem sehogy, mert a B2 az a gyakorlatban szerintem nem használható. Feljebb kell kerülni, és akkor lehet olvasni orrba-szájba, meg rádiót hallgatni. Én B2 után határoztam el, hogy nem hagyom veszni, és az első könyv, amit elkezdtem olvasni, végtelenül elkeserített, mert kb 3 órát szótáraztam meg raktam össze az első oldal mondatait. Minden megvolt, de magyarul egy krimit kétszer ennyi idő alatt szoktam végigolvasni... :D Ezen a fokon kell a türelem, aztán egyszer csak kitágul a világ.


Az aktív az más kérdés, ahhoz partnerek kellenének.

2018. dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugy hogy kb minden nap kell hasznalnom mas nyelveket is a magyaron kivul.

Igy "friss" marad a tudasom.

2018. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Angolul olvasok, angol szinkronnal nézek minden sorozatot, filmet, illetve számos internetes barátom van, akikkel napi szinten angolul beszélgetek (hisz az a közös nyelv).
2018. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan novellák, regények, amelyeket kifejezetten olyanoknak írtak, akiknek az angol tanult nyelve. Ezt olvasni élvezetes(ebb), kevesebbet kell hozzá szótárazni, de még így is lehet belőle rengeteget tanulni.
2018. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!