Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falun miért elfogadott a...

Falun miért elfogadott a csenőrpertu? Tehát, két felnőtt között a fiatalabb magáz, az öregebb tegez.

Figyelt kérdés
Nem kölcsönösen magázódnak vagy tegeződnek egymással.

2021. júl. 6. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Éltem nagyon pici faluban, meg nagyobb községben is, ilyen max a nagyon időseknél volt, 70alatt szerintem nem láttam ilyet(vagy nagyon idősnek néztek ki)
2021. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem falu kérdése, felesleges általánosítani.
2021. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

A csendőrpertu NEM EZ!

Ezt a kifejezést arra használják, amikor a fiatalabb, de erőszakosabb/halatmasabb poziciójú letegezi az idősebbet, akinek nincs lehetösége visszategezni, neki magáznia kell a fiatalt. Erre volt tipikus példa - és innen a neve is - a fiatal(abb) csendőr, aki nek fegyvere meg hatalma van, tegezi és megalázza az idős parasztbácsikat, akik félelmükben nem tehetnek semmit ellene.


Amit te írtál, az az idősebbekkel szembeni tiszteletböl ered, régebben egy felnött egy gyereket tegezett, és ez a felállás megmaradt később is. Ebben a korban az is normális volt, hogy a gyerekek a szüleiket magázták, sőt sok esetben a feleség is a férjét.

2021. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
*hatalmasabb
2021. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, hogy a tisztelet jele, de viszont nem illene magázni? A férj a feleséget tegezte? Csak a nő magázta?
2021. júl. 6. 18:55
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
Ez városban is így van
2021. júl. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez volt régen a szokás, az idősebbet magázták, MERT idös, a fiatalt meg tegezték, mert GYEREK/FIATAL.

Egyébként a férj-feleség esetében volt, ahol az volt a szokás, hogy a férj tegezte a feleséget, de volt, ahol ö is magázta.

Elég furcsa elképzelni, de akkor ez volt a természetes.

2021. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
A csendőrpertu mást jelent...
2021. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom. Ha engem letegeznek visszategezek. Ha szóvá teszik kifejtem a dolgot. Általában nem értik, látszik a fejükön, de lesz4rom...
2021. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19%

Ha pl egy 40 evest magaztal 10 evesen akkor 8 ev mulva mar letegezed mert elmultal 18? Ez azert nem igy mukodik.

A fiatalabb magazza az idosebbet, mindegy hogy a fiatalabb nagykoru vagy sem. Ha jelentos a korkulonbseg akkor nem illik tegezni. Elmeletben az idosebbnek is magazni kellene ha nem ismer teged de falun altalaban ismerik egymast az emberek. En 31 vagyok de nem tegezek le egy 80 eves nenit, pedig en is felnott nagyok. A 80 evesek nagy resze letegez de engem nem zavar. A tiszteletet meg lehet adni tegezve es magazva is es lehetsz bunko magazva es tegezve is. Mondhatod hogy te hulye meg azt is hogy maga hulye. Ugyan azt jelenti.

Masreszrol meg mindet el lehet mondani ugyan ugy magazva is mint tegezve. Engem nem zavar.

2022. márc. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!