Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy állnátok bosszút egy...

Hogy állnátok bosszút egy ilyen szomszédon? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Biztos vagyok benne hogy ő csinálja csak nincsenek róla felvételeim így nem tudom mi legyen, de becsengetget éjjel, szurkálja az autóm kerekét, veszekszik, kiabál, tiszta elmebeteg… játszik az újszülött gyerekem életével az ilyen dolgaival. Ti mit tennétek? Kérvényeztük, hogy legyenek kamerák, persze ő az egyetlen aki nem egyezik bele…

2021. júl. 20. 06:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, éjt nappallá téve dübög felettem… mindig tudom merre jár, annyira hangos. Az elköltözés egyelőre nem opció.
2021. júl. 20. 06:57
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél kamerát a kukucskálóba
2021. júl. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Játsz vele te is ilyeneket, azt ha számon kér mondt azt hogy biztos elmebeteg lakik a szomszédban és egy idióta aki ellenzi a kamerákat. A saját fegyverével kell visszavágni. Meg kamera a kukucskálóba, meg mindenhova ahova tudsz.
2021. júl. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is volt egy hasonló. Lelöktem a lépcsőn, aztán megrugdostam.


Onnantól kezdve előre köszöntött

2021. júl. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez a kérdés vagy kamu vagy a kérdező ostoba. Bosszut akar állni olyanon aki ellen bizonyítéka sincs ergo ha nem ő volt akkor azért rágalmazásért, vádaskodásért és zaklatásért majd ő fog felelni a bíróságon. Egy felelősségteljes szülő nem ennyire ostoba. Ha tényleg van gyereked akkor miért nem üzemelsz be a kocsidba egy fedélzeti kamerát, bár bizonyos helyzetekben az is személyiségi jogokat sért GDPR.


Egyébként az hogy valaki hangos én is tudok ellenpéldát írni ha a szomszédban a gyerek szinte állandóan bőg éjjel nappal és a lépcsőn is szinte ugy hozzak viszik a gyereket hogy bőg akkor kinek ne fordulna meg a fejében hogy basszus vajon mit csinálnak azzal a gyerekkel? Közbe meg lehet hogy csak nyűgös, vagy hisztizik vagy beteg vagy nem akart még hazamenni a játszótérről.


Bocsi de bizonyíték nélkül téged fognak hülyének nézni.


Az meg hogy nem akar kamerat az még nem azt bizonyítja hogy ő garázdálkodott. Becsengetni bárki tud aki beosont mert valamelyik lako nyitva hagyta a lepcsohazi ajtot. Ezek nem bizonyitekok. Ha kertesbe laksz akkor meg plane barki.

2021. júl. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Veszekedni, kiabálni sem feltetelezi azt hogy dilis. Nem tudom mit ertesz azon hogy allandoan. A nap 24 orajaban minden nap?


Mert te nem szoktal vitatkozni vagy faradtan kiakadni egy megakadt ugyintezesen vagy nem szokott nehez napod lenni. Honnan tudod hogy mi van? Gondolatolvaso vagy? Ismered az illetot vagy csak ja szomszed idonkent latni szoktad a lepcsohazba es ennyi. Nem tudhatod hogy nem-e gyaszol vagy beteg esetleg a meleg dzavadzalja a cukrat vagy mind a ketto.


Eloszor a sajat hazad tajan kene korul nezni. Egy értelmes ember sziklaszilard bizonyitekokkal feljelentest tesz garazdasagert. Ez esetben is tehetsz feljelentest ismeretlen tettes ellen.


Utana meg csodalkozol majd ha mindenki nagy ivben elkerul mert vadaskodtal ugy hogy nem tudtad ki volt az. Mondom lehet vadaskodni ugy is ha a gyerek bombol ejjel nappal gondolhatjak azt is hogy bantalmazzak.

2021. júl. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
#5 6 Neked sem volt még idióta szomszédod. Ha lett volna nem írnál ilyeneket. Nekem sajnos volt, szerencsére elköltözött mielőtt elfajult volna a dolog.
2021. júl. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Rugdosd meg ahogy 4 mondta, abból az elmebeteg is tanulni szokott. Ha ez nem járható, akkor sokmindent nem tehetsz. Az autó kerekének kiszúrása rongálás, emiatt feljelentést tehetsz, csak éppen nem lehetbizonyítani hogy ő volt.
2021. júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, sehogy nem állnék bosszút, mert nem tartom helyesnek a bosszúállást, "visszatörlesztést".

Viszont próbálnám kideríteni, hogy csak énhozzám csönget-e be, csak az én autóm kerekét szúrja-e ki, vagy másét is. Ha csak velem kellemetlenkedik, akkor próbálnám kideríteni, mi a baja velem, és azt próbálnám orvosolni. Ha másokkal is ezt csinálja, akkor a többiekkel közösen próbálnék föllépni ellene, de mindenképpen legális módon (szóval nem úgy, hogy mi is kiszúrjuk az ő autójának a gumiját).

2021. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7-es hidd el én is tapasztaltam már félreérthető dolgokat, zavart is, bár mi bekopogtunk anno. Egyébként lépcsőházba vannak többen ha valamelyik lakó a ludas, az gyorsan kiderülne. Bár őszintén nincs annál neccesebb mikor a lakók egymást lesik mint egy vén pletykás asszonyok, és a legnagyobb necc ha az illető ártatlan abban amit esetleg rá akarnának húzni. Lehet egy ismeretlen is.


Nekünk utca problémánk van, éjjel nappali miatt ideszoktak az emberek, ami nem lenne probléma, nem az a baj, hogy itt vannak, csak aludni nem lehet tőlük időnként, szóval ettől a feltételezéstől kímélj meg. Már volt hogy emiatt nehezen tudtam elaludni, lett jelezve többször is. De nem az én dolgom intézkedni ez ügyben hanem a hatóságé, önkormányzaté, magyarán azt próbálom leírni, hogy nem önbíráskodni kéne.



Egyébként azért is kiabálhat vagy veszekedhet valaki és most ez csak egy példa, nem a kérdezőnek szól, mert mondjuk a szomszédba állandó jelleggel bőg a gyerek, félreérthető helyzetben bőgicsél és azt hiszi hogy bántalmazza a saját gyerekét a szomszédja, pedig dehogy, de ha ez a helyzet, akkor legalább neki van annyi esze hogy csak kimorogja magát tehetetlen dühöt nem tapasztalt még semelyikőtök sem igaz? Amikor nincs bizonyítékod, és nem is vagy biztos abban, hogy esetleg ez így is van. Tehát bizonyos helyzetekben az önbíráskodás árt.


Ez esetben is, mert nem tudható hogy mi az oka. Az hogy dübörög lehet te érzékeled így, vannak olyan bérházak, vagy lakótelepi házak ahol vékonyak a falak.


Pl. én speciel frusztrált vagyok ha éjszaka le kell mennem a lépcsőn wc-re, mert a lépcsőnek hangja van még akkor is ha óvatosan megyek akkor is hangos, nem tudtam még elsajátítani azt a technikát amit a családom többi tagja tudnak, én nem tudok csöndben lemenni a lépcsőn bárhogy próbálkoztam, arról nem is beszélve, ha lehúzom a wc-t az is tök hangos, most akkor pisiljek be vagy kakáljak be csak hogy a szomszéd ne értse félre hogy megyek le a lépcsőn?



Vagy amikor a turmixot használom napközbe akkor azt is hihetik hogy fúrok valamit, hihetnék, de leteszteltem, hogy ha becsukom az ajtót egyáltalán nem hangos a nappaliból.


Nekünk talán nem annyira érzékelhetőek ezek a mindennapos helyzetek, de pl. a gyerek bőgést az lehet érzékelni. Éjszaka meg pláne. És az sem mindegy hogy üvölt vele a szülő vagy nyugodtan nyugtatja, mert azt is félreértheti a másik.


A lakóközösség ilyen, ha nincs egy adag ne ítélj hozzáállásod, akkor nehéz lesz, és lehet kerülni is fognak.

2021. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!