Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha az alsó szomszéd cigifüstje...

Ha az alsó szomszéd cigifüstje bejön hozzám, mennyezeti ventilátor megoldás lehet?

Figyelt kérdés
Igazán huzatot nem tudok csinálni, nincs szemben ablak.
2021. aug. 7. 21:43
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

A klíma oké lenne, de szeretek nyitott ablaknál aludni nagyon. Klíma mellett nem igazán.

Azért gondoltam a mennyezeti ventilátorra.

Nem olyan óriási öszeg, megérne nekem annyit, ha hatásos.

2021. aug. 8. 07:04
 12/33 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem az ablakba kéne kitenned egy ventilátort, ami talán távolabb fujná, a felfelé áramló füstőt, az ablaktól.

Érzésből, egy mennyezeten forgó ventilátor szerintem nem túdna ezen segíteni.

2021. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
47%
Nem, valóban nem csinálhat bármit a lakásában, de speciel cigizni pont akkor cigizhet, amikor akar. Nincs az a házirend vagy jogszabály, amelyet sértene a saját otthonodban való dohányzás. Így is minden benti helyről ki van tiltva, illetve buszmegek, intézmények x méteres körzetében is tilos, nehogy már a saját lakásodban se gyújthass rá! És mielőtt jön a "mocskosdohányos", nem, nem cigizek és soha nem is cigiztem, mégsem várom el, hogy a szomszéd még a saját tulajdonában hozzám alkalmazkodjon mindenben, ami engem zavar. Egészen biztos ő is egy rakás dolgot fel tudna sorolni, ami idegesíti, de egy panelben bizonyos szintig mindenkinek alkalmazkodnia kell, Aki ilyen helyre költözik, az tisztában kell legyen azzal, hogy valószínűleg a több száz ember között lesz, aki dohányzik. Ha ez őt elviselhetetlenül zavarja, akkor nem kell panelba menni. Személy szerint engem a kölök visítás és hiszti idegesít a világon mindennél jobban, mégis mikor panelban laktam, bizonyos szintig tolerálni kellett, nem mentem és mondtam a szomszédnak, hogy nincs joga a neveletlen hülye gyerekének zavarnia a nyugalmamat és vigye zaciba..
2021. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj, utolsó, nem viccből vannak kitiltva, hanem, mert egyes embereket zavar, amikor folyamatosan kapják a füstöt az arcukba.


A busznál más az, ha pár másodpercig érzed a füstöt, amíg elhalad egy dohányos melletted meg más az, hogy amíg 10 percig várod a buszt, más füstjét kell szagolnod.


***


A lakásban is azt csinálsz amit akarsz, amíg másokat nem zavarsz.


Most én is hagyhatnám a kutyáknak, hogy vonyítsanak reggeltől estig, mert 8-19 úgy zajonghatok, ahogy akarok, de könyörgöm, a kutyát én magamnak fogadtam be, a szomszéd nem akart velem közös kutyát, had ne őket kelljen hallgatnia.


Ugyanúgy, ahogy ne azt hallgassa, hogy ordít a tv napközben, mert az elég zavaró.


Ugyanúgy hadd ne azt szagoljam én, a saját lakásomban, hogy nás cigizik.


***


Szerintem ez szimpla szimpátia kérdése.


Dohányos voltam és simán le tudtam menni az utcára cigizni.

2021. aug. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
44%

És .egmondom a tutit. Én régen dohányoztam, aztán ecigis lettem. Mostár a szagát se bírom a sima ciginek.


Egyszer egy láncdogányos szomszéd áthívott, mert srgítség kellett neki - informatikában jártas vagyok, meki a gépével volt gondja.


Hát én alig bírtam megmaradt a lakásban. Szó szerint állt bent a füst, azt hittem megfulladok.

2021. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
38%

Nem is mondtam, hogy viccből van kitiltva, sőt, maximálisan egyet is értek vele.


"A lakásban is azt csinálsz amit akarsz, amíg másokat nem zavarsz."


Majdnem. Ezen az alapon mindenki mehetne valami miatt verni a tam-tamot, hogy őt a kutya zavarja, őt a gyerek vinnyogás, őt meg az, hogy Julika néni reggel 7-kor főzi a büdös pacalt nyitott ablakkal és jön be a kajabűz. Mindent nem lehet megtiltani és bekorlátozni. Nyilván tudni kell alkalmazkodni, bizonyos szintig. Az, hogy már a saját otthonodban is meg akarják tiltani, hogy rágyújts, több mint nevetséges kategória.


Az, hogy te le tudtál menni, az a te döntésed. Nem mindenkinek van kedve esőben/szélben/hóban/késő este, bepunnyadva, pizsiben, kócos vagy épp zsíros hajjal felöltözni és lemászkálni vagy épp napjában 10x több emeletet fel-lesétálni, hogy rágyújthasson. Az utcán meg a gyalogosokat fogja zavarni és lentről ugyanúgy el kezd felfele szállni a füst, akkor most menjen ki a városból, amíg nem talál egy olyan helyet, ahol senki nincs...? Nyilván nem fog, hanem rágyújt otthon.

2021. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
57%
Én meg a kutya /macska szőrre vagyok allergiás, én is megyek verni a pampamot akkor a szomszédhoz hogy takarítsa el a z állatait meg mindenkihez akinek van a panelban ,mert hozzam meg a szőrt hozza be a szél ,mikor az erkélyen fésülgeti. Hogy nincs joga állatot tartani ,mert engem zavar és befulladhatok(ha elfogy a gyógyszerem)
2021. aug. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
30%

17, ez már csak a keressünk valami ritkaságot, hogy azt mondjassuk, hogy a bagósoknak joga van bagózni.


Panelben lakom, egyik szomszédom kutyaszőre se jött be se hozzám, se máshoz.


A cigifüst, ahol voltam mindenütt jelen volt.


Plusz ahhoz, hogy jelentős mennyiségű szőr szálljon be, mindent amit lekefélt a kityáról, ki léne vágnia az erkélyről.

2021. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
60%
Ahan , a lépcső házban se lehet szőre a kutyának ,mikor naponta 4szer leviszik...hagyjuk már ,ha majd ő eltünteti qz állatokat akkor én leszokom. Addig ő szagulja a füstöt. Semmivel nincs több jogotok ,mint nekem.
2021. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
35%

Valóban nem csinálhatsz korlátlanul a saját lakásodban azt, amit akarsz.

Csak azt, amivel másokat nem zavarsz.

Nincs jogod elárasztani a feletted lakót a cigarettafüsttel,

mert mint passzív dohányzót veszélyezteted az egészségét.

Az illető oldja meg másképpen.

2021. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!