Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyedül külföldre? Ti mit...

Egyedül külföldre? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Évek óta szeretnék külföldre költözni, de sajnos úgy alakult, hogy nem lett felsőfokú végzettségem. Angolul szinte perfektül beszélek és mindennap használom, viszont nincs még nyelvvizsgám.

Úgy érzem, itt nincs jövőm és ez egyre rosszabb. Viszont jelenleg nincs senkim, akivel mehetnék. Ti mit tennétek a helyemben? Mennétek egyedül? Ha igen, hová Európán belül?


28/N



2021. aug. 15. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Én is így vagyok ahogy te csak azért én nem vagyok perfect angol.

Én egyedül semmikép nem mernék ki menni,bármi közbe jöhet főleg nőként,nehéz munkát találni ami normális egyetem nélkül itt is ott is..az egészség ügyet meg nem is mondom annyira kacifántos,bármi történhet veled a kutya nem tud rád nézni,vagy esetleg segíteni...minden gondot egyedül kell megoldani,elég csak egy kis hülyeség és lavina van,hát nem tudom.


Bár a nővérem egyedül ment ki (persze neki van egyeteme,nyelv vizsgái) és már stabil élete van,nekem nem lenne ehhez tököm..max ha minden kötél szakad.


28f

2021. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező és 1-es, akkor menjetek együtt. :)
2021. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

21/f: Én már most is mennék, ha meglenne az alaptőkém. Jelenleg a kártyán az összegem 1000 forintot mutat, munkám sincs, ami lesz az is bruttó 40 ezret fog adni, úgyhogy picit bevagyok börtönözve még egy darabig :)

Itt nincs jövője az embernek. Az eü inkompetens úgy mindenre. Az oktatás hihetlenül rossz. A bérek pedig magukért beszélnek.

Skandinávia lenne az úticélom.

2021. aug. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ hová szeretnél menni? Ha pl ide a közelben jobb lenne ha tudnál legalább alapfokon németül,aki tud is angolul nem minden esetben szeret megszólalni ha nincs kedve.

Szerintem először tanulj ki valamilyen hiány szakmát ami tetszik neked,ne menny ki robotnak mert az sem egy élmény és lassan itthon is meg lehet már keresni azokat a béreket gyárban mint kint.

Miután ki tanultad a szakmádat szerezz tapasztalatot,de közben is tudsz szerezni tapasztalatot még tanulsz.

Közben tanuld a nyelvet,szerezz róla papírt ha te azt fontosnak tartod.

Dolgozz ezek mellet, gyűjts pénzt,ha ki mész minimum négy hónapig legyen tartalékod de jobb ha inkább fél évre van.

Ha ezek mind meg vannak már is előrébb vagy,tudom ez 2-3 év minimum de az sem kizárt hogy több,valamit-valamiért, szerintem így lenne leginkább érdemes ki menned.

Ebben a pár évben ki tudja,lehet hogy találkozol olyan emberrel akivel később ki tudtok együtt menni.

Maradjunk abban hogy te is és én is,ki tanuljuk a dolgokat,közben kicsit fel fedezzük Magyarországot,ezekután együtt búcsút intünk a kis hazánknak és szerencsét próbálunk külföldön.

Mit szólsz hozzá? 🙂

2021. aug. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%

Szóval 28 éves vagy, de se papírod, se tudásod, se kapcsolati hálód, se semmi ami segítene. Ne haragudj, de ebből igy nagyívű karrier sehol sem lesz. Nyomorgás lesz pakisztáni bevándorlókkal, meg mosókonyha.


#3 Dettó. Ha 1000 ft a teljes vagyonod, ne gondold már hogy máshol jobban fog menni a gazdálkodás, ott még anyu/apu sem fizeti majd a rezsit meg a kaját. Ez nem így megy. Mondom ezt úgy, hogy dolgoztam és éltem több európai városban, kanadában, kínában, szingapúrban, oroszországban, tehát nem csak kanapéról okoskodok.

2021. aug. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Velem is hasonló a helyzet, bár kicsit fiatalabb vagyok, 21/L. Nem merem bevállalni, mert jelenleg nincs kivel menni. Így nekem marad az, amit a négyes nagyon jól leírt: doldozom és pénzt gyűjtök, most kezdek egy 2 éves szakmát és ahogy időm engedi, úgy újratanulom a németet is. Utána szerzek munkatapasztalatot a szakmában és addigra biztosan találok valakit, akivel neki tudok vágni ennek.

Ha te mindenképpen most mennél és csak társsal, akkor szerintem te is tudsz találni valakit. Írd ki a tervedet pl a célország magyarországi fb csoportjába, ott biztosan tudnak segíteni. Azért az fontos, hogy megismerd előtte az embert, mert nem mindegy, hogy kivel költözöl össze egy idegen országban!

2021. aug. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Én Ausztriát választottam, nincs is annyira messze a családtól, az életszínvonal ennél már sokkal nem lehet jobb (maximum Svájc), nagy előrelépés Magyarországhoz képest, egyedül megléptem. De nekem beugróm volt egy jó állásra, mert mérnöki diplomám van és mennek az idegen nyelvek.


Gyertek ide ahol vagyok, fiúk-lányok, amúgy is hiányolom a magyar társaságot. :D A hely is jó, és talán engem is meg lehet tűrni.


28F

2021. aug. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az EURES álláskereső portálját böngészd, ott tudsz válogatni és megnézni, hogy miben támogatnak, adnak e esetleg szállást stb... Meg maga az oldalon jó kis infók vannak, és ha sikerült egy célországot kiválasztanod, érdemes annak az ország „gov”-os portálját átböngészni.


Nekem 5 éves tervemben benne van a külföld. Amiért nem ugrottam egyből neki (pedig Angliába simán mennék egyedül is):

- Nincs szakmai tapasztalatom, legalább 2 év jó lenne, amit itthon szeretnék megszerezni (csak a szakmámban szeretnék elhelyezkedni)

- Az angolom igen csak megkopott

- Hogy ne érjen meglepetés, közel 1 milla induló tőke kellene, főleg ha nincsen a munkáltatónak szállása

- A legtöbb munkahelynél alap a B2-s jogsi, amit még nem raktam le (folyamatban van)

- Jó lenne megint elmenni nyelvtanfolyamra frissítés gyanánt + még egy nyelvet leszeretnék tenni + ha lenne rá mód, akkor szakmai angolt tanulni


Mivel éltem/dolgoztam kint Angliában, így tudom, hogy lfaszt nem ért az itthon megszerzett nyelvtudásom, hiába mondták sokan, hogy milyen jó az angolom (csak alapnak elég). Őszintén az első két hónapomban a fele munkatársamat nem értettem meg, főleg aki valamilyen cifrább dialektussal beszélt (Ő meg azért nem értett meg engem, mert erős akcentusom volt). Fél év kellett ahhoz, hogy pl. az Ír fönökömmel rendesen tudjunk kommunikálni, és nem Activity keretein belül.


Én mindenképpen angol nyelvterületre mennék, főképp Anglia vagy Írország. Pl. én kifejezetten élveztem Londonban az életet, nagyon jó környéken laktam és a munkahely sem volt olyan távol (az is szuper volt). Nagyon könnyen ment mindenféle ügyintézés, nem kellett heteket-hónapokat várni hivatalos dokumentumokra, mint itthon.


De Angliába csak hiányszakmákkal tudsz érvényesülni. Először a brexit, most a covid miatt iszonyú nagy kereslet van turizmus/vendéglátás és az eü berkein belül szakemberekre.

- Viszont a brexit miatt iszonyú áremelkedések lettek, nem csak az alapélelmiszerekben. És nemrégiben elkezdték azt csinálni, mint itthon pár éve, hogy az 1 literes cucc már nem 1 liter, hanem csak 900ml. Az egyik kedvenc gyümölcslevemnek is ez lett a sorsa.

2021. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár év múlva ki kéne menni külföldre,minimum 2-3 év, maximum 4 év múlva,ki tart velem?

Magyarországi éveinkben pedig ki tanulnánk azt amit szeretnénk,tapasztalatot szereznénk,nyelvet tanulnánk,motiválnánk egymást és össze ismerkednék.

Valaki esetleg szeretne hozzám csatlakozni?🙂


23F

2021. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom először olyan munkára menj akkor, ahol szállást is adnak. Én egy kis családi hotelben voltam a világ végén, de megismertem több magyart is ott és utána hívtak más országokba is, csak haza kellett jönnöm. Mivel adott volt a szállás meg a kaja is, így fél év alatt olyan nettó 2.5 milliót tettem félre, de úgy, hogy szinte minden szabadnapomon utaztam. A kollégáim akik meg maradtak a 'seggükön' mégtöbbet tettek félre.
2021. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!