Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalon, ha a 20-s éveitekben...

Fiatalon, ha a 20-s éveitekben járnátok, mit csinálnátok, keresnétek egy párt és megpróbálnátok letelepedni és családot alapítani, vagy inkább kalandoznátok és kimennétek külföldre dolgozni 1-2 évre, tapasztalatot, élményt szerezni?

Figyelt kérdés
Külföld alatt, messzi országot gondolok, teljesen eltérő kultúrával.

2021. jún. 13. 11:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ez életstratégia kérdése. Ha nem akarsz rövid távon gyereket, akkor próbáld meg, de készülj fel, hogy lehet, hogy kint maradsz. Keresztfiamat megkérdeztem, hogy hol szeretne továbbtanulni. A Műegyetemet mondta. Végül Cambridge lett belőle (komoly ösztöndíjjal, ami a költségek jelentős részét fedezte). Azóta se jött haza és nem is tervezi. Azzal együtt hogy magyarnak vallja magát.
2021. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Kimentem kulfoldre, mert az itteni fizetesbol nem tudtam nagyon felretenni, aztan visszajottem es itt vettunk hazat, nagyon jo a kapcsolatom a csaladommal, mar kicsit beoerokkantam hogy nem latom oket, igy külföldön nem elnek hosszutavon. De mindenki maskenzmt eli meg. Nagyobb szabadsag, nagyobb felelosseggel.
2021. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Család itthon.
2021. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
20 évesen férjhez mentem, Mo-n vettünk házat, itt születtek gyermekeink. Nem csinálnám másképp. 😊
2021. jún. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
A kettő közül a külföld, kaland, tanulás, tapasztalat stb., mert szerintem ez a biztosabb, erre lehet alapozni. A párkeresés, letelepedés, családalapítás stb. mind ezerszer rizikósabb, vagy találsz megfelelő partnert vagy nem, ha találsz is később még bármi történhet, meglesznek-e vajon a megfelelő alapok a családalapításra stb., sokkal kisebb esélyt látok ezeknek a megvalósulására. Valamint én saját magam a család témát inkább maximum a húszas évek végére, harmincas évekre tolnám ki.
2021. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Én 42 éves koromig éltem és dolgoztam több országban, nagyon kalandos életem volt, amit nem bántam meg egyáltalán. A házasságos, egyhelyben élő és dolgozó, gyereknevelős élet gondolatától is rosszul voltam. Ha újra 20 éves lennék, szintén ezt választanám.
2021. jún. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Lehet egyszerre is a kettőt: Huszas éveim elején mentem férjhez (diploma után). Férjem akkor már 6 éve dolgozott. Én még ráfejeltem egy mester szakkal külföldön (10 ezer kilométerre), ő ott keresett állást és jött velem. Aztán hazajöttünk, én még elvégeztem egy kurzust, ami által eggyel több lábon állok még. (Amúgy négy nyelvet beszélek, férjem kettőt, neki viszont a világon bárhol eladhatóbb a tudása, informatikus. Kerestünk állást távoli országba, és kiutaztunk, ő a szakmájában dolgozott, én nyelvet tanítottam egy középiskolában.)

10 évünk telt el így, 3 távoli országban, nagyon jó volt így együtt felfedezni, átélni, összekapaszkodni, együtt megoldani mindent, új élményeket gyűjteni.

Most újra itthon, immár 1,5 éve (véletlenül egybe esett a pandémiával az itthon töltött idő), de férjemet hívta egy nemzetközi állásközvetítő cég, szóval valószínűleg megint repülőre ülünk.

Aztán meglátjuk. Gyerekeket nem szeretnénk, konszolidált, családi házas, letelepedett itthoni életet sem. Ha letelepedünk is, valahol távol gondoltuk azt is.

N/33

2021. jún. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Családod bármikor lehet de lehetőséged kalandozni utazgatni kb csak most van.
2021. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha újrakezdhetném, akkor kalandoznék, nem kötném le magam 19 évesen 🥺
2021. jún. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Laylah ***** válasza:
94%
Ha nagyon nem tudsz dönteni, dobj fej egy érmét jó magasra, a fej a család, az írás a kaland. Amelyiknek jobban drukkolsz esés közben, azt válaszd. Vagy azt ne válaszd, ami ha leesett, akkor kissé csalódást okozott, hogy nem a másik lett.
2021. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!