Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zajos környéken lakók, Ti...

Zajos környéken lakók, Ti mennyire tudtatok a zajhoz hozzászokni? Mennyire zavar titeket a pihenésben?

Figyelt kérdés

Az olyanokra gondolok, akik pl. kórház, mentőállomás, tűzoltóság, buszpályaudvar, vasútállomás, vagy csak a városon áthaladó négysávos főút közvetlen közelében laknak.

Ti mennyire tudtok a zaj ellenére nyugodtan élni? Mennyire zavar meg titeket a pihenésben? Hogyan tudjátok kompenzálni a problémát?



2021. aug. 19. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Születésemtől fogva zajos környezetben éltem, 30 éves koromig.Aztán elköltöztem egy faluba, ahol akkora volt a csend éjjel és a sötétség, hogy szabályosan nem tudtam aludni, azt hittem, hogy megvakultam, meg irtóra kellett fülelnem, hogy halljak valami neszt(kutyaugatás)Nehéz volt megszokni. Aztán évek múlva ismét zajos környezetbe kerültem,engem annyira nem zavar, mert ezt ismertem normális dolognak.
2021. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Zuglóban lakom, repülők járnak felettünk. Sokan anyáznak, én megszoktam, nem zavar. Párom a belvárosban, forgalmas úthoz közel lakik, na az valami isten csapása. Ablakot nem lehet nyitni, nyáron klímával alszunk. Őt nem zavarja, megszokta.
2021. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 évig laktam zajos környezetben, nem tudtam megszokni, végül költöztem.
2021. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem most nagyon zavar minden ilyen kintről beszűrődő zaj, pedig itt nőttem fel és akkor egyáltalán nem zavart vagy észre sem vettem. Három év után a távoktatás miatt költöztem haza a szüleimhez, egy vidéki kisvárosba. Egy forgalmasabb út mellett lakunk, ahol ugye jár a sok autó, kamion stb., szintén itt van egy temető is és konkrétan idáig elhallatszik a pap beszéde a temetésekkor, olyankor végig állnak az autók az utcában és mászkálnak az emberek stb., körülöttünk biztos mindig valaki vagy füvet nyír vagy fát hasogat/fűrészel vagy kint kiabál a szomszédoknak vagy valami hasonló, de az utóbbi időben már az is zavar mikor dobálják be az üvegeket a szelektív konténerbe (az is itt van az utca végén és ilyen hangos csörömpölő hangja van), éjszaka bőgnek a tehenek (eddig ez soha észre se vettem pedig állítólag mindig voltak az utcában) vagy sikongatnak a gyerekek az utcán játszva (sok a nagymama az utcában, a szomszédaink is mind azok és ugye sokat itt vannak az unokák). Lehet én vagyok túl ingerlékeny, de engem mostanában ez nagyon zavar, mert szinte soha nincsen csend és a távoktatás alatt is borzalmas volt így tanulni. Pedig kollégista voltam, fene se gondolta volna, hogy otthon vidéken több a zavaró tényező mint egy koliban :D
2021. aug. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Besokaltál a sokféle zajtól szerintem. Nálam ugyanez. Olyan zajokat is észreveszek, amiket régen nem, nálam a tetőzés a forgalom zaja volt. Azóta vágyom a csendet. #3 voltam.
2021. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hatsávos út, villamos, villamoskocsiszín, vasút, állandó megkülönböztető jelzéses sziréna zaj


A meleg és a zaj a legrosszabb.


Mostanában tudok nyitott ablaknál aludni, de szoktak lenni időszakok, amikor végképp nem.

Szegény megboldogult "ősöm" anno kinyitotta hajnalban az erkélyajtót és arra ébredtem fel



Ha valami nyitva van, a filmet, sorozatot csak akkor érted, ha üvölt a készülék.



Csendszerető vagyok, alapvetően zavar a zaj. Csukott ablaknál mondjuk jó, akkor csak a sziréna zavaró.

2021. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Főút mellett nőttem fel. Utáltam, de éjszakára alig maradt forgalom, így a pihenésben nem zavart.

Sosem éltem igazán csendes helyen, most is forgalmas főút mellett lakunk, de itt azért most is jelentősebb forgalom van. Tudok aludni mellette, de hazudnék ha azt mondanám, hogy nem zavar.

Egyre nagyobv igényem van a csendre, vágyom arra, hogy ne halljak semmit!

2021. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4 évig elég jól bírtuk, aztán tavaly nyáron odatelepedett le a térre egy nyitott bulihely... szuper volt, mikor napközben megdöglesz a 34 fokban, éjjel meg a tuc-tuc megy hajnalig, úgyhogy vagy ablakot nyitsz vagy alszol.


Ugyanaz év őszén elköltöztünk a város szélére, itt csend van, a patak csobog, meg néha éjjel a nyest stb motozik odalenn a járdán.

2021. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon, eleinte. Laktam eleget ilyen környeken. Meg katonai helikopterbazis mellett.

Ebben csak a megszokás segit. Nálam müködött, de lassan. 2-3 év. :/

Ha van rá lé akkor nyilaszarókkal esetleg lehet próbalkozni, esetleg komplett hangszigeteles, de az már olyan költseg, hogy nem biztos nem érne meg jobban a költözés.

2021. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!