Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire van joga a szomszédna...

Mennyire van joga a szomszédnak itt gyomirtózni, metszeni? Kép lent.

Figyelt kérdés

[link]


A csodás ábra értelmezése:

Narancs vonal: főút

Kék ház: szomszéd


A háza belóg a telkünkre kerítés nélkül. A citromsárga vonalazott részen gyomirtózni szokott (az udvaromban és a főút mentén a kerítésem előtt is).

Az udvaromba be tud járni a ház bal sarkánál (kis zöld vonal jelöl egy apró kerítést), ahol a vízórája is található (V betű).


Az i betűn a pont az volt, hogy a pirossal jelölt részen, tehát az én kerítésem előtt olyan majom módon lemetszette a bokrokat, mint valami őrült hurrikán. Pedig szerintem semmi joga hozzá.


Milyen jogszabály szól erre?

Tudom, hogy mivel a háza belog a telkemre, ezért x alkalommal köteles vagyok őt beengedni munkálatokra, de az, hogy a vízóra melletti kiskapunál maga bejár gyomirtózni, meg a kerítésem előtt szintén, plusz metszi a bokraimat?


Hol érdeklődjek, kinek kéne kerítést csináltatni, milyen törvényeket olvasgassak?


Írásban tuti felhomályosítom, bedobom a postaládájába, hogy ennyi és ne tovább.


Köszönöm


2021. aug. 24. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Önkormányzatnál érdeklődj szerintem először. Ha az valóban a te telek részed akkor ha bemegy a kiskapun az már birtok háborítás ha elozetesen nem kér engedélyt, zár be a kaput valamivel pl lakat.

Viszont más részről nem értem, hogy lehet a te telkeden az ő vízórája. Lehet hogy nem ártana a földhivatalnál tisztázni, hogy kié is az a rész akkor, csak mert mamáméknál pontosan ugyan ez volt a szitu, csak ott nem volt át járkálás, de mikor a szomszédjuk megvette a házát akkor derült ki számára, hogy az ő bejárójábol 3 méter igazából még a mamámék telke csak nem volt elkerített, ugyanúgy mint a te ábrádon.

2021. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott a vízórája akkor az még 90% , hogy az ő telke. a te telkeden semmilyen gyomírtót nem használhatna, és a bokraidat se vághatja le.Online a földhivatal honlapjáról tudsz kérni térképmásolatot, 3-4000 ft Nem kell hivatalos jó a sima, azon látni fogod mennyi helye van még a ház mellett. Ha az ő telke akkor a legegyszerűbb felhúznod egy kerítést ami a saját telkeden áll. Ugyanez volt nekem is az öreg átmászkált amikor úgy gondolta, felhúztam egy tömör kerítést. egyébként ha az ő telke, és nincs kerítés akkor se mehet át, ugyanúgy birtokháborítás, engedélyt kell kérnie tőled.
2021. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A te kerted területén biztos nem gyomirtózhat. Viszont annyit megkövetelhet, hogy a gazokat kordában tartsd, hogy a házának ne ártsanak (bár ez vitatéma lehet, mert a méteres gaztól se dőlnek ki a falak).

Szerintem első körben zárd le a bejárási lehetőséget és mondd meg neki, hogy te rendben tartod azt a szakaszt, ő meg ne járkáljon be, és pláne ne vegyszerezzen ott.

Ha meg mégis bejárkál, akkor szerintem ez birtokháborítás, ami ellen a jegyzőhöz fordulhatsz (de én nem vagyok jogász).

2021. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Itt van a térkép. Na most szerintetek? E szerint van egy enyhe rés a haza és az én telkem között. Valójában meg nincs. Így olyan, mintha az övé lenne. Szolitsam fel hogy csináljon kerítést?


[link]

2021. aug. 26. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Ne, az csak pár cm, azon el se fér egy ember.

Zárd le azt a bejárást. Ő se gondolhatja komolyan, hogy a ház fala mellett még bármit is használni akar 10-20 cm szélességű helyen. És nagyon hangsúlyozd neki, hogy a gyomokra ügyelni fogsz.

Esetleg eleve próbáld úgy "eladni" neki a dolgot, hogy rendben tartod te a gyomokat, hogy az ő háza falát ne bántsák, neki nem kell vele foglalkoznia. Tehát, hogy egy feladatot veszel le a válláról, nem eltiltod valahonnan.

2021. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem. És vízórája?

Nekem kell oda kerítést építeni vagy neki?

Ja, és most jut eszembe, ezen kívül van neki egy plusz kis kerti kapu a haza után a kerítés mentén.... Azt is nyugodtan lezárhatnám.

2021. aug. 26. 15:03
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Ja, a vízóráról megfeledkeztem.

Hm, nem tudom. Lehet, hogy ide már ügyvéd (vagy minimum jogban jártas ember) kéne, hogy kinek mihez van joga pontosan.

Lehet, hogy az önkormányzat építési ügyekkel foglalkozó embere jól ismeri ezeket a szabályokat és pontos válaszokat tud adni. Nekem itt már véget ért a tudásom.

2021. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ☺️
2021. aug. 26. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát azért ha méret arányosan nézzük ez nem 10-20 cm. Hanem kb egy méter, szóval valószínű hogy akkor az a rész még az övé, különben sem tesznek vízórát olyan helyre ahol csak 10 20 cm hely van. A szomszéd telkére meg nem tehetik. Nyilván bosszantó a helyzet engem is zavarna a helyedben. Önkormányzatnál kérdezd meg hogy most akkor oda kinek kell kerítést csinálni.
2021. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb 60- 70 cm lehet, kerítést oda ő nem köteles csinálni mert ott a háza, viszont így nem mászkálhat át, és nem gyomírtozhat. Tömör kerítést kéne odaraknod a saját telkedre. de akkor se gyomírtózhatna úgy, hogy a te telkeden kár keletkezzen.
2021. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!