Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy érdemes gyomirtózni?...

Hogy érdemes gyomirtózni? (Permetezőből) Fűnyírás előtt vagy után? Illetve mennyit kell belőle használni? (A márkát nem tudom, úgy kaptam. )

Figyelt kérdés

Utoljára kb. 2dl raktam 10L-be


Kb. 2 hete permeteztem fűnyírás után,sárgulni sárgul,de még nem szárad.


Hogy az igazi,hogy csináljam legközelebb?



2020. máj. 4. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen permetezőszer? [link]


Itt 1 dl hatóanyagot 10-20 liter vízhez írja kb. 100 nm-re.

2020. máj. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Talán amega,ha jól emlékszem.


De hogy jobb,fűnyírás előtt vagy után?


Mikor kezd el száradni a fű?

2020. máj. 4. 11:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Öööö… te a füvet akarod kipusztítani?


Amit én linkeltem, az olyan szelektív gyomirtó, ami a füvet nem bántja, csak a gyomokat.


Ezt nem szabad közvetlenül fűnyírás után kipermetezni, várni kell vele néhány napot. De ez általában le is van írva minden haszn.utasításban.

2020. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Úgy látom, ez abszolút nem való gyephez, füfelület gyomtalanításához....

2020. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hogy érthetőbb legyek,a szántóföld és a kerítés körül használtam. Volt ott vegyesen minden.


De a kérdésem változatlan. Hogy hatásosabb...?

2020. máj. 4. 11:46
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
A zöld felületeken keresztül szívódik fel. Ha tehát mindent ki akarsz irtani (a füvet is), akkor, hogy a fű ne "árnyékoljon", célszerű fűnyírás és a lenyírt fű összegereblyézése után kipermetezni. A gyökértörzses, tarackos, föld alatti részekből újrahajtani képes zöld növényeket nem biztos, hogy egyetlen permetezés is elöli. Ilyenkor érdemes megvárni, míg a lepermetezett növény elsárgul és kiszárad, majd utána vízzel locsolni, míg a gyommagvak csirázásnak indulnak ill. az el nem halt föld alatti részek kihajtanak és akkor egy újabb permetezést végrehajtani.
2020. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6. Ez egy elég érdekes módszer... Nem fogom korbeontozni a területemen a füvet (réti stb. vegyes...) :D

Akkor már inkább lepermetezem még nyírás előtt,és lekaszálom,majd ha elszáradt.



Szóval van 3 elméletem:

1. Ha levágom a füvet,akkor a sérülésen keresztül jobban felszívódik a gyomirtó.

2.Vagy kicsi a felület,és kevésbé szívódik fel.


3. A még nagy füvet permetezem,mert a nagy felületen jobban felszívódik a gyomirtó,és jobban hat.


Vagy teljesen mind1.


Olyanok véleménye érdekel,akik már használtak gyomirtót az életük során...!

Köszönöm!

2020. máj. 4. 14:23
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Füvet ÉS gyomot akarsz irtani? Mert ahhoz nem elég a gyomok elleni cucc. A fű egyszikű.
2020. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Ne ragozzuk már a kérdést.

Ha nagy fű ,akkor érdemes lekaszálni,mert a gyomirtózás után

Ott marad csúfságnak elszáradva .Majd mikor újra kb 5 cm lesz,akkor kell le permetezni.Az általad írt dózissal minden szál kiszárad,de ehhez kell legalább 2-3 hét .

2020. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha totális gyomirtót akarsz használni, akkor hagyd megnőni a gazokat, könnyebben felszívódik a szer.

Hadználj tapadásfokozót is!

2020. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!