Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire élhető Székesfehérvár?

Mennyire élhető Székesfehérvár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy pár hónapja azon gondolkodom, hogy környezetváltásra lenne szükségem. Mostanában valamiért sokat gondoltam Székesfehérvárra - fogalmam honnan jött. De szeretném megkérdezni, hogy mennyire élhető a város?


Megélhetés, közösség, BP-re történő beutazás, kultúra, rendezvények - esetleg gyermekvállalás (jövőre vonatkozólag).


Milyenek arra felé az emberek? (átlag).


f



2021. aug. 26. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Nem élek ott,csak edzésre jár a gyerek oda, de az ingatlan árak,

ha erre gondoltál, igen húzósak sajnos.

A többit nem tudom, bár múltkor egyik gyerektől a buszmegben elvették

a mobilját..Ez nem túl biztató mondjuk.

2021. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

A plaza elott ossze vertek es kiraboltak egy nenit fenyes nappal.

A buszmegalloban sokszor ert attrocitas.

A belvarosban ugy kell vegig menni hogy a taskad szoritod a zsebeid uresek. (ugyes zsebtolvajok vannak)

amugy szep varos de orulok hogy elkoltoztem.

2021. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fuh sajnálom... köszönöm hogy leírtátok és megosztottátok..
2021. aug. 27. 20:55
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

Ugyanmár... Én Veszpremben élek, rengeteget voltam Fehérváron vásárolni, avagy rokonhoz látogatni, semmi atrocitás nem ért minket. Veszprémhez képest több a kisebbségi, bár Veszpremben elég kevés van, de ezek nem bántanak, max a pláza előtt árulják a kínai zoknijukat 600Ft-ért.

Ilyen bármikor előfordulhat, hogy megvernek valakit, bár ha néni provokálta őket pl megérdemelte.

Ingatlanárak: változó, bár nincs nagyon lemaradva bphez.


Összégben: Székesfehérvár egy nagyon szép, nagyváros, teli élettel, lehetőséggekkel. Talán az ország legjobb megyeszékhelye, és szívesen elköltöznék a kihalt Veszprémből ide. Közbiztonsága jó, ingatlan árak picit magasak.

2021. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Azt kihagytam, hogy Fehérváron nagyon kedvesek az eladók, és az emberek. Bár ez annyira nem helyfuggo.
2021. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Hogy provokalta volna mar oket a 80 eves neni? Azzal hogy ott setalt?? Meg mi az hogy megerdemelte? Ember teljesen kiraboltak, majd hetekig fekudt a korhazban.

Nyaklancot se hordjatok akkor mert provokalas es tok megerdemlitek hogy letepik a nyakatokrol. Ja ez is a belvarosban tortent :)

2021. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

Miért kell kitalált történetekkel rémisztgetni a kérdezőt?

Az oktalan lepontozás tőletek a legjobb.

Rengetegszer voltam Székesfehérváron, és még EGYSZER SEM ért atrocitás!

Egy nénit megvertek, előfordulhat sajnos. Nekem elég hihetetlen ez az egész, bár igaz a pláza előtti térről néha írnak, hogy majdnem késelés volt, asszem volt olyan is, hogy felgyújtottak egy embert.

Pláza előtti térnél található a busz pu., egy templom, másik oldal meg Fehérvár történelmi belvárosa, szóval az sem olyan veszélyes.

Ez a rész teli van kisebbségivel, nyitott szemmel kell járni, kerülni őket, és nem odaszólogatni, hogy büdös n cigányok nyilván.


Akkor beszéljünk Veszprémről is. Európa kulturális fővárosa, de egy olyan város, hogy a vasútállomás majdnem leszakad, a vá. előtt rögtön egy hajléktalanszálló, ami teli van drogos börtöntöltelék cigányokkal. A helyi járatos busz szégyen, tipikus Veszprém logika, vonathoz igazodva mennek, de úgy, hogy Pestről x:27-re ér be a vonat, Szombathely/Zalaegerszegről X:26-ra, aztán a buszok (mind 3 onnan) 27-kor mennek, aztán csodálkoznak, hogy üresen indul el a busz.

A városban semmi sincs boltokon kívül. Ismerkedni? Olyan elöregedett város... Programok, az egyedüli utcazene, többi vicc kategória.

Szórakozóhely? Viccelsz?

Legjobbak a dugók, hogy mennék dolgozni, de a 6:40-es 3-assal el kell mennem, hogy 8:00-ra beérjek, aztán gyalog 25perc, busszal 45.


Ezek után kérdem, Székesfehérvár tényleg a legrosszabb? :D

2021. szept. 22. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!