Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Visszaköltözés külföldre? Aki...

Visszaköltözés külföldre? Aki volt hasonló helyzetben, megtenné,hogy ír?

Figyelt kérdés
Hazajöttem kb. egy hónapja és mivel nem állnak túl jól a dolgaim anyagilag, úgy néz ki itthon ragadtam. Eléggé összetett sztori, de a lényeg: a járvány elején kezdődött a mélyrepülés, kénytelen voltam felélni a tartalékaimat, magas albérletárat fizettem, tehát rossz döntések és balszerencsék sorozata. Viszont ami pozitívum, tanult vagyok, diplomás, kint két munkahelyem is lett végre, mindenhová várnak vissza és szeretnék is menni de egyszerűen most úgy néz ki meg vagyok lőve. A családomtól már többször kértem kölcsön, ők már nem tudnak segíteni és máshoz (barátok stb) se szeretnék fordulni. Új szállást vennék ki, ami lényegesen olcsóbb,plusz a két munkával már biztos nem kerülnék ilyen mélyre. Ha a gazdaság közbe nem szól, ettől is tartok,ha újra lezárások lesznek, mihez kezdek? Muszáj volt hazajönnöm,haláleset miatt, viszont pont előtte rendeződtek volna az anyagi dolgaim. Tudna valaki tanácsolni bármit, mit tegyek hogy pár százezer Ft-ot szerezzek, akár kölcsön is felvennék kinti banktól, ha sikerülne. Ettől is tartok, nincs hitelem, de most úgy gondolom muszáj lenne és majd a keresetemből visszafizetném. A családom már előre örül, hogy belebuktam és nem megyek vissza egy jó darabig, de én nem szeretnék itthon ragadni.
2021. aug. 27. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdésed?
2021. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Van valami amit eladhatsz? Laptop, telefon ruhak stb, par szazezret ossze szedhetsz munkaval itthon is, szuleidnel lakhatsz, nem igazan ertem a problemad.


Ajanlom h folyanatosan legyen megtakaritasod es akk nem erhet ilxen helyzet.

2021. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem értem mi a kérdés. Ha két munkahelyed is van, ahova várnak vissza, akkor kern fizetés előleget. De ha egy hónapja vagy Magyarorszagon,akkor nyilván szabadságon vagy, arra is kapsz fizetést, nem? Amúgy mi a külföld?
2021. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Elmennék pár hétre az első gyárba, 5-600 eurót össze lehet szedni bárhol pár hét alatt. Vagy akár egy provident, cofidis, ha biztos vagy a dolgodban a kinti melót illetően és sürgős. Normál bank nem fog adni munka nélkül. Provident is necces, de nem esélytelen. Ha fiatal vagy, diplomád van, nem vagy KHR listás, akkor lehet, ők adnak egy kisebb összeget, amivel elindulhatsz.
2021. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ugyan mire adnának hitelt? Nem dolgozik.
2021. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A kérdés az, hogy lehetne a pénzt összeszedni rá, lehetőleg minél hamarabb. Illetve,hogy mennyire kockázatos a hitelfelvétel. Ha itthon munkába állok, az legalább egy hónap mire fizetnek és én minél előbb akarok menni. Van megtakarításom, de az nem elég elindulni. Angliáról van egyébként szó. Pontosan, a hitelt nem biztos,hogy megkapnám. Több éve vagyok egy cég alkalmazásában, de most nem dolgozom nyáron, olyan a munkakör. A másik munkám pedig szüneteltetem, viszont mindkettőt bármikor el tudom kezdeni újra.
2021. aug. 27. 15:00
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Felhívod a két munkahelyed és megkérdezed, lenne e lehetőség fizetés előlegre, amiből visszautazhatnál. Hitelt munkaviszony nélkül Magyarorszagon nem kapsz.

De amúgy nem értem, ha -nyáron amúgy se dolgozol, akkor higy nincs annyi félre tett pénzed hogy abból vissza utazz ? Egy haláleset miatt miért kellett az elberletedet felmondani?

2021. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az albérletem nem a haláleset miatt mondtam fel, elköltöztem volna amúgyis, de így gyorsan felmondtam és hazajöttem. Ha kint maradtam volna, most dolgozhatnék, itthon meg szülőkkel vagyok most, alig költök.
2021. aug. 27. 15:27
 9/17 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem mi a probléma. Fogod a maradék pénzed, veszel belőle egy buszjegyet vagy repülőjegyet és visszamész. Amúgy milyen munkahely az, ami diplomát igényel de -nyáron szünetel vele a munka?
2021. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem. Ha mindenre kitértem volna, kisregényt írhattam volna.

Nem a repülőjegy a gond, hanem érkezéskor karantén, utána plusz két hét az első fizetésig. Ez tehát 24 nap. Enni kell, teszteket venni, utána bérletet venni, nem beszélve a szoba 3 hetes bérleti díjáról a fizetésig. Esetleg kaució...így már elég borsos összeg jön ki. Nem szeretnék pénz nélkül maradni mert akkor mehetek a híd alá. De akkor majd érdeklődök a munkáltatóknál.

2021. aug. 27. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!