Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért jó az, ha a zöld terület...

Miért jó az, ha a zöld területek, fás-bokros részek helyére betonparkokat csinálnak?

Figyelt kérdés

Ahol én lakok (kisebb város) ott is ez lett most. A városközpont mellett volt egy nagyobb tér, ami tele volt fákkal, bokrokkal, közöttük kisebb utak, és így tovább, tehát mintha egy mini erdő lett volna. Nyáron ott mindig hűvösebb volt.

Ezt totál ledózerolták, és most egy nagy betonpark van a helyén, 2-3 fával, azok körül is csak beton van, meg egy ocsmány nagy szökőkút ami csak a vizet pazarolja.

Azóta ha meleg van, a park rendesen felfűti a levegőt még jobban.


Több ismerősöm is mondta, hogy náluk is ugyanez megy. De miért jó ez? Mindenki panaszkodik, hogy kevés a zöld terület, meg milyen rohadt meleg van a városban, erre az "igazi" zöld területek helyett lebetonoznak mindent és ültetnek pár virágot meg 1-2 fát.


Csak szerintem ocsmány az ilyesmi? Vagy mi ebben a logika?



2021. aug. 28. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Én azt bírom, amikor valaki családi házba költözik, mert hát szeretne a természet közelében lenni, zöld udvar meg miegymás, majd az esetek többségében az udvar 90%-a a beköltözés után öntött beton lesz, a fák kivágva, "mer há ne szennyezze az udvart" meg "én aztán nem söprögetek utána", inkább pakolnak oda virágládákat, ronda büdöskékkel meg ízléstelen és giccses kertitörpékkel, Mária szobrokkal.
2021. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

mert az ilyesmi alap pénzcsináló.

az önkormányzat felvesz a tér felújításra pl 30 millát.

a melót letudják 1 millából, a kiszámlázott 30 millát pedig utána leosztják maguknak.

2021. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a zöldövezetből sokkal kevesebbet lehet lopni.
2021. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pénzlenyúlást érzek a háttérben. Kap a fityisz, kap a polgármester, jut a kivitelezőnek, a tervezőnek, stb :/

Csesznek arra, mi a jó, csak a pénz számít

2021. aug. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Katona Dius ***** válasza:
100%
Sajnos felénk is így van. Nálunk annyi "szerencs volt", hogy a fák nagyját meghagyták, a park nagy részét meg letérkövezték. Pár bokrot is meghagytak, így nyáron elég vállalható. De attól még rettenetesen művi az egész.
2021. aug. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!