Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédok zavaró kutyái?

Szomszédok zavaró kutyái?

Figyelt kérdés

Előre leszegezem természetesen nem bántanám soha a kutyákat. Tanácstalan vagyok a szomszédokkal

Van 3 kutyájuk, 2 foxi féle meg valami tacsi mix. Kinti-benti kutyák, éjjelre szigorúan bent vannak mindig, szóval éjjel csönd van. Nappal is jó kutyák, legtöbbször nincs baj, viszont amikor elér hozzájuk a postás az valami kibírhatatlan amit művelnek! Pont akkor aludna a 17 hós lányom, de az az ugatás halálosan megrémiszti. Jeleztem a szomszédoknak, elnézést kértek, de hogy ők hétköznap nem tudnak hazajönni a munkából becsukni majd kiengedni a kutyákat - kaptam a flegma választ, az sem változtatott semmin hogy mondtam, a gyermek megijed. Vagy ha valaki kutyát sétáltat akkor is mindig mint a bolondok ugatnak, pedig amúgy barátságos kutyák. Kb minden nap elkapom a lányukat amikor sétálni viszi őket és szólok, de amikor legutóbb odaszóltam hogy ugatnak a kutyák, csak flegmán visszaszólt hogy “miért, nyávogjon?”

Nem tudom be lehet ezt jelenteni valahol vagy mi ilyenkor a teendő? Valaki hasonló helyzetben volt már?



2021. aug. 29. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy flegma. Idegesítő lehetsz. Ha a te gyereked sírna, és őt meg az zavarná, akkor mit szólnál? Ezekkel a dolgokkal nem lehet mit kezdeni, a macska nyávog, a kutya ugat, a gyerek meg bömböl. Mit vársz tényleg, mit csináljon a kutyájával, műttesse ki a hangszálait?
2021. aug. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
75%
Írod, hogy a kutyák amúgy jó kutyák, csak azt ugatják meg, amit kb minden kutya megugat. Nem értem a problémád.
2021. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
73%

A kutyáknak ez a dolga, ráadásul éjszaka nem okoznak gondot. Csukd be az ablakot vagy inkább szoktasd a lányodat a zajokhoz. Utóbbi hosszú távon igen célravezető lenne.

Ezt már írták korábban, idegesítő vagy, hogy folyton szólsz. Nem leszel te sem a gyereked a világ közepe, senkit nem érdekel a helyzet rajtad kívül. Sosem kellett volna szólnod.

2021. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
79%

A kutyakkal semmi baj, te lettel egy idegesito hisztis szuperanyuka.

Az a fajta, aki majd igy fogja mondani kesobb is: a 36 hosommal megfaztunk.

Valakit meg a te gyereked bombolese zavar, meg sem szolnak.

A kutyak megugatnak ezt-azt, orulj hogy nem egesz nap csaholnak.

2021. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
75%
Jelzőkutyák, nagyon hasznos tudomány. Örülj neki, hogy éjjel nyugtod van tőlük. Mégis mit csináljanak, ha nincsenek odahaza napközben?
2021. aug. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is ez van a szomszéd kutyákkal, de eszembe nem jutna ezt szóvá tenni....
2021. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
80%

A következő mi lesz? Leállítod az utcában a forgalmat, mert a gyereket zavarja a teherautó?


Az a baj, hogy nem szoktattad hozzá a gyereket a zajokhoz, gondolom, mindig totál csöndben altattad.

Nem mellesleg milyen ócska szigetelése / ablakai vannak annak a háznak, hogy annyira behallatszik a kutyaugatás?

A megoldás nem az, hogy a szomszédot bæszogatod a hülyeségeiddel, hanem, hogy 1) a gyereket elkezded a hangokhoz szoktatni, 2) kicserélteted az ablakot vagy legalább redőnyt rakatsz a gyerek szobájába.

2021. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hisztis szuperanyuka!! De az nem állapot hogy nem tud aludni a kicsi a kutyák miatt!! Meg lehetne oldani, pl délelőtt be lehetne zárni a kutyákat és akkor a postás gond kilőve legalább ebédszünetben meg haza tudnak jönni kiengedni őket

Lenne egy csomó opció de nem hajlandóak semmire! Vagy ha jön valaki kutyával az utcán miért nem lehet behívni őket a házba ha itthon vannak?

2021. aug. 29. 09:43
 9/73 anonim ***** válasza:
84%
Amikor a te gyereked ordít, akkor mit csinálsz?
2021. aug. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
80%

Utolsóval sajnos egyet kell hogy értsek. Ismerős sztorit hozok fel, ugyanilyen szomszéd, mint te, a kutyák rendszeresen ugatták a kukásokat (vidék). Odáig fajult a dolog, hogy bejelentés után a tulajdonosoknak el kellett vinniük a kutyákat a menhelyre, ahol elpusztultak.

Már ne haragudj, hogy ilyet mondok, de ha a "17 hós lányodat halálosan megrémiszti" a kutyaugatás, akkor javaslom, hogy vidd el orvoshoz, mert a normális másfél éves reakciója a "vau vau" hangutánzása lenne. Mellesleg biztos vagyok benne, hogy túldramatizálod, két kis foxi meg egy keverék nem tud akkora hangzavart csapni, ami megijesztené a gyereket, max egy újszülöttet. Képzelheted, milyen, amikor egy rottweiler vagy egy amstaff van a szomszédban.

Ha ennyire zavar a kutyaugatás, költözz panelba. Majd ott hallgathatod a tányérdobálást, meg a fiatal párocskákat a hálószobában, akkor meg az lesz a bajod, hogy "a pici lányom túl korán tudja meg, hogy hogy készül a baba".

Ne legyél ilyen. Attól még, hogy gyereket szültél, nem neked fog kedvezni az egész világ.

2021. aug. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!