Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha albérletbe megyek, akkor...

Ha albérletbe megyek, akkor ott muszáj a lakótársakkal kommunikálni meg közösködni? Egyetem miatt albérletbe kell költöznöm, de elég antiszoc vagyok.

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Közösködni valamilyen szinten muszáj, ha csak egy szobát bérelsz. Hisz közös lesz a fürdő, a wc, a hűtőszekrény, a mosógép stb. Kommunikálni nem feltétlenül kell sokat.
2021. aug. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem muszaj kommunikalni, de megkonnyitheti sok esetben a kozos eletet
2021. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem muszáj, de bunkó dolog. Ne csodálkozz, ha emiatt összesúgnak a hátad mögött vagy kekeckednek veled, beszólogatnak. Vagy bármi van, mindig te húzod a legrövidebbet. Vagy ha a tulajjal laksz együtt, akkor első dolga kirakni téged, amint lejárt a szerződés.
2021. aug. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Muszáj, persze, hiszen a közös használatú terek és eszközök miatt elkerülhetetlen. De hogy kell-e bájcseverészni, meg közösen bulizni..? NEM!! Ők nem a barátaid, csak pár ember, akik hozzád hasonló helyzetük miatt ilyen fosba kényszerültek. Kolinál azért jobb,mert itt gondolom saját zárható szobád van, ami brutál nagy előny.


3: te vagy a bunkó, hogy olyanra erőltetsz rá beszélgetést, aki nem kíván veled beszélni. Hagyd már abba ezt! Fúj!

2021. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
kénytelen leszel, anno hallottam régi osztálytársaktol h lett egy új lakotársuk 3.nak és annyira magának való volt h hetekig lehet nem is szólt hozzájuk és úgy kérdezgették tőlük h na beszélt már az új gyerek? de ha belegondolsz velük fogsz lakni ha jól kijöttük marha nagy muri is lehet, mint egy táborozás haverokkal egész évben. persze ehhez jó lakótársak is kellenek
2021. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
3-as vagyok. Egyetem alatt nagyon zárkózott, antiszoc voltam és én is másokkal laktam együtt. Hidd el, tudom, mit beszélek. Lehet, hogy kifog a kérdező jó arcokat, akiknek semmi bajuk nincs lesz vele, hogy ő meg se nyikkan, de abból van kevesebb. Legtöbben a leírt módokon reagálnak. És rohadtul pocsék úgy élni, hogy kétszer meggondolod, kimenjél-e vécére, ha ott van az előtérben X meg Y, akiknek tudod, hogy az a véleményük rólad, hogy "a kis hülye kuka gyerek a másik szobából". Ha visszamehetnék az időben, tuti nem így csinálnám, közvetlenebb lennék velük.
2021. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
* nincs / nem lesz, kettő közül valamelyiket akartam írni :D
2021. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak csütörtökig lesznek óráim, csütörtökön már megyek haza
2021. aug. 29. 23:41
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
Rajtatok múlik, hogy mennyire van "közösködés". Lehet úgy is élni, hogy minden közös és magadban szidni a másikat, ha megette előled az összes müzlit, de lehet mindenkinek saját szekrénye/polca is, ahol a saját kajáját, cuccait tárolja és csak azokat használja. A mindenkit érintő ügyekről viszont kénytelenek lesztek megegyezni, pl. takarítás, szappan/vécépapír vásárlás, ki mikor hívhat fel haverokat, stb. Ha ez megvan, akkor akár élhettek egymás mellett évekig is úgy, hogy a "szián" kívül más nem hangzik el köztetek.
2021. aug. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Alapvetően egy lakásban éltek, egy az életteretek, együtt használjátok a konyhát és a többi közös helyiséget, együtt osztoztok a házimunkán, vannak közös szükségleteitek és érdekeitek, pénzügyekben sem vagytok teljes mértékben elkülönülve egymástól, hiszen mindenki fogyaszt, közösen fizetik a rezsit és a bérleti díjat stb., stb. Szerintem ebben az esetben elkerülhetetlen az, hogy ne közösködjetek, ne alkalmazkodjatok egymáshoz, ne kössetek kompromisszumokat és mindennek az alapja a normális, emberi kommunikáció. Kommunikálni muszáj, hiszen így lehet elkerülni a félreértéseket, a kihasználást, a sértődést, a konfliktusokat, hogy zavarjátok egymást és így tovább, mindenkinek ez lenne az érdeke szerintem. Nem kell világraszóló barátságokat kötni és könnyedén előfordulhat, hogy egyszerűen nem jöttök ki egymással, nincsen közös érdeklődés stb., még akkor is ha egy nagyon szociális, nyitott, barátságos lakóközösség verődik össze. Nem mindenki lesz mindenkinek a barátja, ez van. Viszont vannak olyan közös ügyek, amiket mindenképpen meg kell beszélni egymással. Például, ha egy közös használatú dolog elromlik, akkor meg kell beszélni, hogy ezzel mi legyen, mi történt, vesz-e a tulaj újat/megjavíttatja vagy nektek kell pótolni, van-e valakinek egy felesleges és tud-e hozni másikat, összedobjátok-e rá a pénzt és vesztek-e egy újat, valaki magára vállalja és vesz egy újat stb. Vagy meg kell beszélni azt is, hogy pl. mindenki külön vesz magának wc papírt, konyhai papír törlőkendőt, mosogatószert, sót stb. (ami ilyen alap dolog, amit mindenki használ) vagy azt is közösen veszitek, mindenki vesz valamit és bedobja a közösbe, ha elfogy felváltva pótoljátok, összedobjátok rá a pénzt és valaki megveszi stb. Vagy meg kell beszélni a takarítást is vagy éppen azt, hogy zavarja-e a többieket, ha felviszel valakit. Ez mind valami kis hülyeségnek tűnhet első hallásra. Miközben ez mind olyan dolog, amiből kommunikáció nélkül simán kialakulhat sértődés, vita, kényelmetlenség, neheztelés, félreértés stb., amit jó lenne elkerülni. Valamint (és ez már az én személyes véleményem) szerintem nem hátrány, ha az embernek nem kell kerülgetnie a másikat az aktuális otthonában és azt figyelni, hogy most kimenjek-e mert kint van a konyhában, mikor végez már a fürdőben, mikor megy el, most ez zavarja-e, de nem érdekel ő is zavart a múltkor, most merjek-e szólni neki emiatt, most bezárkózott a szobába reggelig nem is látom majd újra stb., stb. Úgyhogy én azért olyan lakótársaknak örülök, akikkel tudtunk beszélgetni és meg tudjuk beszélni normálisan a dolgokat.
2021. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!