Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hajléktalan embert hogyan...

Hajléktalan embert hogyan lehet / célszerű eltávolítani magánterületről?

Figyelt kérdés
A szituáció: Adott egy magénterület amit bérelnék, a szerződés már meg is van hozzá, én vagyok a terület jogos bérlője azonban a területen lévő romos épületbe beköltözött egy hajléktalan a kutyájával. Mivel a jelenlétem nem lesz napi szintű, nem tudom ellenőrizni, illetve biztosítani hogy ne tartózkodjon ott, továbbá nem lehet teljes mértékben elkeríteni a területet. Végső esetben (ha nem sikerül jó belátásra bírni) rendőri segítséggel eltávolítható? Ilyenkor ennek mi a módja, menete? Egyátalán hatásos ilyenkor az intézkedés? Úgy értem elszállítják (gondolom én) de úgyis visszajön... Mit lehet ilyenkor tenni, van valakinek valami jó tanácsa ilyen esetre?

2021. aug. 31. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy hülye ötlet, de ahogy olvastam a a soraid, az ötlött fel bennem: miért nem bízod meg a hajléktalant a terület őrzésével? Van kutyája is hozzá. Ha nem vagy ott állandóan, legalább valaki őrizné a részt, de legalább is figyelne a dolgokra.

Hacsak nem drogos, vagy masszív alkoholista...

2021. aug. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
A romos épületet kell számára lakhatatlanná tenni. Ha nincs rá szükség, lebontani. Ha ez nem járható, akkor bedeszkázni, berácsozni, vagy úgy telerakni valamivel, hogy ne lehessen használni.
2021. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Ki ez az ember? Utána kellene nézni, lehet, tényleg nem lenne rossz ötlet ott megtűrni. Egyébként meg ha zavar, lebontod az épületet, lánc, deszka.
2021. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem megy magától, akkor a rendőrséggel el lehet vitetni az épületet pedig deszkázd be, zárd le. Ez a hivatalos verzió. A nem hivatalos, hogy megfenyegeted, hogy ha nem takarodik el, akkor meg lesz verve. Általában utóbbi a hatásos szokott le.
2021. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Megpróbálok reagálni az összes eddigi válaszra, + kiegészíteni:


A romos épületet használni szeretném, szóval a lebontás nem jártató, esetleg a lezárás arra az időre amíg nem vagyok ott, járható út lehet.


Bennem is felmerült hogy "alkalmazhatnám" az illetőt, egy kis kenyér, meleg ruha stb stb ellenében, azonban ő úgy gondolja hogy én vagyok a betolakodó az általam bérelt területen... így elég nehéz vele szót érteni.


Alapvetően szeretnék békés meogldást, meg lehetne ezt beszélni, hajlandó lennék a békés együttélésre, de ehhez 2 fél kell. A fenyegetőzést szeretném elkerülni, de ki tudja hogy alakul... :D Szegény kutyákat sajnálom egyébként, mármint teszem én azt a hajléktalant elvitetik, a kutyákat meg menhelyre rakják.

2021. aug. 31. 14:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1! azert csak ovatosan, ha bejelenti rendesen az draga mulatsag + betegszabijat is fizetheti.

Feketen meg nem kovetelhet semmit, ha az orzes nem jon letre. Esetleg meg hiv par havert akik szinten kernek "munkat"


A hajlektalanon mulik nagyon hogy kerdezo hogy jon ki ebbol.

2021. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6, "A hajlektalanon mulik nagyon hogy kerdezo hogy jon ki ebbol." ezt most az adott szituációra írtad, vagy magára az egész bérléses, területes dologra? Mert azért elég szomorú az, hogy egy területfoglaló hajléktalan, aki illegálisan tartozkodik ott, az ő "jófejségétől" kell függenem? Nem akarok senkinek se rosszat, szeretném zökkenőmentesen megoldani, de ő illegálisan tartózkodik ott, nekem meg van szerződésem. Nincs semmilyen hivatalos eljárás, amivel végérvényesen megszabadulhatnék tőle?
2021. aug. 31. 14:12
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Lágyabb verzió a kutyájával zsarolni, ha nagyon kötődik hozzá. Mert ha a rendőrök viszik el, akkor a kutyát hivatalból elviszi a gyepmester, ott meg ugye x idő után altatnak. Szóval vagy megy magától, vagy jöhet a rosszabbik út. Ha kétszer el van agyalva, akkor nem fog visszajönni, de ha le van zárva az épület és békésebb típus, akkor abból is felfogja, hogy itt nincs maradása. Vagy rá kell uszítani egy szoc.munkást, az elcipeli egy szállóra, sok homeless nem szereti, ha a nyakukra járnak.
2021. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem birtokháborítás miatt lehet rendőrségi ügyet csinálni belőle, ha szép szóval nem megy.
2021. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
bérbeadó feladata az épület kiürítése
2021. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!