Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit szólnátok, ha édesanyátokr...

Mit szólnátok, ha édesanyátokra panaszkodnának?

Figyelt kérdés

Alsó szomszédom nem hagy élni, már évek óta ez megy (mióta ideköltözött). Eleinte csak megállított, ha éppen összefutottunk és panaszkodott, hogy későn fürdök és lehallatszik hozzá, ha engedem a vizet, vagy hogy hallja, ha járkálok és "dübögök", vagy hajnalban ha kimegyek pisilni, arra felébred. Majd már figyelte, mikor megyek-jövök és az ajtóban várt, hogy számon kérhessen éppen az aktuális "rosszaságom" miatt (pl. hogy este 7-kor még mostam, vagy 10-kor edzés után még lefürödtem). Utána jött az, hogy becsengetett, ma meg már ott tartunk, hogy telefonon hívogat, ha valami zajt hall, ami zavarja. Akár reggel 7-8-kor, akár este 11-kor. Legutóbb is felhívott este 10-kor, hogy fejezzem már be a dübögést, mert nem tud aludni. Mondtam, hogy nem én dübögök. Válasz "De Laura, te laksz felettem, te dübögsz!". Majd mondtam, hogy éppen a barátommal randizunk, a lakás közelében sem vagyok.


78 éves, én 21 vagyok. Nem egy a bioritmusunk, napirendünk, soha nem is lesz. Ő kertvárosból költözött egy társasházi lakásba, ott egyedül volt, itt emberek vannak körülötte.

A fia szokott járni hozzá hetente egyszer, már ott tartok, hogy vele beszélek, hogy állítsa le a nénit, vagy találjanak ki valami megoldást arra, hogy engem békén hagyjon.

Simán lehetnék olyan, aki heti 3 házibulit tart, mellé még 3 orgiát is, vagy lakhatna felette olyan család, ahol van két 2 éven aluli gyerek és felváltva ordítanak éjjel-nappal. De nem, neki az a baja, hogy hajnalban lehúzom a wc-t, vagy este megmosom a hajamat és megszárítom.


Szerintetek jó ötlet, ha a fiával beszélek? (középkorú, kb 50 éves lehet)


2021. szept. 29. 16:53
1 2 3 4
 1/33 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Sajnállak, ez egy nagyon nehéz helyzet így.

Miért adtad meg neki a telefonszámod? Én nem venném fel neki többet, a folyósón a lehető legkevesebbet tartózkodnék és a csengetésére sem nyitnék ajtót.

Aztán veszekedjen akivel akar. Bár ha belegondolok, hogy a saját lakásomba lábujjhegyen kéne járnom vagy a folyósóról minél gyorsabban el kéne iszkolnom, akkor megőrülnék.


"Szerintetek jó ötlet, ha a fiával beszélek?"


Megpróbálhatod. Bár ha makacs a néni, ő sem tud mit kezdeni vele. Egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni.

2021. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Mert akkor még az volt a mese, hogy nagyon beteges és sokszor jár ki hozzá a mentő, ügyelet és ha bevinnék, tudjon kinek szólni a lakók közül...

Másokkal is van problémája, konkrétan folyton panaszkodik valakire, vagy valamire.

2021. szept. 29. 17:02
 3/33 anonim ***** válasza:
41%
Vigyél neki egy doboz altatót és füldugót.
2021. szept. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy nem szedhet altatót, mert van valami baja...
2021. szept. 29. 17:08
 5/33 anonim ***** válasza:
92%
Játszasd el egy három gyerekes ismerősöddel, hogy jönnek lakást nézni. De mindenkèpp legyen otthon, a gyerekek rohangáljanak és kiabáljanak fel-alá aztán közöld, hogy eladod nekik, mert te nem akarsz tovább zavarni.
2021. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg hangszeren játszó ismerőst is bevethetsz, vagy zenetanárt.
2021. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Fő kérdésedből teljesen más leírásra számítottam, ezért kattintottam a kérdésedre, mert anyámat tűzön-vízen át megvédeném, ha ŐT bántják. Nálad más a helyzet. Ő kekeckedik mindenért. Ha szólnál is a fiának, vagy megfogadná a tanácsát, vagy nem. Ezt neked kell az öreglánnyal lemeccselni - szerintem. Egyszer beszélj vele határozottan, felemelve a hangodat. Hátha bejön. Vagy fogj össze a többi lakóval, ha velük is van problémája a szinte semmiért. (Nem húzhatod le a vécét este 11-kor..., nem száríthatsz hajat.) Tényleg kíváncsi lennék, mit szólna egy 5-6 gyerekes családhoz. :)
2021. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy teljesen normál hangerővel, a ház szabályait betartva élsz. Ha legközelebb zaklatni támad kedve megint, spórolja meg az időt, és hívja egyenesen a rendőrséget. Te ne foglalkozz vele többet. Ha pedig nem hagyja abba a zaklatást, mondd meg neki, hogy te fogod ráhívni a rendőröket.
2021. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
86%
És minimum legyen egy várandós anyuka is a jelöltek közt, mert ott még tuti lesz akkor gyereksírás is hajnalban…
2021. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 babyboom567 ***** válasza:
66%

Megpróbálhatod, de semmi sem fog változni.

Tesómék is laktak egy ilyen néni mellett.

Olyanokat mondott a néni nekik, hogy egy nap csak 1x húzzák le a vécét mert őt zavarja.Meg ne használjanak számítógépet mert kiütéseket kap tőle.

Az volt a megoldás,hogy elköltöztek.

2021. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!