Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérletben lakom, a tulaj...

Slapsgiving kérdése:

Albérletben lakom, a tulaj többször bejárkált már a lakásba, volt, hogy arra értem haza. Erre az indokra hivatkozva azonnal szeretném felmondani a lakast es elszamolni.Nem tarthat itt, nem vonhat felelőségre, milyen lehetőségeim vannak így?

Figyelt kérdés
Csak egymás között írtunk alá egy szerződést,amiből én nem is kaptam példányt,gondolom adózni biztosan nem adózik utáni, lejelentve nincs a lakás. Ott tartok hogy a kaució sem érdekel, 3 hónapja lakom itt.
2021. okt. 6. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel aztán szevasz
2021. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kaució sem érdekel, akkor tényleg nem tehet veled semmit. Költözz.
2021. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
A következő albérletnél te is kérj a szerződésből egy példányt.
2021. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez birtokháborítás, akár fel is jelentheted érte. Alapos indok az azonnali felmondásra, a kaució természetesen visszajár.
2021. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A Ptk. akkor is irányadó, ha nincs formális szerződés. Ne hagyd veszni a kauciót, a jogsértő bérbeadó ne kapjon potya százezreket.
2021. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekunk is volt ilyenunk, amikor koltoztunk ki, akkor is direkt meg a kitakaritas elott bement a lakasba, hogy fotokat csinaljon a felfordulasrol es ki akart semmizni minket, mondvan retkesen hagytuk ott a lakast es nem engedett minket vissza, hogy kitakaritsunk es kifessunk. Rank akarta verni az alapbol serult asztal koltseget, emlekszem meg a szerzodes alairasakor meg is csuszott a tollam hegye azon a feluleti serulesen es meg szoltam is neki, hogy van egy serules az asztalon, nem-e baj, hogy kicsit megcsuszott a toll hegye es csale lett az alairas. A lakas osszes felszerelesenek az arat kiszamlazta nekunk, kiveve azt az egyet, ami tenyleg megserult, de hat ezek utan be sem ismertuk azt az egy torest az agy aljan. Volt, hogy aludtam reggel es mivel nem nyitottam ajtot, BENYITOTT A LAKASBA ES FELAKASZTOTT EGY CETLIT A RACSRA. Aztan kiosztott, hogy miert is volt nyitva az ajto. Meg allandoan azzal baszogatott, hogy ha nem tudunk fizetni, nem kell eroltetni. Pedig erre tenyleg nem volt oka, szar helyzetben is az utolso kajapenzunket odaadtuk, hogy minden rendezve legyen. A szomszeddal kihallgattatott minket, szornyu volt, allandoam vadaskodott, hogy biztosan titkolunk valamit, azert nem akarjuk, hogy HAVONTA HAROMSZOR JOJJON ELLENORIZNI.
2021. okt. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kiadta a lakását még nincs joga szó nélkül ellenőrizgetni.
2021. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
9-es, ilyen agresszív idiótától nem szabad lakást bérelni, mindig van jobb lehetőség.
2021. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyenértékű azzal, ha a saját házadba törne be. Jelentsd fel meg pereld kártérítésért, és sokkal jobban jársz!
2021. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Cserélj zárat, és akkor nem tud bejönni. Kiköltözéskor meg visszarakod.
2021. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!