Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérletben lakom, a tulaj...

Slapsgiving kérdése:

Albérletben lakom, a tulaj többször bejárkált már a lakásba, volt, hogy arra értem haza. Erre az indokra hivatkozva azonnal szeretném felmondani a lakast es elszamolni.Nem tarthat itt, nem vonhat felelőségre, milyen lehetőségeim vannak így?

Figyelt kérdés
Csak egymás között írtunk alá egy szerződést,amiből én nem is kaptam példányt,gondolom adózni biztosan nem adózik utáni, lejelentve nincs a lakás. Ott tartok hogy a kaució sem érdekel, 3 hónapja lakom itt.
2021. okt. 6. 09:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Zsarold meg, hogy feljelented a NAV-nál (is), ha nem adja vissza a kauciót!
2021. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebbol nyugodtan csinalhatnal ugyet, de ha ennyire tartozkodnal a konfliktustol es komolyan mindegy neked 2 havi kaucio, akkor mondd meg neki, hogy ennyi volt, a penz az ove de te lepsz onnan. Nem fog ellenkezni.
2021. okt. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Szerencsére nem pattogott,vissza adta a kaukciót, még ha keserű szájízzel is..

2021. okt. 7. 11:13
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Örülök! :)
2021. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%
Én mondjuk már eleve ott feljelentettem volna, amiért feketén adja ki a lakást és nem is kapsz példányt a szerződésből.
2021. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%
Joga van barmikor bemenni a saját inglatlanjaba,attól függetlenül hogy te ott laksz. Érdemes elolvasni a bérleti szerződést🙂 Az enyémben is benne van ez, ennek tudatában írtam alá.
2021. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs joga bemenni. A törvény felülírja a szerződést amit kreál.


Ha kiadod a lakásod, előre egyeztetett időpontban, kizárólag a bérlő jelenlétében léphetsz be. Azért fizet, a lakás használója ő. Nekem jó ismerősöm a tulajdonos, de még ő sem jött ide váratlanul, vagy akkor ha nem vagyok otthon.

2021. okt. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!