Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Gyál milyen mostanában?

Gyál milyen mostanában?

Figyelt kérdés

Milyen ott lakni, úgy értem :D

Hallottam, hogy régebben problémás környék volt, de most pár napja jártam arra és így első blikkre egész szépnek tűnt. C-t nem láttam egyet sem, de lehet csak szerencsém volt.


Amennyit én láttam belőle, szerintem nagyon kis rendezett, sokkal szebb, mint a határos budapesti külkerület (az undorító Pestszentimre stb).



2021. nov. 17. 20:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha Imre undorító, akkor nem tudom, mit vársz Gyáltól. :)

Én szeretek itt lakni, a 3 gyerekem osztályában összesen van 1 cigánygyerek, mondjuk van iskola, ahol ez az arány azért rosszabb. A környék, ahol lakunk csendes, minden közel van, jó a tömegközlekedés.

2021. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne röhögtess, kérdező! Pestszentimre undorító? Itt van összesen kb. 10 cigánycsalád, Gyálon pedig vagy 100. Hiába a szép házak, ha tele van velük a város, azok is a rosszabb fajtából. Sétálj el a Kis-Szélső utcába, és aztán mondd Imrére, hogy undorító!
2021. nov. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Uncsi. Pestszentimre viszont szerintem teljesen oké. A Címer utcában lakik egy ismerősöm. Kellemes, kertvárosi környék. (Hogy milyen ott lakni, azt nem tudom.)
2021. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát, igazából laktam a 18. kerületben, az volt életem legsötétebb két éve, nagyon utálom azt a környéket.


Gyált persze nem ismerem, de ezek szerint ott is változó. Én csak a vasút környékét láttam, a szélső utcákban nem jártam :/

2021. nov. 17. 22:30
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Hidd el, hogy ha a 18-at utáltad, Gyált még jobban fogod! Sok a betörés és még több a kokeró. Üdv Imréről.
2021. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Uh de kár. Köszi a választ!
2021. nov. 19. 10:00
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

Szia! Akik nem Gyálon laknak, annak a válaszát nem kell komolyan venned.

Én 10 éve lakok Gyálon (először a vasútállomás oldalán, utána a régi Spar felöli oldalon, nem tudom miért de a gyáliak ezt úgy kezelik mintha 2 külön városról lenne szó, csak az egyik a burzsuj oldal a másik meg a csóró oldal.) és eddig csak jó tapasztalataim vannak Gyállal kapcsolatban. Normálisak az emberek, nyugodtak, a város infrastuktúrája folyamatosan fejlődik, nagyon sok változáson ment keresztül a város.

Az iskolai élettel sincs baj, a lányom nem panaszkodik hogy bántanák...stb. és úgy vettem észre hogy a c-k is egyre kevesebben vannak.

Annyi hogy néha értelmetlen dolgokat csinál az Önkormányzat, pl. most készülnek kivágni 1 ha-nyi területet egy idősotthon miatt, amit szerintem és mások véleménye szerint is máshol is meg lehetne valósítani. De ez más téma.


Visszatérve, aki igazi kertvárosi életre vágyik, annak bátran ajánlom Gyál-t.

2021. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Örülök, hogy pozitív vélemények is vannak azért :)
2021. dec. 9. 09:29
 9/17 anonim válasza:
Szia! Mióta élek, '94 óta gyáli vagyok egy két kisebb megszakítással, régen mikor gyerek voltam nagyon sok cigány volt (vasúton túli terület), de már jó ideje azt tapasztalom, hogy kevesebben vannak jóval. Most a másik oldalon lakok (vecsési oldal), és úgy gondolom, hogy Gyál a legjobb hely azoknak akiknek nem fontos a panorámás kilátás hanem inkább a normális életkörülményeket keresik a budapesti agglomerációban. Itt az utak 90%-a elég széles ahhoz, hogy 2 autó elférjen egymás mellet, szóval nem fogják kijárni az út szélét a házad előtt mint pl. Maglódon vagy Gyömrőn. Egy darab közlekedési lámpa van, valamint 2 db fekvő rendőrről van tudomásom, szóval normálisan lehet közlekedni, egyetlen kivétel a Mátyás Király utca, ami nagyon el lett rontva miután visszafokozták 2. rendű úttá. A város folyamatosan fejlődik a stabil bevételeknek köszönhetően (iparűzési adók), nemsokára megindul a lajosmizsei vasút fejlesztése, 30 perc alatt bent tudsz lenni a Nyugati pu.-ban belátható időn belül. Ha így halad a település fejlődése pár éven belül az egyik legelitebb hely lesz a dél-pesti aggloban.
2022. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen hát őszintén, a másik dolog, amin eléggé fennakadtam, az a vonat volt... nem mondom, jól néznek ki azok a retro szerelvények, de a járatsűrűség konkrétan röhejes... Ettől eltekintve én is úgy látom, hogy valamiféle javulás van több téren is.
2022. jan. 20. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!