Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet fúrni egy lakáson 3...

Mit lehet fúrni egy lakáson 3 hónapig?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


mielőtt panelbe költöztem figyelmeztettek, hogy panelban mindig lesznek akiknek fúrási, kalapálási mániájuk van. Ez rendben is, mondom időnként még oké. Hónapokig nem volt semmi, aztán kb. 3 hónapja valamelyik lakásban elkezdtek fúrni.. Oké, hát ez is előferdül, ha fúrni kell, hát fúrni kell. Csakhogy azóta is fúrják azt a kva falat. Éjszakázok, ha nem dugom be a fülem akkor nem bírok aludni. Ha kiesik a füldugó alvás közben, felébredek. Ám ha csak simán néznék valami filmet mert szabadnapos vagyok, még a gamer fejhallhatómon keresztül is hallom amikor rákezdenek. Ma már hívtam a gondnokot, mert noha megtehetik, de legalább írnának ki egy nyomorult papírt, hogy előreláthatólag meddig fog tartani, meg talán egy "elnézést kérek" se lenne rossz. Nyomorult patkányok az ilyenek. Mindenkit lesz**nak.


A kérdés: mit a jó francot lehet fúrni egy lakásban 3 hónapon keresztül szinte minden nap? Komolyan érdekelne már.



2021. nov. 22. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Lehet bontási munka, csempét, járólapot bontják. Illetve nálunk az alattunk lévő lakásban álmennyezetet raktak fel.

Megértelek, borzalmas hallgatni.

Ha tudod melyik lakás, kérdezd meg, meddig tart a munka.

2021. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, ezért hívtam inkább a gondnokot :( Amúgy itt a folyosót lekövezték pár nap alatt teljesen. Szóval tényleg nem értem, hogy mit kell fúrni 3 hónapon keresztül.
2021. nov. 22. 16:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Így jártam én is, a mellettem lévő lakást megvette egy gipszkartonos a lányának és meg is csinálta neki. Majdnem fél évig fúrt naponta munkaidőben, szinte egyfolytában, a gipszkarton vasalatainak, még a WC-ben is feltette őket.

Kétszobás, nagyjából 55 nm, szerintem a te harkályod is ezt csinálja, attól függ, mekkora a lakás, ha kisebb a négyzetméter száma, akkor már a végefelé járhat, ha nagyobb, akkor csak a felénél tart.

2021. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Én egy évig újítottam fel a panelom.


" Éjszakázok, ha nem dugom be a fülem akkor nem bírok aludni."


Éjszaka a normális emberek aludnak. Nappal meg dolgoznak/felújítanak.

2021. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

" fél évig fúrt naponta munkaidőben"


Mikor fúrjon? Éjjel?

2021. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
A szemben lévő lakást betonig lecsupaszították,utána burkolták, padlózták, gipszkartonozták. Kb. 8 hónap volt, mire nagyjából végeztek, mert apuka, sógor, barát stb. dolgozott rajta, ki mikor ért rá. A lány, akinek vették, egyelőre egy szobát használ, a másikban lakik a kiskutyája. :)
2021. nov. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez általában akkor van amikor valaki saját magának újítja fel a lakást és mindig csak egy kicsit dolgozik benne. Mi 2 éve költöztünk ide, és a mellettünk lévő azóta is folyamatosan fúr, ünnepnapokon és vasárnap is. Cetli volt az első hetekben, az az azóta eltűnt és azóta is megy a fúrás.
2021. nov. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 7-essel, akkor tart sokáig a felújítás, ha saját magának végzi az ember. 2015-ben költöztünk panelbe, 1 évre rá megvették a szemközti lakást. Négy és fél évig(!) tartott az 53 m2 felújítása és még mindig nem költöztek be az új lakók. Nálunk nem fúrtak folyamatosan 3 hónapon keresztül minden nap, de havonta random 4-5-6 napot jöttek, és akkor tolták a vésőt, a fúrót meg a kalapácsot ezerrel. A régi lakók közül már sokan tiszteletüket tették náluk, hogy azért nem biztos, hogy ez a felújítás kivitelezésének a leghumánusabb módja, ennyi időn keresztül, meg nem éppen a legjobb belépő egy új közösségbe, mégis csak élnek itt öregek is, meg kisgyerekesek, éjszakai műszakosok stb., jó lenne egy kicsit odafigyelni egymásra és nem évekig szöszmötölni. De nem hatotta meg őket különösebben a dolog. Nekünk meg nem sok hajunk maradt, mire elkészült a lakás. :D
2021. nov. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Nem tudom, hogy mit lehet 3 hónapig fúrni, de ha gondolod, megkérdezem az alattunk lakót. 2 szobás lakást 3 hónapig újított, úgy hogy nem néha-néha fúrt, faragott, kalapált,hanem minden nap.
2021. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Én fél évig újítottam fel a lakásom, hogy újítsam fel csöndben? És te hogy fogod?
2021. nov. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!