Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ausztriában élnétek szívesen...

Ausztriában élnétek szívesen vagy Magyarországon maradnátok, és miért?

Figyelt kérdés
2021. dec. 7. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valami értelmes fizetést meg tudnék keresni, akkor inkább Magyarország, de Ausztriához képest itt az ország egy nem elenyésző részének csak alamizsnát adnak sajnos.
2021. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban nyilván Ausztria, ha van kint megélhetésed, munkád, van fedél a fejed felett (legalább albérlet), van elég pénzed arra, hogy eltartsd magad, akkor nyilván Ausztria.


(Bár szerintem hajléktalanként is jobb lehet a szociális ellátás, mint itthon...)

Szóval, Ausztria.

2021. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Mindaddig simán Ausztriát mondtam volna, míg nem kezdték el ezt az oltási hisztit. Akkor inkább maradok itthon, szerényebb körülmények között.
2021. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Anno mielott kikoltoztunk pont ezen filoztunk evekig. Mi mondjuk a bajorokhoz koltoztunk. De eletem legjobb dontese volt es nem kizarolag az anyagiak miatt, hanem ugy minden mas miatt is. Bar tudnod kell, hogy az eleje nem egyszeru.
2021. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pussz
2021. dec. 7. 13:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha beszélném a nyelvet kint. Igy inkább itthon és kint dolgozom.

Sajnos angollal szart sem lehet elérni, ha be kell menni valami papírt intézni, több helyen voltam és semmi, el sem akartam hinni.

2021. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Mi a határ magyar oldalán élünk, de férjem kint dolgozik.

Sajnos volt olyan, hogy az Arbeitskammerhez kellett fordulnunk, de segítőkészek voltak. Az én igencsak szegényes német nyelvtudásommal is meg tudtuk egymást érteni (persze ehhez az is kellett, hogy NAGYON akarjanak segíteni).

Viszont mikor munkabalesete (Arbeitsunfall) volt a férjemnek, és kötözésre, varratszedésre stb. jártunk, a kórházban a portástól az ápolónőn keresztül az orvosig mindenkivel angolul kommunikáltam.

2021. dec. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

AK ba úgy hallottam nem olyan nehéz boldogulni.

Egy kórház meg azért még is kórház.

Amúgy én csak örülök, ha ez a tapasztalatod, remélem is hogy minél több helyen így van ez.

De pl. burgenlandban csak negatívot hallottam ezüggyel kapcsolatban.


Személyesen nekem csak annyi tapasztalatom volt, hogy volt munkatársamat kellett kivinnem munkanélkülit meg adóvisszatérítést intézni, és egyiket sem tudta angolul, mert senki nem beszélte, random bácsi segített aki magyar volt és beszélte a nyelvet és mögöttünk várt a sorra.

2021. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Burgenlandról nincs tapasztalatom, csak vásárlás terén. Soha nem volt gondunk.

Nekünk Bécsben kellett boldogulnunk. Ott szerintem jó a helyzet.

2021. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában élek és én is úgy gondolom, hogy életem legjobb döntése volt kiköltözni. Egyáltalán nem tervezem, hogy valaha is visszaköltözök.
2021. dec. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!