Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Eladjam a frissen vásárolt...

Eladjam a frissen vásárolt lakást?

Figyelt kérdés
A teljes kétségbeesés határán vagyok:eljutottam végre oda, hogy tudtam végre venni a fővárosban lakást, panelt. Amikor megvettem, felettünk nem lakott senki,a tulaj ki szokta adni a lakását, mint megtudtam a közös képviselőtől. Felújítottuk a családommal, egy kis igazi ékszerdoboz lett. De ameddig zajlottak a munkálatok, a fenti kiadta a lakást egy román családnak, akik élhetetlenek. Nemrég költöztem be, de minden este a sírás kerülget:nappal csend van, de hazaérek a munkából és állandó kopácsolás, kiabálás van, mindent hallani, kétnaponta haveri társaság fent, elbődülnek olyanokat, hogy csak lesek, 22:00 előtt nem mennek el. A család és a beszélni nem tudó kisbaba is(!) fent van minimum 23:00-ig - bútortologatás,kiabálás, állandó sikoltozás, dübörgés. Jelenleg csak füldugóval tudok aludni. Az alapzajok (folyamatos repülők, buszok stb) nem zavar, de ettől kikészülök. Próbáltam felmenni, beszélni velük kedvesen, de arra se méltatnak, hogy ajtót nyissanak, hiába csengettem, kopogtam, csak csendben maradnak 20 percre. Most levelet írtam nekik, hátha felfogják, mi bajom. Komolyan fontolóra vettem, hogy eladom a lakást, csak annyi pénz, idő ráment... tv-t most veszek, hátha az kicsit elnyomja, de állandóan azt se tudom bömböltetni, vagy zenét hallgatni. És ha elköltözöm, ki tudja lesz-e jobb... lutri.

2021. dec. 13. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem fogod tudni eladni, mert amint jönnek a vásárlók és meghallják a románokat, egyből menekülnek és vissza sem néznek. És nem tudod azt csinálni, hogy csak napközben jönnek meglátogatni, mert sokan 24 órás felügyelet alá veszik a lakást mielőtt megvennék. Vagy csak akkor veszik meg, amikor legalább egyszer látták olyan időben, amikor "te alapból akkor nem érsz rá", nehogy rejtegess valamit, mint kibírhatatlan szomszéd és társai.

Olyan balfék vásárló meg ezerévente egyszer van, mint én aki az ország egyik legrosszabb lakását nyelte be (a te lakásodnál 1000x rosszabb). De tanultam ebből és ha egyszer életemben kijutok innen, már én sem fogok beleesni ugyanebbe a csapdába, úgyhogy a legtöbb balfék tanul és nem vesz meg ilyen lakásokat 2+ alkalomra.

2021. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hívd ki rájuk a rendőrséget. Egy idő után elege lesz a tulajnak, ha a bérlők miatt folyamatosan mennek a lakásra a rendőrök.
2021. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi C kategóriás alsó szomszédok miatt adtuk el és megvették, mindig lesz egy hülye. Inkább elmentünk albérletbe, mert ami ott volt az nagyon durva. Ivás, drogozás, hangoskodás, buli, zene, haverok. Minden felhallatszott.

Volt aki meglátta a környéket és visszafordult, hogy köszöni szépen, nem kéri, de mégis eladtuk, nagyon nagyon rövid időn belül.

2021. dec. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Nehogy eladd! Jártam hasonló cipőben, átérzem a problémát, részvétem. Amit első körben javaslok hogy próbálj most egy kicsit eltávolodni a problémától fejben. Tudom hogy borzasztó így élni, de a fáradtság és elkeseredés mégrosszabb irányba befolyásolja a gondolatokat. Próbáld objektívan szemlélni kicsit távolabbról a helyzetet, meg fogod tudni oldani, ez még viszonylag egy könnyebb eset, aminek végül jó vége lesz!


Tehát ami a jó része, ezek csak bérlők, abból is a trógerebb, suttyóbb fajta. Az ilyenek elég könnyen kerülnek pénzügyi zavarba, jó esetben elég pár nemfizető hónap és a tulaj kiteszi őket. Ezen kívül ha elég sok panasz van rájuk, legyen az a lakosok panasza a bérbeadó felé, vagy akár rendőrségi ügyek csendháborítással, akkor jó esetben szintén a tulaj kiteheti őket. Ezen kívül szintén előny hogy mivel csak bérlők, ha ti lakók esetleg pokollá teszitek nekik az ottani életet, maguktól is simán elköltözhetnek. Persze a legtisztább az lenne ha meg tudnád beszélni velük, de amiket eddig meséltél erre sajnos nem sok esélyt adok.


Van mégegy fontos dolog, a többi lakó! Mondtad hogy ez panelház, azok pedig iszonyatosan viszik a hangot. Tehát ebben biztos vagyok hogy nem vagy egyedül! Az tény hogy sajnos te jártál a legrosszabbúl hogy pont ezek a férgek kerültek átmenetileg a fejed fölé, de szerintem bőven vannak még a házban kulturált normális szomszédok akiket zavar ami odafent folyik. Próbáld őket megkeresni, és mindenképpen fogj össze velük, ha már csak egy ilyen szomszédot is találsz, meglásd onnét sokkal jobbá válik a helyzet!


Kitartást és sok sikert kívánok neked!

2021. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

3-as válaszolónak:

1-es vagyok. Akkor marha nagy szerencséd van. Én nem tudok első emeleti lakást évek óta eladni, ami alatt egy nagyipari húsnagykereskedés van. Amikor meglátják a lakás aljában a 10 kamiont és a 30 kisteherautót, egyből fordulnak el és vissza se néznek.

2021. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

#4 ez hülyeség. Nálunk megmondta a közös képviselő, hogy nem tud mit csinálni a szomszédokkal, mert fizetik az albérletet, a számlákat, hiába panaszkodott rájuk az összes lakó. Állandóan az volt a válasz, hogy nem tehetnek semmit.

#5 emlékszem rád. Sajnálom.

2021. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

6# Nem, nem hülyeség. Ami nálatok volt az leginkább a ti közös képviselőtöket minősíti, hogy nem akart magának pluszmunkát ezzel. Amúgy nem is az ő dolga lenne, ő nem hatóság, nem tud eljárni ilyen esetekben. A lakás tulaja dönt megéri-e neki a sok panaszt hallgatni, vagy kiteszi őket és keres új normális bérlőket, rengetegen vannak a helyükre. Ha őt sem érdekli ez, onnét még mindig válhat rendőrségi vagy jogi üggyé, utóbbit a jegyzővel kell rendezni.


Javaslom tanulmányozásra a csendrendeletet és annak folyamatos megszegését is, minden lakónak joga van a nyugodt normális élethez, és ez egész napos nem csak este 10 utáni ahogy azt sokan hiszik. Nonstop lehet rendőröknek jelenteni akár csendháborításként, egy idő után már bírságolni fognak minden kiszállásnál. Vagy akár birtokháborításként is lehet jegyzőnél kezdeményezni a rendszeres zajt, de ez hosszú folyamat, inkább akkor tanácsos ha tulajdonos csinálja ezt, a bérlő jó esetben rövidebb távú.


És persze ottvan a többi szomszéddal összefogás is. Ha összetartás van és érzékelik is, általában sokkal jobban lehet hatni az idiótákra is.

2021. dec. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Tudod hányszor voltak kint a rendőrök? A végén már ki sem jöttek, hiába hívták őket.
2021. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Az pedig a helyi rendőrök mulasztása. Meg kellene érteni hogy az csak egy eset, a tiétek. Az is lehet olyan emberekkel volt gond akikkel nem akartak a rendőrök balhézni, vagy akár jóban voltak velük. Vagy csak nem akartak pluszmunkát, manapság megesik, pech! Attól még nem ez az általános, szerencsére.


Ellenben én kapásból két ismerősöm esetét is tudnám mondani, az egyikben zeneüvöltető proli volt a zavaró szomszéd, ráhívta nonstop, jöttek, idővel bírságoltak, a zenélés abbamaradt. Másikban agresszív elmebeteg szomszéd rendszeres zajongása volt, őt is végül elvitték a sokadik alkalomra amikor világát se tudva megtámadta a rendőröket is. És azóta eléggé meghúzza magát, ott is megszűnt a probléma a házban.


Mindegy én lezártam a veled való vitát. Amúgy se rólad szól a topic, a kérdezőt próbáltam támogatni aki sok pénz, időt és energiát belefektetett az új lakásába és annak felújításába, és most ilyen senkiháziak tönkretennék az egészet, meg elüldöznék. Elég rossz irány lenne ha mindig a normálisaknak kéne menekülni a szabályszegő primitív idióták elől, főleg ha fel is lehet lépni ellenük többféle módon.

2021. dec. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

"Elég rossz irány lenne ha mindig a normálisaknak kéne menekülni a szabályszegő primitív idióták elől, főleg ha fel is lehet lépni ellenük többféle módon"


:DDD Ezen felnevettem. Hát pedig ez a valóság Magyarországon. Ha nem is mindig, de 90%-ban. A rendőrök nem a népet védik, hanem a rendszert. Lásd: A húsüzem. Normális országban ilyet nem engednének. De itt a Balkánon, a korrupció virágzó fellegvárában a pénz beszél. Senkit nem érdekel, hogy több mint 50(!!!!) család életét teszik tönkre. Sok adót fizet a húsüzem, sok húsadomány (kenőhús) kerül a bírók, rendőrök asztalára tehát mint lakók nekünk nincs jogunk a nyugalmas élethez Ezt 3(!!) bíróság mondta ki, megtudom mutatni a jegyzőkönyveket.

4 lépcsőház (házszám: 4-10) 50+ család szenved, vannak akik a 7. emeleten is szenvednek. Élhetetlenek a lakások, lakhatásra nem alkalmas, főleg az első 3 emelet, emiatt eladhatatlanok. A bíróságon, a bírók szeme láttára a tulaj többször is kiállt verni a csörgő zsebét (videofelvétellel), hogy "Itt van az egész megye megvéve a zsebemben, felettünk nincs hatalmatok". A bíróság kimondta, hogy a lakóknak kötelező tűrni a nagyipari zajt, a földrengéseket, a legyeket és a hússzagot. Nagyipari tevékenységtől a húsbolt nem tiltható el és a jogot nem érdekli, hogy lakóövezetben működik olyan dolog, aminek ipari övezetben kéne működnie.

Média? Vissza se válaszol egyik se. Vagyis de, egy visszaválaszolt, ahogy terveztük a lakókkal az interjút, beköptek minket a húsosoknak, akik húsadománnyal megtámogatták a kedves médiumot és otthagytak minket, mint a francot.

Egy húsmaffia működik az országban. Rosszabbak mint Al Capone. Ha egy ilyen működhet itthon, akkor de, a rendőrség és a jog inkompetens itthon és nem helyi mulasztás van.

2021. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!