Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üdv! Tavaly vásároltam...

Üdv! Tavaly vásároltam legfelső szinten lévő lakást. A plafonra gipszkartont rakattam, szigetelőgyapot réteggel. Az egyik szobában vizesedést észleltem a plafonon, viszont úgy tűnik, hogy csak a gipszkartont tartó elemeknél vizes. Ez beázás lehet?

Figyelt kérdés

2021. nov. 4. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
A beázás a valós mennyezeten látszik. Kép?
2021. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A gipszkartonon látszik vizesedés. Hogyan tudok itt fotót feltölteni?
2021. nov. 4. 21:24
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Fotó nélkül is lehet tudni, hogy beázott.
2021. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Eláztatta a plafonodat a feletted lakó.

A te esetedben a Szent Péter.

2021. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

nem beázás, mert a plafont nem fúrtátok át, hanem hőhíd, ami izzad..elég macerás kicserélni hőszigetelő műanyag csavarra,inkább tekerd be a fém tartót valami nedvszívó anyaggal.


Amúgy én ragasznaék erre még három centis hungarocell lapokat. Na az hőszigetel.

2021. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Le kell bontatni? Gipszkarton, gyapot kuka? Érdemes újra csináltatni?
2021. nov. 4. 21:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Építettél be párazáró fóliát (komplett rendszerben)?
2021. nov. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mennyezet beázott, akkor ott foltos lesz, és érezhetően hűvösebb, vagyis látható. Ha sak a tartón van pár vízcsepp, akkor az kondenzvíz lesz inkább. A hideg fémen csapódik ki a felkerült pára.
2021. nov. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs párazáro fólia. Ma reggelre nem látszik már. Tényleg hőhíd? Lecsapódás? Le kell bontatnom mert penészedni fog? Vagy mit lehet tenni.
2021. nov. 5. 08:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A mennyezethez rögzített fém tartók hidegek.a hőszigetelés légáteresztő. Így a lenti melegebb levegő, lassan felkerül, és hidegebb fémen lecsapódik a pára. Ha nyitvahagyod az álmennyezetet, kiszellőzik ez a levegő, hő kiegyenlítődés után megszűnik a lecsapódás.

Ezért kell párazáró, hogy a melegebb levegő, ne jusson a hőszigetelés fölé.

Ezt ajánlanám

[link]

2021. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!