Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakik valaki az óbudai lakótel...

Lakik valaki az óbudai lakótelepen? Milyen arcok laknak itt?

Figyelt kérdés

2021. dec. 15. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Vannak vékonyabb arcok, meg kicsit pufókásak, szőrösebb arcok, baba arcok, de a legtöbb arcot amúgy sem látod mert maszkot kell hordani.
2021. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
:-)
2021. dec. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
1: köszi, feldobtad a napom :D
2021. dec. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Bocsi-bocsi, lehet hülye kérdés, de az "óbudai-lakótelep" kifejezés alatt pontosan melyik lakótelepet is kell érteni?


Mi a Flórián tértől nem messze lakunk, kb 1 éve költöztünk ide. A környékkel elvagyok, viszonylag jó a közlekedés, bár hajnalban a Deákról pl nincs ide közvetlen busz, ami egy átbulizott éjszaka után elég szar.:D


Na jó, de komolyabbra fordítva a szót, szoktam látni érdekes "arcokat" az utcán sétálva, de szerintem ez mindenhol előfordul. Ja meg viszonylag sok a csövi (legalábbis itt nálunk a Kerék utcánál), nem egyszer fordult elő, hogy kifigyeltek egy nyitott kaput, aztán valamelyik emeletre becuccoltak. Bővebben a drága lakóközösségről tudnék nyilatkozni...Minden napra jut valami. A Kerék utcai paneltömbről van szó. Hát tök őszintén, akkora suttyókat (tisztelet a kevés kivételnek), mint amekkorák itt vannak rég láttam, pedig azt hittem a régi albérletünknél nem lehet rosszabb. Hát de. Állandóan dübörögnek, csapkodnak, fúrnak, kalapálnak, óbégatnak, szörnyű. A legcsekélyebb mértékig sincsenek tekintettel némelyek arra, hogy rajtuk kívül mások is laknak itt. Fölöttünk két hülye pics@ lakik, akik egész állónap olyan robajjal közlekednek a lakásban, mintha elefántcsorda bandázna a fejünk fölött. Este 11-12-kor még hallgatjuk, ahogy reng a lakás az őskorból visszamaradt mosógépük centrizésétől, plusz az egyik rendszerint hajnali 1-2-kor rendezi át a szobáját. Közvetlen alattunk 2 hónapja megállás nélkül fúrnak, vésnek, kalapálnak meg az ég tudja mit csinálnak, de nagyjából mintha valami mini világháború zajlana lent. A vicc, hogy egy 50 nm-es lakásról van szó és még mindig sehol nem tartanak, ellenben én már kezdek beleőrülni, mivel itthonról dolgozom. Csuda élvezetes, mikor nekiállnak ütve fúrni és remeg a padló a lábam alatt. Természetesen eddig még egyetlen egyszer sem sikerült kiírniuk a lépcsőházba, hogy "Hé figyimá', ettől-eddig felújítás lesz". Semmi. 12 és 14 között itt csendes pihenő van, amit ezek a taplók gond nélkül ugyanúgy végigfúrnak. Bár a csoportot olvasva a többi lépcsőházban is rendszeresen akad olyan, aki magasról tesz a szabályokra. Volt, mikor 3 felújítás ment egyszerre és a baromja szombat délután 4-kor még úgy kalapált, mintha kötelező lett volna. Az mellékes volt számára, hogy szombaton csak 2-ig lehet ilyen jellegű dolgokat csinálni. Annyiszor mentem már balhézni, hogy megszámolni se tudom.

Van itt egy rendkívül kulturált család, akiknek az üvöltözésüket 2 hétig hallgattam, aztán elegem lett, fogtam magam h lemegyek és szólok, hogy ugyan ne üvöltsenek már, de én marha azt hittem, hogy ez közvetlen alólunk jön, aztán követtem a hangot és nem, 2 emelettel lejjebbről lehetett hallani, ahogy üvöltöznek. Gondolhatjátok, hogy zengett a lépcsőház tőlük.

De valamelyik meg furulyázik és rendszerint vasárnap késő délután kezd rá, amikor az ember végre pihenne.


Tudom hosszú lett, de azért még egy valamit megemlítenék: az utcán parkolást. Rendszerint olvasom a közös fb csoportban, hogy most ennek a kocsiját húzták meg, most annak a kocsijába tolattak bele. Egy csomó parkolóhely használhatatlan, mert szarrá van töredezve rajta az aszfalt, de nem baj, azért fizetünk egy évre 82 ezret, hogy ott parkolhassunk, ahol 10-ből 8-szor soha nincs hely. Azt meg se említsük, hogy rendszeresen dobálnak ki ablakokból cigicsikkeket, rosszabb esetben üveget és társait, amik jobb híján a padkára, az árkádok alá felparkolt kocsikon landolnak.


Na szóval, ha ezt előre tudom, a büdös életben nem költözünk ide. Tiszta szívemből gyűlölök itt lakni sajnos.. :(

2021. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 évig laktam Óbudán. Ebből 4 évet a "dombos játszótér" mellett, (ma Boldog Sándor István park). Az a környék egész kellemes, de a tömegközlekedés elég messze van. Később a Szentendrei út mellett laktam, ott már voltak "érdekesebb" arcok, a tömegközlekedés sokkal jobb volt. Én kifejezetten nem szerettem a környéket. Ma már amúgy szerintem valamivel jobb a helyzet, még néha visszajárok, meg rendszeresen át is utazom rajta. Én 2014-ben költöztem el onnan.

Autónknak nekünk törték be az üvegét, karcolták meg, felniket is lelopták, csak hogy kapcsolódjak az előttem szólóhoz. De volt ott öngyilkosság, drogdíler, pedofilok, emberszar a folyosón, és persze télen hajléktalan is. Mondjuk tény, ennyi idő alatt volt esély, hogy ezek összejöjjenek. 😅

2021. dec. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Ja itt is volt öngyilkosság vagyis nem derült ki pontosan mi történt, de esélyesebbnek tartom, hogy az illető kiugrott és nem "véletlen" kiesett. Pont most nem rég, kb 1 hónapja cigiztem az ablakban, mikor egy csomó mentő és rendőr autót láttam a tömbünk elején. Aztán valaki beírta a csoportba, hogy óvatosan közlekedjünk arrfele, mert most esett ki/ugrott ki egy emberke. Hát elég bizarr volt.

A csövikhez visszatérve pedig nem egyszer volt, hogy a panel mögötti résznél, az árkádok alatt végezték kis és nagydolgukat, ahol egy csomó kisgyerek sétál, tekintve h itt van mögöttünk egy ovi v. bölcsi, plusz egy játszótér. Na meg a kutyákat is arrafelé szokták sétáltatni. Guszta.

2021. dec. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Kerék Utcai!


Nagyon köszi a válaszokat.


Én a Szellő utcában lakom tehát nagyon közel hozzád, igazából csak 2-3 háztömbnyire. Itt nagyon csend van és nagyon jó a lakóközösség. Szerencsénk volt. A Kerék utcától óvtak korábban mások is.


Viszont van egy nagyon aktív facebook csoportjuk ( csevegő névvel ). Ott nem lehet valamit tenni?

Szuper új kapukat tetettek fel végig tehát gondolom többségben van a normális lakó, csak azt a néhányat akiről írtál kellene rendszabályozni.


Amúgy az is egy jó ház, kicsit bentebb a forgalomtól.


A Kis parkról amiről írtál: az fel lesz újítva

Watefront city: szembe épülő giga mega projekt ha az kész lesz azért eléggé kultúrált lesz ez a rész is. Ami még nagyon hiányzik az a Harrer sétány , csak sétálj el a Harrer Pál utcába és meglátod milyen lepukkant.

Illetve a Krúdy sétány is hiányzik. Szüleim ott élnek a Lajos utcában, az is szuper környék de a Kis Korona utca már kevésbé.


Solymár utca megint egy jó ház de mögötte a Zápor utcai már megint balhés.


Ház függő.


A kutyafuttatást gyűlöljük mi is sokan, már kértem táblákat, mert előttünk van egy park és a környékbeli panellakók idehozzák szaratni meg sétáltatni a kutyáikat, utóbbival nincs gond de van pár notórius aki póráz nélkül ami tilos. Szerencsére hamarosan szankcionálva lesz újra.


Az öngyilkosságról én is hallottam, szomorú :(.

2021. dec. 16. 10:08
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon durva, hogy ekkora különbség van ház és ház között amúgy...


A Lajos utcai lakótelep, lakóközösség és elhelyezkedés "feeling" alapján a TOP ezek közül, szüleim ott laknak és hát ég és föld :).

Középmezőny lehet a piac mögötti rész.

Aztán jöhet ez a Kerék utcai.

Aztán a Szentendrei túloldala ami megint megér egy beszédet, a Harrer Pál utcában érdemes sétálni...

2021. dec. 16. 10:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Én Kaszásdűlő és filatorigat között szoktam látni nagyon ócska alakokat. :/
2021. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Akkor tényleg közel lakunk egymáshoz kérdező. :D


Hát én nem tudtam, hogy itt ennyi barom van, rokontól béreljük a lakást, aki világ életében kb itt lakott és ő meg szerette. Csupa jókat mondott. Mondjuk biztos én is meg az a kevéske idegrendszerem is jobban bírná a dolgot, ha bejárnék az irodába dolgozni és nem 0-24 ezt hallgatnám, de nekünk home office van már jó ideje.

Pár hónapja volt közgyűlés is, na amit ott leműveltek némelyek....:D Csak néztem, hogy hova kerültem. Szörnyű.


Amúgy melyik csoportra gondolsz pontosan? Én egyedül a Kerék utca 22-36 csevegőben vagyok benne, de ott sok minden érdekes nem szokott történni. Persze rendszeresen hőbörögnek, hogy megint összegraffitizték a falat, megint bejött egy csövi, megint balf*sz módon parkolt valaki..:D Ja meg megy a hiszti, hogy miért fúrnak a csendes pihenő alatt és miért fúrnak szombat este 7-kor, de egyik se emelné meg magát, keresné meg honnan jön a hang és ott mondaná el a problémáját. Neem. Semmi.


Amúgy év közepe fele talán volt itt a mi lépcsőházunkban egy újabb csodálatos eset, amikor is beköltözött egy rakat ukrán munkás az egyik lakásba és vállalhatatlanul viselkedtek. Üvöltöztek nyitott ablak mellett, a liftbe sörös dobozokkal, részegen szálltak be, de a legrosszabb az volt, hogy naponta 25x izomból csapkodták a bejárati ajtót, de olyan erővel, hogy emeletekkel lejjebb tisztén lehetett hallani. A slusszpoén, hogy egyik se tudott magyarul, mi meg ukránul. Egyszer nagyon betelt a pohár, mondom én letojom, átmegyek azt magyarul el kezdek kiabálni velük, csak felfogják. Kijött a másik szomszéd is, az is ugatott velük. Ők meg pislogtak, hogy vajon mi lehet a baj. Ahogy láttam az egyik szomszéd talált vkit, aki tudott ukránul és írt valamit nekik, amivel teleragasztotta az ajtajukat. Már terveztünk beszélni közgyűlés után a közös képviselővel, hogy segítsen már, mert azt se tudjuk ki a tulaj. Aztán kis idő elteltével az tűnt fel, hogy már nem hallani őket és mint kiderült ki lettek paterolva hála az égnek, mert sok volt rájuk a panasz. Na mondom végre más is fel mert szólalni, mert egyébként hisztizni mindegyik tud, hogy ez meg az a baja, de tenni senki nem tesz semmit. Néma csendben tűr.

2021. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!