Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék még a felettem...

Mit tehetnék még a felettem lakókkal kapcsolatban, ha zajonganak, hangosak?

Figyelt kérdés

8 hónapja költöztem be a jelenlegi lakásomba. Felettem egy pár lakik 3 éves kisgyerekkel. A gond az, hogy a gyerkőc egész nap szaladgál, ugrál, visongat a lakásban. Ezzel még nem is lenne gond, a fő probléma, hogy ezeket hajnalban 4-5 óra között is csinálja, elkezdi és megy egészen este 7 óráig megállás nélkül, hétvégén is. 2x szóltam nekik emiatt, hogy nem tudok tőle pihenni, aludni. Először az apával beszéltem, nem igazán értette hogy lehallatszik, nem fogta fel. Második alkalommal az anyuka nyitott ajtót, ugyanezt a problémát jeleztem neki, hogy elég korán van szeretnék még pihenni, valamit próbáljanak meg kitalálni, legalább 8-ig hadd pihenhessek, aludhassak hétvégén, az volt a válasz, hogy egy kisgyereknek ezt hiába mondja, nem lehet neki megmagyarázni. Ez volt 2 hónapja lassan... Utána pár hétig hétvégente csendesebbek voltak ez tény. De most pár hete minden reggel 4 óra körül a gyerek megint elkezdett szaladgálni, ugrálni, 5 órakor már sokszor a mosógép is megy. Napközben is ez megy megállás nélkül, sokszor kiabálás is van ráadásnak. A többi lakó nem hallja ezeket, nem zavarja őket, így egyedül vagyok ezzel a gonddal. A közös képviselő tud erről, de érdemben nem akar beavatkozni a dologba.

Nem tudom már mit tegyek, ha felmegyek megint szólni, úgy érzem ugyanazt a választ kapom, hogy egy gyereknek nem tudják megmagyarázni...stb vagy nem fognak foglalkozni vele és a helyzet változatlan marad. De már nagyon kimerült vagyok, nem tudom magam egyszerűen kipihenni, kialudni. Minden reggel hulla fáradtan megyek dolgozni, egész nap kimerült vagyok emiatt és elég feszült is... De ki nem az ha nem tudja magát kipihenni :D

Valami jó tanácsnak nagyon tudnék örülni, de nekem semmi ötletem :\



2021. dec. 22. 05:54
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Füldugó?
2021. dec. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Eköltözés?
2021. dec. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Felvétel készítése a zajokról, aztán mehetsz tovább.

Önmagában ha kényelmes füldugót használnál (készíttetni lehet), akkor reggel tovább tudnál aludni, napközben mennyire zavar azt nem tudom, mert ha napközben is, akkor érdemesebb a felvételkészítés és léphetsz tovább.

2021. dec. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Hát elöször is ne szavazz többet a fideszre, mert ők erőltetik ezt sok rohadt felesleges gyereket, akik tönkreteszik az emberek életét.


Megprobálhatsz visszakopogni nekik, akkor amikor ők probálnak aludni. Érdekes lenne a reakció, hogy volna-e pofájuk szolni, hogy "nem tud aludni a gyerek".


Ezenkivűl pedig gyakran kihívni a rendőrséget csendháborítás miatt, és feljentést tenni ellenük, meg birtokvédelmieljárást indítani.

2021. dec. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Holnap éjjel 1kor feküdj rá a csengőjükre
2021. dec. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzőnél indítsd el a birtokvédelmi eljárást.

Nézz utána ennek, hogyan kell.


A rendőrség 0-24ben kimegy csnedhaborítás miatt. Nincs már ilyen, h csak esete 10 után.


Felhivod a rendőrséget és mondod, h elviselhetetlen zajok jönnek a másik lakásból, te már többször szóltál de hiába.


Annyiszor kötelesek kimenni ahányszor szólsz.

Ha gyökér feléd a rendőrség és azt tapasztalod, h 30percen belül nincsenek ott akkor még1x hívd fel.


Neked nem kell odamenni a rendőrökkel ha nem akarsz. Amikor telefonálsz mond el, h hányás a csengőjük, melyik lakás.


Szard le, h megharagszanak.


A rendőrség után indítás el a jegyzőnél az eljárást. Hivatkozhatsz rá, h a rendőri intézkedés ellenére is folytatódik.


A másik, h ha még felmész. Akkor nem 1x kell. Hanem mindig amikor van a zaj. Csak abból tanulnak.

Magyarországon csak így lehet. Reggel rajong felmész, este akkor megint aztán másnap reggel.


De egyszerűbb a rendőrség. Ne mond a telefonba, h kisgyerek csinálja, csak annyit, h rendkívül zajos és állandó, meg, h többször szóltál és hiába. Kötelesek kimenni. Attól általában beszarnak, de csak egy időre, akkor lehet megint rájuk hívni és párhuzamos a birtokvédelmi, mert az idő.


Ja meg a közös képviselőnek írj sms-t, h

Kérem intézkedjen a zaj miatt, mivel önnek ez munkaköri kötelessége és ezért is fizetem a közös költséget. Hivatalos útra fogom terelni az ügyet és nem szeretném, h ön is érintett legyen, mert nem intézkedett.


De ezeket nyomtatni kell egyből, folyamatosan.

2021. dec. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
🤣🤣🤣4-es, te hány ember életét tetted tönkre a szüleidén kívül?
2022. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!