Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Épület bontással és bontott...

Épület bontással és bontott anyaggal kapcsolatban lenne naiv kérdésem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Melléképületeket bontanánk el, de iszonyú pénz az elszállítása.

Van kereslet az ilyen alapanyagokra annyira, hogy valaki bevállalja bontási alapanyag ellenében vagy bizonyos összegért a bontást - ha kell neki és fel is tudja használni valamire a szerzett anyagot?

Keresik az ilyen lehetőségeket az emberek? Cserép, vályog tégla, ablakok, ajtók, kád, csap telepek lennének elérhetőek.



2021. okt. 7. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem nagyon. Olyat esetleg találhattok, hogy elviszi ami neki kell, a többi marad a nyakatokon. A bontást pl. biztosan nem vállalják be az anyagért, nagylelkűen elviszi ingyen a bontottat. Még ha békebeli tégla lenne akkor esetleg.
2021. okt. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz ilyen, talán néhány dolgot ingyen elvisznek, ha már szét van bontva.
2021. okt. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kb 40 éves az épület.

Akkor valószínű abból kell kiindulni, hogy mi bontunk, aztán legyen minél kevesebb az elszállítandó hulladék..

2021. okt. 7. 22:50
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: Így van. Amit elvisznek az nektek már szinte haszon, aztán konténert rendeltek.
2021. okt. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Cserép: Ha értelmes állapotban van akkor elviszik, ingyen (értsd ezt úgy, hogy te elbontottad, külön kupacba raktad, és onnan viszik el - tehát nem ők szedik le). Pénzért max akkor vinnék el, ha nem 40 éves lenne, tiszta, jó állapotú és lenne belőle akkora mennyiség, ami legalább egy garázs tetejére önmagában elég.


Vályog tégla: Felejtős, senkinek nem kell ingyen sem.


Ablak-ajtó: Ingyen biztos kell valakinek (tüzelőnek), és esetleg ki is szedik ők. Pénzért legfeljebb akkor tudod eladni, ha beépíthető állapotban van, tehát egyben, épen szeded ki a tokot is.


Csaptelep: Ócskavasba leadhatod, még fizetnek is érte (ha jól emlékszem 50-80 ft/kg körül van most a hulladékvas), de ha nem akarsz vesződni vele, akkor ingyen biztos elviszik. Kádra ugyanez igaz, feltéve hogy fémből készült.

2021. okt. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ablakot most hirdetek ingyenes elvitellel két hete, nem kell senkinek...

Nekem most mondjuk kellene pár bontott deszka, még fizetnék is érte valamennyit, de ahol bontottak ismerősnél, ott egyben vitte el valaki a faanyagot, némi pénzért, gondolom, tüzelni.

Bontott cserepet ingyen kaptam pár éve, melléképületen lecseréltem a töredező hódfarkút, azt meg autóbejáróhoz elvittem egy illetőnek, de csak úgy kellett neki, hogy én szórtam le.

Vályogtégla kilátástalan. Terület feltöltéséhez esetleg megengedik, hogy lerakd valahová.

2021. okt. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha tudnátok mit vadásztam én annak idején vályogra, mikor a házam újítottam fel...
2021. okt. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbálkozz facén vályogházas, falusi csoportoknál, hátha kell a vályogtégla, cserép. Időnként szoktak keresni.
2021. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon hasznos volt!
2021. okt. 8. 12:20
 10/10 anonim ***** válasza:
A vályogtégla ilyen kis mennyiségben, javításra szokott kelleni csak. Mondjuk, ennyivel is kevesebb marad...
2021. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!