Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az gáz, hogy már lassan négy...

Az gáz, hogy már lassan négy hónapja lakok itt, de nem ismerem a szomszédomat?

Figyelt kérdés

4 hónapja költöztem fel Pestre társasházba. Azóta még egyszer sem találkoztam a szomszédommal, mert más a napi rendünk. Ez gáz?


Mamám szerint mindjárt első nap körbe kellett volna járnom az emeletet, bekopogni mindenhova és bemutatkozni, de én nem vagyok nagyon szociális ember.



2021. dec. 24. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló szituációban vagyok. Csak én már másfél éve költöztem ebbe a lakásba Pesten. :D A bemutatkozás megvolt az emeleten élő másik három emberrel, hogy én vagyok az új szomszéd, de azóta csak köszönünk egymásnak.
2021. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én több mint 10 éve költöztem, és alig ismerem az egyik szomszéd párt, nevüket se tudom.
2021. dec. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
10+ év után is csak látásból ismerem a szomszédaimat és csak köszönőviszonyban vagyunk. Még a keresztnevüket sem tudom. Amit mamád mond, az pesten nem úgy működik.
2021. dec. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem, ez egy általános magyar szokás:).
2021. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gáz.
2021. dec. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagyid tanácsa aranyos, de inkább ne hallgass rá. Nem tudtam volna mit kezdeni azzal, ha bekopok az új szomszéd, hogy itt lakik a házban, pedig tényleg nem vagyok egy antiszociális ember.
2021. dec. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én lassan 6 éve lakom itt, 64 lakásos lépcsőház, sok lakó van, akit nem ismerek, mert nem szoktunk összefutni, de akiket ismerek valamennyire, nem mindenkit tudok, melyik emeleten lakik, kutyás lakók közül többeknek csak a kutyájuk nevét tudom, a gazdiét nem. Mindenkinek megvan a maga élete, dolgozunk, nem egymást figyelgetjük.
2021. dec. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
15 éve él mellettünk egy nő. Köszön, de senkivel sem ll szóba.
2021. dec. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
En evek ota itt lakok es csak 1-2ot ismerek 😀
2021. dec. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

Pesten nem szokás ez a szomszédolás, az csak vidéken inkább, de ott is egyre ritkább.

Amúgy szerintem alapból gáz, hogy az ember a saját szomszédjait nem ismeri évek után se.

2021. dec. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!