Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az ilyen nemtörődöm, rohadt...

Az ilyen nemtörődöm, rohadt szomszédokkal mit lehet kezdeni? Kerek 8 hónapja felújít.

Figyelt kérdés
Mint ahogy fent is írtam, 8 hónapja kezdődött minden, mikor ideköltözött a harmadikra az arc. Egy négy emeletes panelházról van szó, mi az elsőn lakunk, felettünk a másodikon és a negyediken nem lakik senki. Viszont a jóember egy büdös bunkó ta.hó paraszt, és 8 hónapja folyamatosan fúr, kalapál, csiszol, és üti azt a kibszott falat, de úgy hogy semmit nem lehet tőle csinálni, mert olyan mintha mellettem nyomná az ipart. És nemszámít az hogy ünnep nap van, tolja ugyanúgy, karácsony másnapján is ezerrel ütvefúrózott. Két hónapig tűrtük, utána szóltunk, semmi. Mostmár hetente járunk fel hozzá, de valamikor ki se nyitja az ajtót. Beszéltünk a közös képviselővel, de ahhoz hogy rendőrségre vigyünk az ügyet, aláírást kéne gyűjtenünk, de rajtunk kívül senki nem hallja mert nem ebbe az "oszlopba" laknak. Teljesen tehetetlenek vagyunk. De egyáltalán mit lehet ennyi ideig fúrni és kalapálni valamit egy panel lakáson? Az egyedüli pozitív a dologban, hogy reggel pontba mindig 6:30-kor kezdi a rombolást, így nem kell hogy ébresztőt állítsak.

2018. jún. 25. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Át tudom érezni, én is gyűlölöm, amikor nálunk valaki elkezd lelkesen fúrni, és a saját gondolataimat sem hallom, annyira berezonál minden. Sajnos, ha képtelen vagy megegyezni vele, akkor mást nem tehetsz, csak bejelented a rendőrségen csendháborítás címen, hogy tartósan rontja az életminőségedet a szomszéd hangoskodása, mivel még pihenni sem lehet tőle reggel hatkor sem.
2018. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Hát van egy eszement ötletem. Adj neki kölcsönt h mielőbb befejezhesse talán segíts neki, akkor hátha már végre titeket is emberszámba vesz és alkalmazkodik. Hívjátok át néha beszélgetni, ismerkedni. Megszeret benneteket akkor le fog róla szokni. Lehet hogy csak végtelenül magányos és ebben éli ki magát.
2018. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Ünnepkor, hét végén, kora reggel (8 elött), illestve késö este (20 után) minden esetben felhívhatod a rendörséget, hogy a megengedettnél zajosabb a szomszéd - ehhez semmiféle aláírásgyüjtésre nincs szükség.


Ezt akár óránként megteheted, hidd el, a harmadik alkalommal már nem csak rászólnak!


De hérköznapokon nap közben jogában áll felújítani, ez ellen nem tudsz semmit sem tenni, legfeljebb felmégy hozzá és segítesz neki, hogy elöbb kész legyen vele.

2018. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Amíg panelban laktam, nekem voltak olyan felső szomszédaim (albérlők), aki ugyan nem lakást felújítottak, de rendszeresen bulit tartottak, éjszaka takarítottak, bútort tologattak stb. Többször is szóltunk nekik is, a lakás tulajdonosának is, de semmi nem változott. Nálam akkor telt be a pohár, amikor egyik alkalommal karácsony másnapján éjjel fél 11 tájékán álltak neki takarítani, némi ordítozással fűszerezve. Gondoltam, ha eddig sem használt a szép szó, most sem fog, így ezzel nem is próbálkoztam, hanem felmentem és nemes egyszerűséggel lekapcsoltam a villanyórájukat. Utána pár perc ordítozást követően síri csend lett. Nem tudom, nálad ez használna-e, csak gondoltam leírom. Amúgy én a sokadik buli után a rendőrséget is rájuk hívtam, amik ugyan ezután sem szűntek meg, de legalább ritkultak. Az tényleg nonszensz, hogy napi szinten reggel fél hétkor elkezdi, az, hogy meg Karácsonykor is csinálja, az nálam már tényleg a vérlázító kategória. 30 év panelban való "élés" után én is tudnék még mesélni, de ilyenre, hogy valaki ennyi ideig újítson fel egy lakást, még én sem emlékszem. A leghosszabb idő 2,5 hónap volt, de azt is már nehezen tűrték az emberek a házban. Szóval, ez tényleg nonszensz!
2018. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én alattam lakó random napokon éjszaka hangosan néz tévét. Néha csend van, néha meg nem tudok tőle aludni. Inkább egy nappal zajos szomszéd, mint ez...
2018. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Ó, nálunk az egyik lakó másfél éve "felújít", de teljesen mindegy, itt állandó a forgás a sok tulajdonosváltás miatt, és mindegyik proli úgy kezdi, hogy szétveri a lakást. Még ha előtte fél évvel fejeződött be a "felújítás", akkor is. Franc franc franc, erdőszéli házakat nézek eladót, elegem van.
2018. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet, hogy nem is felújít, hanem otthon dolgozik? 8 hónapon keresztül napi szinten nincs is mit újítani egy lakáson szerintem.
2018. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

Szerinted nincs. Éltél panelban? Mondd, szerinted mit "dolgozik otthon", amihez ütvefúróval kell fúrni a falat?

Ja, nem tudod? pistike...

2018. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
sajna a társasházi élet az ilyen! az alattam lakó szomszéd gyereke pl reggel 7-től, este 8-ig téglatalpú cipőben rohangál. amikor szóltam nekik hogy kuss legyen, annyi volt a válasz, hogy "a kisgyerek zajt csinál hi-hi!" azóta ha meghallom a topogást, a 2 kilós kalapácsomat jó erősen földhöz vágom óránként! (parketta van) azóta gyakrabban eljárnak otthonról!
2018. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Panelban csak lakni lehet, élni nem.
2018. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!