Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes a Szabolcs-Szatmár-Ber...

Érdemes a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Berkeszre költözni?

Figyelt kérdés

Három éve örököltem Berkeszen egy házat nagyszülőktől. Mivel eddig nem volt rá szükség, azóta üresen áll. 2012-ben lett teljesen felújítva, így nem igazán kellene költeni rá. Mivel szüleim szétmentek és elég rosszak a körülmények itthon, arra gondoltam, hogy oda költöznék a párommal (Budapestről), aki támogatja az ötletet (ő egyébként onnan nem messze, egy nyírségi kisvárosban nőtt fel, ezért a szíve is visszahúzza arra a vidékre). Munkalehetőség biztosított lenne Kisvárdán, mivel a cégnek, ahol jelenleg dolgozom, van ott is telephelye. Páromnak is lenne lehetősége dolgozni akár Kisvárdán, akár Demecserben, akár Nyíregyházán. Kertes házban éltem mindig is, így a kert fenntartása gyerekjáték lenne, mindig is szerettem kertészkedni, veteményezni.

Elsősorban az érdekelne, hogy milyen a közbiztonság mostanában a településen? Amíg éltek a nagyszülők, nyaranta sokat voltam ott, akkor nem volt vészes, bár sok volt a c*gó, de nem balhéztak a magyarokkal, csak maguk között. Én szerettem ott lenni. Mennyit változott azóta a helyzet? Van itt olyan, aki jártas arrafelé, ismeri a helyet? Nem szeretném azt, hogy odaköltözünk, aztán egy hónapon belül menekülhetünk... Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. dec. 29. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Demecserben nőttem fel (ott is érettségiztem). Volt berkeszi osztálytársam aki nagyon fej volt. Soha nem panaszkodott, hogy rossz lenne a közbiztonság. A demecseri szomszédom egy kocsmát üzemeltet a mai napig Berkeszen és ő sem beszélt balhéról. Egyedüli negatívum a 4-es út forgalma.

Ha a megörökölt házadba nem törtek be míg üresen állt akkor nincs gond a közbiztonsággal.

2021. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Alapesetben az emberek fordítva gondolkodnak és inkább onnan költöznek fel Pestre.


De ebben az esetben azt mondom jó ötlet. Mindketten támogatjátok, van munkalehetőség, van közös jövőtök ott és egy idegesítő házi sárkánytól is megszabadultok. Menjetek és sok boldogságot!


Én is Szabolcs megyei vagyok, itt rengeteg a cigó, ahol én élek, mégsincs nagy gond a közbiztonsággal. A cigók között is vannak jófejek ám, főleg a középkorú, munkásrétegből.

2021. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Én külföldön élek, most keresgélek kertes házat.Csak kisváros, vagy falu jöhet számításba, autó van, lehet ingázni a városba melózni,ha nincs helyben valami.

Szabolcs megye nagyon szép, sok szép kis faluval.Lehet vannak cigók, de azok mindenhol vannak.Az általad említett település elég jó, pont félúton Nyíregyháza és Kisvárda között.

Én nem sokat gondolkodnék, ha már megvan a kertes ház, főleg felújítva, mennék.

Nem sok ember akar Pesten élni, soknak inkább a vidéki levegő jön be.

neked így könnyebb ha nincs rajta hitel, menjetek a barátnőddel, legalább már tudod mire alapozni az életed, ha van kertes házad.

2021. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat, akkor ezek szerint nem változott rossz irányba a helyzet. Nem törtek be a házba szerencsére. A 4-es út forgalma valóban nagy lehet, erre nem gondoltam, de szerencsére elkerüli a falut, így a zaj és a por talán nem lesz probléma. Igen, vannak nagyon jófejek a cigók között is, van pár haverom itt Pesten közülük. Mi alapból is vidéken tervezzük a nagybetűs életet, szóval kapóra jött ez a ház. Valószínűleg birtokba vesszük majd nyáron, ha minden jól megy addig. Jó lenne lemenni pár napra ott aludni, de anyám fenyegetőzik, hogy ez esetben többé be nem tehetem a lábam az "ő" házába... Mindegy, nyáron valószínűleg leköltöznünk, ha minden jól megy addig, ott legalább valóban csend és béke lesz, legalábbis ehhez képest mindenképp :)
2021. dec. 30. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!