Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elköltözzek-e otthonról?...

Elköltözzek-e otthonról? Elsősorban Budapest lenne a cél.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Talán valaki jár/járt hasonló cipőben.Az életem nagy részét az önsajnálatban való fetrengéssel töltöttem. Ebből az ördögi körből szeretnék valamilyen módon kitörni, legalábbis kísérletet tenni rá.Nagy vonalakban megpróbálom felvázolni a mostani helyzetet. Talán ti más szempontokból is (át)látjátok, hogy mi lenne a logikus döntés az esetemben, legalábbis nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok. Tiszta sor, hogy nekem kell meghoznom egy ilyen nagy horderejű döntést, de mégse szeretnék fejjel rohanni a falnak, anélkül, hogy megvizsgáltam volna több lehetőséget.Tehát nem rég töltöttem be a 25-öt. Na, ez az évszám kicsit szíven ütött. Természetesen voltak már kisebb-nagyobb "na majd most megváltozok, rendbe szedem az életem" típusú fellángolások korábban is, de valamiért most érzem azt, hogy most vagy soha. Olyan szinten stagnál az életem, hogy tulajdonképpen azt sem tudom, miért kelek fel reggel. Aztán lehet, hogy csak túl jó világom van, ahogy anyámék mondják. Amit sajnos vagy nem sajnos abból a szempontból nem tudok megcáfolni, hogy még mindig otthon élek a szülői házban, és a fizetésem nagy része megmaradt, és anyám kiszolgálja az egész családot. Ergo az önállósági szintem a nullával egyenlő. Az, hogy ez miért alakult így, más kérdés.Őszintén szólva tényleg azt érzem, hogy igazi vesztenivalóm nincs. Persze, ez így elég erős állítás, az ember általában csak azután jön rá sokszor, hogy mit vesztett, miután nincs már. Igen, itt minden adott számomra, amiért szerencsésnek kell(ene) magamat éreznem, főleg a mai magyar viszonylatban, de mégis olyan fojtogató az egész. Valószínűleg kicsit bicskanyitogatóan hathat egyeseknek, hogy ilyen "problémákkal" jövök, és miért nem kezdek így valamit az életemmel, ha a kényelem adott. Emellett évek óta volt egy szintén kényelmes munkám. Aztán év elején felmondtam. Nem volt semmi olyan durva történés, vagy emberi tényező, ami ezt megindokolta volna, viszont volt bennem egy erős késztetés, hogy annyira szükségem van a változásra, hogy a felmondás talán elegendő kényszer lesz arra, hogy elköltözzek otthonról. Annak ellenére, hogy itt már jócskán van logikai összeférhetetlenség... Pénzügyi szempontból mindenképp.Bocsánat, már most is nagyon bő lére eresztettem. Tehát szeretnék felköltözni Budapestre. Amiről sejtem, hogy több sebből vérző sztori az elmondottak alapján, és nyilván az is opció volt, hogy maradok a jelenlegi városomban szintén albérleti megoldással, de mégis úgy érzem, hogy túl közel lenne a családomhoz ("Nem gyógyulhatsz meg abban a környezetben,ahol megbetegedtél"), és hát új impulzusok se nagyon érnének, azt hiszem. Annak köszönhetően, hogy eddig otthon éltem, némi megtakarításom van, tehát nem az a tényező lenne a legnagyobb probléma.

Szívesen venném, ha megosztanátok az ilyen jellegű tapasztalataikat, esetleg tanácsaitokat, vagy a véleményeteket. Ne kíméljetek, mert lehet, hogy ez eleve egy halvaszületett ötlet a részemről.

Előre is köszönöm!



2022. jan. 31. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Az honnan van, hogy nem gyógyulhatsz meg ott, ahol megbetegedtél?

(még a végén te segítesz nekem :D)

2022. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Az országból költözz el bmeg,ne csak otthonról...

Ahogy megteheted,repülj!

Írom úgy,ahogy te fogalmazol.

Most egy madár vagy,és gyógyulnak a szárnyaid.

Ha meg is gyógyult,elrepülsz.

2022. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem működnek a dolgok valamit változtass. Legyél bátor hozzá. Akkor is nehéz lesz, de vezethet valahova a dolog.
2022. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Álmodj nagyot, képzeld el, tervezd meg és valósítsd meg. Változtass. Aki mer, az nyer.
2022. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Sosem értettem minek akar mindenki Budapestre költözni. Az egész ország ott tobzódik már egymás hátsófelében.
2022. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 hát, mert költözni azért nem könnyű dolog. azt fogja jelenteni, hogy kicsit újra kell kezdeni és akkor már valami jó lehetőségeket biztosító helyet szeretne valaki. És nálunk Budapest azért eléggé sok lehetőségeket ad.


És nem csak munkában, de ismerkedésben is. Az, hogy rengeteg ember van, sokfajta érdeklődéssel, szinte végtelen program lehetőség. Szerintem Budapest egy világ szinten is top hely (ezt úgy mondom, hogy most nyugaton dolgozok én meg és innen nézve is annak tűnik) és ez eléggé bortja a dolgokat.


De amúgy azzal egyet értek, hogy nagyon Budapest központú az ország. Pl hollandiában sokkal kiegyensúlyozottabb ez. Szerintem ott nincs lényegi különbség a top 4 város között. De nálunk csak lakosságban 10x szeres. És ez nagyon elbillenti az egyensúlyt.

2022. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És még egy dolog. Szerintem nagyon erősti a Budapest központúságot az is, hogy ennyira autózás köré van kiéptve a közlekedés. A döntéshozók autósok és nem veszik észre mennyit árt ez. Ha lenne gyors, sűrű, jóminőségű vonat a városok között, úgy hogy bemegy mindenhol a centrumba kevébé lenne fontos hol lakik az ember. Most így sokkal nagyobbnak tűnnek a távolságok mint amilyenek.
2022. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Hát nem tudom de ha valaki nem beszél nyelveket, nincsen piacképes végzettsége és nem találja fel magát szerintem fölösleges odaköltöznie, mert amilyen ócska munkákat találna olyat otthon is valószínűleg.


Arról nem is beszélve, hogy ha egyedül egy albérletet fenn sem tud tartani, harmadmagával fog együttlakni, vagy egy rossz munkásszállón nyomorogni azok csodás kilátások lesznek.

Az utiköltség meg egy horror, hacsak nem térít belőle valamennyit a munkáltató.


Én csak azt mondom, hogy ha a kérdező nem informatikus, vagy mérnök, vagy jogász, vagy szoftverfejlesztő, szakács vagy bármi amivel csak ott van lehetősége jobb munkát találni és dőlhet a lé, akkor ráfizetés lenne neki ott sínylődni.


Az ismerkedés meg.. Az emberek Budapesten még inkább letojják egymást mint vidéken.

Ha nem nyitott a kérdező és ninscenek ismerősei ott is magányos lesz.


A programok mindenhol pénzbe kerülnek. Ha nincs lóvé akkor nincs szórakozás sem.

A belvárost, meg a Margit- szigetet, meg a Dunát is meg lehet unni egyszer, tehát nem mindig fog újat mutatni a főváros sem.


Persze ez scak egy vélemény, attól valakinek biztos bejött az élet mikor odament.

Csak nagyon sokan várják a csodát Budapesttől.

2022. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos Pest a turistáknak épült, k"va drága minden a magyar fizetéshez képest
2022. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!