Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért foglalkoznak folyton...

Miért foglalkoznak folyton mással a faluban?

Figyelt kérdés
Ősszel költöztünk ide a férjemmel, mert örököltem nagyszülői házat. Én sose voltam egy nagy társasági ember, lehet pont ezért zavar ennyire. Pl a szomszéd bácsi ha nyitva van a kapu csak jön befelé, ha csukva van rendesen rángatja. Apró hülyeségekkel keres szinte naponta, vagy utcán leszólit. Boltba vagy bárhová megyek folyton faggatnak, hogy találtam e már munkát, mert látják napközben otthon vagyok stb. Már kedvem sincs kimenni a házból.

#Falu, pletyka, lakóhely,
2022. márc. 15. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod a szomszednek, hogy hagyjanak békén.

Nincs joga belépni engedély nélkül

2022. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Falun ez általános, hogy jobban nyitottabbak az emberek egymással, mint városokban. Az idősebbek még inkább, ők uncsiznak vagy nyitottak a pletykákra és ezért :)

Mondd meg nekik, hogy nem érsz rá :D

2022. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A falu ilyen. Nincs nagy változás, olyan mintha megállt volna az idő. Mindenki ismer mindenkit. Mindig kíváncsiskodnak. Pletykáznak mert unatkoznak. Ha bezárod a kaput amikor nem vársz senkit, akkor nem jönnek be. A kérdezősködést meg le kell rázni finoman valami olyan válasszal amiből nem tudnak meg semmit.

A másik lehetőség hogy elköltözöl városba.

2022. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék elköltözni, mert ennyiért úgyse tudok venni házat városban.
2022. márc. 15. 15:01
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Küld el őket melegebb éghajlatra, főleg a kapurázóst, ha szépen nem megy keményen, akár a rendőrséget is megemlítheted vagy kihívhatod ha nem tágít és ráncigálja a kapudat.
2022. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédbácsi amit csinál az már rendesen zaklatás. Nem is ismered, kitudja mit akar?...
2022. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mert mikor még mamámék éltek gondolom gyakran átjártak egymáshoz pletykàlkodni, és azt hiszi most is az van.
2022. márc. 15. 15:54
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Én 3 éve lakom falun, én is így kezdtem...


Az itteni ,,lakóközösség" össze járt, ide is átjárt a szomszéd idős pár... sajnos később a nénike meghalt, a bácsi családja meg nem rég eladta a házat... most full idegenek laknak a szomszédban, bevallom, most már hiányoznak :D

2022. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
A falu ilyen, mindenki a más dolgával törődik, valaki szerint ez pozitívum, szóval egy flausinak sokszor fura a fordítottja, engem megőrítene, és állandó lenne a fejemben a "miközöd hozzá?" kérdés...mert nyilvná mellé ott az ítélkezés is sajnos, nem minden törődés jó szándék...akir többet akar az élettől az nem lakik falun, és hát tudjuk a kis emberek másokról beszélnek...akinek van saját dolga az azzal törődik...
2022. márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy csak így volt esély saját házra hitel nélkül, hogy ezt örököltem, meg már több mint 2 milliót rá is költöttünk. Hülye emberek miatt nem akarom eladni.
2022. márc. 15. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!