Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az egyetemi kollégium tényleg...

Az egyetemi kollégium tényleg “az életre nevel”?

Figyelt kérdés

A szüleim azt mondják, hogy ne költözzek ki a kollégiumból, és hogy “keményedjek meg”. Nem tudom, hogy milyen élettapasztalatot szerzek:

- 4 óra alvással túlélni egy éjszakàt a zaj miatt

- “Balekkirályt” játszani takarításban mosogatásban — mindenki sunnyog amíg valaki meg nem unja és ki nem takarít mindenki helyett

- Beköltöztetett csajt vagy pasit kerülgetni minden éjszaka

- Minden szrèrt összeveszni


A szüleim szerint ez az élet és ha egész eddigi életemben otthoni burokban éltem, ideje megtanulnom, hogy az élet nem fair, hogy álljak ki magamért, kezeljem a konfliktust, visszaszólni a nagyszájú, sunyi kollégának, mert ilyenek a munkahelyen is elõ fognak fordulni. És gyerek mellett majd alig lesz alvásom


2022. márc. 22. 13:23
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Nem anyagi gondok vannak, mert nem Pesten tanulok, és csak le kell mondani valamirõl, ha albiba akarok menni
2022. márc. 22. 13:24
 2/25 anonim ***** válasza:
17%

Igaza van :)


Sőt 1 fokkal tovább megyek, mikor elmarad a tanórád és rányitsz a menyasszonyodra ahogy éppen a 2 szobatársaiddal kefél, az elég jól szemlélteti, hogy a tanulmányaid után mire kell számítanod!

2022. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
18%

Őszintén nem tudom. 14 éves korom óta kolis vagyok. 14 évesen elkerültem koliba, 100kilóméterre az othonomtól, barát és egy kósza ismerős nélkül. De ennyit szerintem nem picsogtam azóta sem, mint te ebben a kérdésben.

Egyáltalán nem tudom megérteni azt, hogy te miről beszélsz. Pedig 9 év kolis múlttal rendelkezem már.

2022. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
Csak érintőlegesen voltam kolikban, pár éjszakákra, 1-2 hetekre, ilyesmi. Nem hiszem hogy az aljasodás az életre nevel, kivéve ha picit rossz helyen vannak az ambícióid.
2022. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
16%
Fiú vagy?
2022. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Dehogyis. :D

Egy darabig én is koleszos voltam, hasonló körülmények között mint amit írsz. Amint végeztem, kiszabadultam és többé nem kell ezeket elviselnem.

Akinek később is ilyen az élete, az valamit nagyon rosszul csinál...

2022. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Nálam is megvolt ugyanez a cirkusz a szülők részéről, ki akartam költözni a koliból, mert nem bírtam, ők ugyanezzel jöttek, hogy maradjak a koliban, szokjam meg, mert a felnőtt élet még nehezebb lesz, blabla. Aztán egy idő után rájöttem, hogy a felnőtt élet arról szól, hogy önálló döntéseket hozok, úgyhogy fogtam magam, kerestem alternatív szálláslehetőséget, aztán kiköltöztem a koliból, és ezt már csak utólag jelentettem be otthon, amikor már hiába papoltak volna.
2022. márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
10%
2es tapasztalat? :)
2022. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem tanít az életre. A saját lakásodban/albiban egész máshogy viszonyulsz a dolgokhoz. A kolesz semmire nem nevel.
2022. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Ha a szüleid szerint az a normális élet, amit te a 4 pontban leírtál, akkor valami valahol nagyon félrement náluk...


Mondjuk nem csodálom, tökéletes család nem létezik.


Szerintem pl nyugisabb a koli, mint otthon. Nem kelek ordítózásra, a szobatársaim megkérdezik, hogy xy zavar-e, nem vagyok kiszolgáltatva a környezetemnek, nem b**sznak le minden szarért, nem várnak el tőlem olyan dolgokat, amiket nincs ahonnan tudjak, nincsenek feszt a seggemben, nem próbálnak bűntudatot kelteni bennem, ha 10-kor kele fel, nem kell gondolatolavsó legyek, stb.

Jóformán csak azért megyek haza, mert ott egyedül alszok egy szobában.

2022. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!