Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez még belefér a normális...

Ez még belefér a normális kategóriába vagy ez már fóbia? Panel/társasház.

Figyelt kérdés

Társasházban lakok már évek óta de mostanában érzékelem, hogy nem tudok felszabadultan létezni. A ház kinézete és elhelyezkedése elég jó, teljesen megfelelő, de bizonyos dolgok mostanában elkezdtek aggasztani. Pontosabban kétoldalú a probléma: mások zaja, amit én hallok és az, hogy mások hallanak engem.


A felettem lévő lakásban pár éve egy pasi lakik, amúgy külföldi, de beköltözött hozzá valami nő és azóta minden héten hangosan szexelnek, volt rá példa, hogy egy nap 2 alkalommal is áthallatszott és még az azelőtti éjszaka is. Nagyon zavar, hogy a nőci hangos nyögéseit kell hallgatnom. Mostanában vagy az ő szexelésüket kellett hallgatni vagy hangos felújítást ugyanis felújították az egész házat és hónapokon át tartott. Annak se örültem, de úgy voltam vele, hogy legalább a ház jobban fog kinézni.

Ahol én lakok, az albérlet, de anyukám sem kertes házban lakik, ő panelban, hozzá hétvégére szoktam hazalátogatni és ünnepekre. Ott is nagyon sokszor kellett mások zajongását hallgatni, állandó felújítás, veszekedés, bútorok átrendezése este, gyerekek visítozása, mikor melyik történt éppen. Nem minden nap de bőven kijutott belőle.


Az albérletben sokáig viszonylag csend volt, de a szexelő párocskának köszönhetően most már sokkal kevésbé. Addig is volt zaj, de nekem a hangos arab zene reggel sokkal kevésbé volt zavaró mint ez, amit ők művelnek, de kinek hogy.


Nagyon zavarnak a zajok, de nem is csak erről van szó. Mostanában úgy érzem, hogy hiányolom az igazi privát szférát. Van privát szféra de közben nincs. Ha itthon vagyok, nagyon sokszor eszembe jut, hogy vajon mikor milyen zajokat kell megint hallgatnom vagy hogy vajon én mennyire vagyok hangos és zavaró másoknak és nem vagyok olyan felszabadult már mint régen. Ha zuhanyzok vagy félrehúzok egy széket mert valamiért nem férek tőle, már akkor is az jut eszembe, hogy vajon hallják-e. Ha bekapcsolom a tévét, akkor is. Amikor kimegyek a lakásból, akkor végképp megszűnik a privát szféra érzésem, mert valahogy olyan furcsa és kellemetlen kezdett lenni nekem, hogy amint kimegyek a lakásból, csak épp bezárom az ajtót, akárki jöhet-mehet fel-le a lépcsőn és találkozhatok rögtön akár öt emberrel is, pedig éppen csak kijöttem a lakásból tehát nem mentem messzire. Kissé az is fura nekem, hogy azt is tudják mások, hogy mikor megyek el vagy jövök meg. Ha szomszédok, akkor azért, ha felmegyek az ajtajuk előtt, akkor azért, ha a néni folyton kint kertészkedik, akkor ő meg azért. Ebben van egy kis túlzás, de biztos érti mindenkire, mire célzok.


Öt éve lakok itt és anyukám pedig 3 éve panelban (meg hát félig ott lakok én is) de csak mostanában kezdtek zavarni ezek a "problémák".

Most már néha vágynék egy kertes házra ahol nincs az mint a társasházban, panelban, hogy jobb oldalt, bal oldalt, alattam és felettem is van valaki és tuti nem kell másokat hallgatnom és másoknak se engem. Erre nem sok esélyem van amúgy, de mindegy mert eléggé magasak az árak és főleg jó környékeken.


Valami fóbiám lett szerintetek vagy ez normálisnak mondható?

Én vagyok túl kényes vagy ez másoknál is így van?



2022. márc. 23. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez normális, én is laktam olyan helyen, ahol sajnos átszűrődtek a zajok és a felettem szexelő pár "élménye" is megvolt, tényleg baromi zavaró tud lenni. Főleg mikor én már aludnék. Most is lakásban lakom, de ez tégla és a felújítási zajokon kívül végre nincs semmi. Nem hallom, ha porszívózik a szomszéd, kihúznak felettem egy széket vagy ha valaki kopogós cipőben megy le a lépcsőn. Persze egy családi ház még jobb lenne, de az annyira drága, hogy jó ideig csak álom lesz, aztán talán majd egyszer összejön.
2022. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Katona Dius ***** válasza:
81%
Nem csak téged zavar, én pl ezért nem tudnék sosem panelban lakni, mert folyton olyan értézem lenne, hogy lábujjhegyen kell járnom. A férjemmel kerteset vettünk, de megnyugtatlak, itt is vannak zajok. Hétvégente arra ébredek, hogy flexel a szomszéd, vagy füvet vág, amikor füdök, hallom a szomszéd udvaráról beszűrődő cigány zenét (A szomszéd kiadta albiba a házát, és szerencsénkre pont egy cigány családnak. Más szempontból amúgy nincs velük baj, de minden este üvölt a zene) De legalább nem kell azon aggódnom, hogy azt is hallja minden szomszéd, ha lehúzom a WCt.
2022. márc. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Zaj szempontjából nem hiszem, hogy különösebben gond lenne, habár az hogy az aggaszt, hogy zuhanyzol és ki hallja, az furcsa. Senkit se érdekel, hogy zuhanyzol, hacsak nem hajnali kettőkor teszed. Azt se tudják, hogy te vagy, de ha tudnák, se érdekelné őket. Téged érdekel, hogy más épp zuhanyzik?

Más szempontból van némi szociális fóbiád. Ezt nem is annyira abból gondolom hogy zavar a szexelő párocska, mert ezt szinte mindenkire el lehet mondani, hogy a szokásoson kívül eső zajok zavarják, hanem az, hogy aggaszt, hogy valaki meglát a lépcsőházban, vagy, hogy ki tudja mikor vagy otthon meg mikor nem. Az embereket ez valójában egyáltalán nem érdekli, egy gondolatot nem pazarolnak rá. Nem tart senki megfigyelés alatt. Ha meg azt hiszed, akkor az meg paranoia.

Etekintetben semmit se segítene rajtad a kertesház, tán még rosszabb is lenne. Én nemrég költöztem lakásból házba, és, kifejezetten nehéz volt megszokni, hogy - hacsak nem kétméteres betonkerítés vesz körbe - sokkal "átlátszóbb" az életed, kimész a kertbe, szomszéd is kint van, bent vagy a házban, belát az ablakon - ezek nincsenek társasházban. Zajok ellen sem véd annyira a tömeg ereje, egyetlen bunkó egy párházas közösségben is sokszor kezelhetetlen. Szemetet éget, hajnalban flexel, állattartásba fog, stb.

2022. márc. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!