Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Győriek mást is frustál hogy...

Győriek mást is frustál hogy kirakják az összes ügyintézési helyet a város szélire és át kel menni az egész városon emiat ha valamit intézni akar az ember?

Figyelt kérdés

[link]


Pannon Víz Győrszol okmányiroda is csak it lessz majd



2022. márc. 23. 21:13
 1/3 Shaddark ***** válasza:
0%

Én vagy 10 éve semmilyen hivatalban nem voltam.

Személyit csináltatni egyszer, bár azt sem lett volna muszáj.

Minek jársz oda? Jó a társaság vagy ismerős az ügyintéző?

Én mindent neten keresztül intézek. Ma már mindent el lehet online, a vírus óta különösen igaz ez.

2022. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező!


Győri vagyok, már csak ezért is érdeklődve olvastam végig a cikket.


Nos, én most tőled (vagyis ebből a cikkből) értesültem ezekről a változásokról. Ami egyébként nekem mindenképpen előnyös, ui. 10 perc gyaloglásra lakom az ETO Parktól. :-) Úgyhogy köszönöm neked, hogy tájékoztattál ezekről a változásokról.


A cikk következtetése mindenképpen helytálló: ha Paár Attila vette meg az ETO Parkot, akkor mindeme változások 100%-ig annak köszönhetők, hogy ő fideszes kapcsolatai révén SAJÁT MAGÁNAK ezt el tudta intézni. Emlékszünk még arra, hogy Borkai polgármestersége idején milyen túlhatalma lett néhány, kiváló politikai kapcsolatokkal rendelkező vállalkozónak. És emlékszünk arra, hogy ennek az áldatlan állapotnak a megszüntetését ígérte Dézsi doktor, mikor őt megválasztották polgármesternek. Nos, úgy tűnik ő is belesimul a "szokásos" viszonyokba.

A cikk kérdése (és a te kérdésed is) nyilván az, hogy az átlag győri polgárnak (aki nem 10 perc sétára lakik az ETO Parktól) vajon ez a mostani ügyfélszolgálat-költözés jó-e?


Nos, a válaszom az, hogy nem fekete-fehér ez a kérdés.

A belvárosban vagy annak közelében levő irodák nagyon jók annak, akinek nincs autója, ill. tömegközlekedéssel közlekedik. Ugyanakkor, akik autóval járnak, azoknak pont az a legrosszabb hely, és ők bizony nagyon fognak örülni annak, hogy egy hatalmas, ingyenes parkoló várja őket az ügyfélszolgálat épülete előtt. Ahol (a vasárnap délelőtti piac időszakát leszámítva) mindig rengeteg szabad hely van.


Az Eon ügyfélszolgálata pl. a régi Interspar tömbjében működik. Bár közelebb van a belvároshoz, de azért a főbb tömegközlekedési csomópontoktól sétálni kell rendesen.

A gázszolgáltatónak a Puskás Tivadar úti irodájukban van az ügyfélszolgálata. Nos, ha valami, hát az tényleg messzire van a tömegközlekedéssel jól megközelíthető helyektől.

Ehhez képest az ETO Park, noha nem belváros-közeli, azért mégiscsak elég jól megközelíthető a 14-es busszal, amelyik közvetlen összeköttetést biztosít Marcalváros I-ből és II-ből, Adyvárosból, Belvárosból és Szigetből. Tehát nem lehet azt mondani, hogy a busszal közlekedőknek nehezebb lenne ezt megközelíteniük, mint a belvárost (oké, a hatalmas parkolón még keresztül kell sétálni, ez további 3-5 perc).

Ne feledjük azt sem, hogy sokan járnak dolgozni az AUDI-ba és nekik kifejezetten kényelmes, hogy a város AUDI-hoz közel eső szélén találják az ügyfélszolgálatokat.

Egyetértek azzal is, hogy manapság már előretört hivataloknál az ügyfélkapus, közmű szolgáltatóknál az internetes és a telefonos ügyintézés. Tehát alapvetően ritkábban járunk ügyfélszolgálatra, mint mondjuk 30 éve.


Leírnám véleményemet az ALDI odatelepítéséről is. Valaha működött az ETO Parkban egy nagyobb CBA, mely 2014. január elején zárt be. Utána pár évvel bezárt az Ipar út - Nagy Sándor József u. sarkán levő kis Tesco is. Gyakorlatilag a Kiskúti úti Coop (amely az Ipar úthoz közel van) szolgálja ki a környéken élőket - ill. nyilván sokan, különösen az autóval közlekedők a régi Intersparba szoktak át. Én azóta, tehát már 8 éve értetlenkedek azon, hogy soha senkinek nem jutott eszébe a CBA helyén újra élelmiszerüzletet nyitni. Pláne, hogy az AUDI-tól hazafelé jövet ez is útba esne azoknak, akik vásárolni akarnak, és akár a város más részén élnek.

Tehát bármilyen tulajdonú, közepes méretű élelmiszerbolt nyitása indokolt, és szerintem meg is fogja találni a maga vevőkörét.


Összességében tehát némelyeknek rosszabb, másoknak jobb helyre kerülnének így az ügyfélszolgálatok. Az viszont vitathatatlan, hogy a döntés háttere az, hogy egy kőgazdag győri vállalkozó így még gazdagabb lehet.

2022. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó akkor is ezt írnád ha mozgássérült vagy öreg lennél? Belegondoltál mekkora szemvedés egy ilyen személynek a buszmegállótól elgyalogolni az eto park túlvégébe levő irodákba majd? Mert véletlenül se a bejárat közelébe teszik, tették őket!
2022. márc. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!