Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hozzánk dobálják a szomszéd...

Hozzánk dobálják a szomszéd leveleit, mert rosszul adja meg a címet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A és B vagyunk, de ő valamiért nem képes megadni sehol ,hogy ő a B épület, csak a számot... és úgy automatikusan ide dobják a leveleket, már a szolgáltatósokat is. A postás csak a címet nézi pedig kint a nevem is...

Kezdem unni hogy át kell járnom hozzá, főleg hogy én csak pár naponta nézem meg mert minden online megy.

Múltkor csak kivettem a pakkot és kulccsal bontottam őket mert siettem, elfelejtettem hogy lehet benne neki megint, az egyik persze az övé volt... Még én voltam a k.cs.g meg hogy nézhetném gyakrabban hogy ő időben megkapja...


2022. márc. 25. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Finom megoldás: Írd ki a postaládádra, hogy Kis Pista leveleit ne dobják bele!


Durva megoldás: Következetesen kidobod a kukába a leveleit és letagadod, hogy láttad. Előbb utóbb csak leesik neki.

2022. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én többnyire átdobom a szomszédnak,ha ilyen van,de azt nem tudom garantálni hogy időben.

Én is bontottam már ki az övét véletlenül.

Pont nem érdekelne mit gondol.

Ennyit megteszek hogy átdobom, aztán ennyi.

Ha havonta egyszer járnék oda,akkor egyszer.

Ha zavarna,akkor kiírnám a sajátomra,hogy xy postáját ne ide dobja.

2022. márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ő adja meg rosszul. Ha szolgáltatótól jön a levél, lehet, hogy ott nem képesek kijavítani. Apámnak sokáig a neve volt rosszul írva, és hiába szólt többször is, nem javították. Egyszer mondtam neki, hogy ha egyszer nem fizetné be arra hivatkozva, hogy neki nem az a neve, egyből kijavítanák.
2022. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

1. Beszélnék a postással, hogy legyen szíves nézze meg mit hova dob.

2. Beszélnék a szomszéddal, hogy írja rá pontosan a címet.


Amúgy ha jóban vagyunk, akkor átvinném. De ha egyszer szólna be ilyet, hogy "nézhetném gyakrabban" akkor onnantól kérdés nélkül dobnám ki a leveleit.


Vagy ha nem akarok köcsög lenni, akkor csak kiteszem a postaládák tetejére, aztán onnantól nem az én problémám, jöjjön át érte.

2022. márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Postás vagyok.

1.Nem nézhetjuk a nevet, csak a címet.

2. A másnak erkezo posta kidobasa, felbontasa, elolvasasa stb büntetendő.

2022. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
5-ös, és a megőrzése? Konkrétan ha a kérdező szépen bébiszitter magához a leveleket, és felteszi a polcra?
2022. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

*beviszi

Hülye autocorrect.

2022. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Szintén büntetendő. Amit tehet vele, az az, hogy bedobja a címzettnek, vagy atadja a postasnak elmondva, hogy az a szomszédé- de ne lepodjon meg, ha később ugyanúgy hozzá dobják majd be -vagy bebobja egy gyűjtő postaládába, ahonnan újra kikezbesitik majd. Utolsó esetben jár legjobban, már ha rairja a hiányzó B betűt, akkor ugyanis a szomszedhoz viszik majd ki a legközelebbi kezbesitesnel.
2022. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én felteszem a postaládák tetejére, ami nem nekem szól.

Ha kell neki elviszi, ha nem nem.

2022. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a postás valószínűleg írástudatlan, hiába 14, 14B, 12a, akkor is a 12B-be dobja, pont hozzám, ki nem szarja le?
2022. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!