Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit nem illik nappal csinálni...

Mit nem illik nappal csinálni egy lakásban?

Figyelt kérdés

Mindig családi házban éltünk, pár hete költöztünk lakásba a fővárosba.

Minden szomszéddal jó a viszony, kivétel az alattunk lévő.

4x hívott föl 2 hét alatt, hogy hangosak vagyunk.

Első nap este 9-kor, amikor beköltöztünk. Akkor szerintem tényleg hangosak voltunk, érthető okokból.

Aztán egyszer este 22-kor felhívott, hogy ne járkáljunk mert lehallatszik.

Ezután egyszer nappal, hogy zavarja a TV, húzzuk lejjebb a hangerőt, a gond ezzel az volt, hogy nincs TV-nk még, nem hitte el.

Ma vendégek jöttek, 14-kor felporszívóztam a nappalit, ami kb 5 perc volt. Jött is a hívás, hogy zavarja.

A minap az ő szintjén levő szomszéd este 11ig bömböltette a cigány zenét, az gondolom nem zavarta...


Szóval a kérdés, 22-8 közötti idősávot kivéve (ekkor alszunk), mikor tilos vagy legalábbis nem illik járkálni, takarítani vagy ha lesz TV-nk azt nézni a lakásban?

Ja és nem panel, 100 éves téglaépület, vastag falakkal.



2022. ápr. 3. 19:05
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
#28 Köszi, nagyon hasznos volt.
2022. ápr. 7. 21:36
 32/41 A kérdező kommentje:
#21 bocs, nem írtam. Nincs irodai székünk sem. De ez nem akadály, TV sem volt, mégis hallotta...
2022. ápr. 7. 21:37
 33/41 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk a felettünk lakó a cigifüst miatt jött le habzó szájjal. Az nem zavarta, hogy nem cigizünk, bepanaszolt a tulajdonosnál is. A szag egyébként egy dohánybolt raktárából áradt.

Ezek szerintem pszichiátriai esetek, ennek fényében kezeld a helyzetet.

2022. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Igazából az bosszant a legjobban, hogy a férjemet nagyon nehéz volt rábeszélni, hogy eljöjjünk, most meg olyanokat mond, hogy elege van, inkább hazamegy harcolni.

Úgy érzem minden rámszakadt és sehol sincs nyugtunk. Pedig tényleg lefektetem a gyereket este 9 körül és délig suli, aztán ebéd, játszótér és majd 15 körül rajzol vagy kisautózik kicsit, mert nem szeretném ha egész délután számítógépezne. Úgy hogy naponta 1-2 órát zajong, azt is nappal. Nem tudom mi lenne ha zongorázna vagy hasonló?

A légvédelmi sziréna meg a tüzérség az ami tényleg "bosszantó" hang, nem a gyerekek játéka...

2022. ápr. 7. 22:28
 35/41 anonim ***** válasza:
67%
Egyszer mondd el ezt neki így, őszintén. És azt is, hogy szívesen kötsz ésszerű kompromisszumot (egyik szobában játszik a gyerek, a másikban nem), de ő is vegyen vissza.
2022. ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
68%
A férjed egy országos nagy barom. Aki érzékeny egy összeférhetetlen, bárhol előforduló kreténre azzal valami gond van. Ha ilyen alacsony a férjed állóképessége és stressztűrő képessége, akkor maximum egy gyöngyfűző, kézműves boltba menjen árut feltölteni. Ott van a szeme előtt a felesége, kics gyerekei és egy mp-re is megfordul a fejébe, hogy elmemekül a problémák elől, illetve a harctéren öleti meg magát. Hogy a történethez írjak, pont ugyanilyen keresztem van nekem is, bár én perpillanat nem érzem a súlyát, de pár hét és belecsaphatok a lecsóba:-/ Nekem van egy üres lakásom, az ottani alsószomszéd ugyanilyen felállás, öreg, igazi bunkó és agresszív hapsi, 90 éves anyja, a csávó már számon kérte az üres lakás zajait:D. Ha hosszabb időt leszek ott, én titokban várom, hogy kiéljem magam a kreténen, igaz engem nem könnyű felidegesíteni, megsérteni kb. lehetetlen, nem félek, mellette furmányos fantáziámmal különböző bosszúálló ge.ci.ségeket találhatok ki, amibe bele fog őrülni. Természetesen csak akkor, ha annyiszor belémköt, amit már megunok. Kérdező, a társasház azzal jár, hogy kisgyerekek milliói nőnek fel benne és a szüleik élnek mellettük. Legközelebb ha néz be az ablakon fotózd le, a képet hívd elő nagyobb méretben (150-200Ft a DM-ben a 20x15-ös nagy kép) és tedd ki a faliújságra, hogy Béla bácsi ilyen primitív módon sérti meg a magánszférátokat.
2022. ápr. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
A fotós ötlet egyszerűen fantasztikus!
2022. ápr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet?
2022. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
A tulajdonosnál bepanaszolt, hogy rakjon ki, ő viszont közölte vele, hogy ne piszkáljon minket. Azóta csönd van.
2022. ápr. 15. 12:12
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse, ezek szerint ismeri ő is az illetőt.
2022. ápr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!