Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire lehetséges külföldre...

Mennyire lehetséges külföldre költözni állattal? Szeretnénk párommal az életünket valamely ny-i országban folytatni és idővel vinni szeretnénk 3 kisebb testű kutyusunkat, 2 cicát és két lovamat.

Figyelt kérdés

Pl Ausztria, Németország, Szlovénia, Csehország, Svájc (esetleg még skandináv országok).

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, mennyire egyszerű állattal albit találni, illetve a lótartás kB milyen összeg?

Esetleg előfordulhat-e olyan ház bérelhetősége, ahol lehet lovat tartani? (Bár nekem a bértartás jobb lenne).

Biztos vagyok benne, hogy rohadtul húzós...de kB mégis.

Amúgy bármilyen tanácsot/észrevételt/tapasztalatot szívesen hallgatok. Köszi a segítséget!



2022. ápr. 7. 22:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
88%

Annyit tudok, hogy Ausztriaban torvenyellenes megtiltani, hogy legyen haziallatod a lakasban.

Tehat beleirhatjak a szerzodesbe (bele is irjak), de akkor is tarthatsz. Persze lehet, hogy jogi procedura lesz belole, de azert jo tudni.

2022. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Felsoroltad a fél világot. Így elég nehéz konkrétumokat/tanácsot mondani.

Jó lenne legalább leszűkíteni.

2022. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért soroltam fel ennyit, mert nincs konkrétum, és bármelyikkel kapcsolatban érdekel tapasztalat -és majd elsődlegesen ott próbálunk szerencsét, ahol szimpatikusabb.

Szerencsére olyan szakmáink vannak, hogy talán annyira nem nehéz vele munkát találni, plusz beszélünk németül és angolul, én nagyon picit szlovénül. De persze ez majd elválik.

2022. ápr. 7. 23:18
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Lehetséges. De ennyi állathoz egyrészt nagy alapterületű házat kell keressetek, hogy kiadják, ami szép összes lesz, ráadásul a ló speciális körülmény, így átlag családi házak kiesnek. A lovak nélkül nagyobb esélye van, de ott sem fogtok tudni a sima kétszobás lakásokból válogatni, ennyi állathoz nem fognak kiadni olyat (legalábbis Németország-Ausztria viszonylatban biztosan nem).
2022. ápr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem "összes", hanem "összeg" akart lenni
2022. ápr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Ehhez szerintem meszaros lorincnek kell lenni, akkor lehetseges, mar ha az anyagiakat nezzuk.
2022. ápr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
6os jó nagy hülyeséget mondtál
2022. ápr. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Hát a lóhoz biztos lovardát kell találni, azt nem lehet csakúgy kertbe kikötni.
2022. ápr. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

#7:

Inkább csak neked nincs humorérzéked. 🙂

2022. ápr. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemetorszagban is viszonylag sok az allatos albi. A lovaknal inkabb bertartason gondolkoznek elso korben. De kutyat, macskat minden tovabbi nelkul vihetsz.
2022. ápr. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!