Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire lehetséges külföldre...

Mennyire lehetséges külföldre költözni állattal? Szeretnénk párommal az életünket valamely ny-i országban folytatni és idővel vinni szeretnénk 3 kisebb testű kutyusunkat, 2 cicát és két lovamat.

Figyelt kérdés

Pl Ausztria, Németország, Szlovénia, Csehország, Svájc (esetleg még skandináv országok).

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, mennyire egyszerű állattal albit találni, illetve a lótartás kB milyen összeg?

Esetleg előfordulhat-e olyan ház bérelhetősége, ahol lehet lovat tartani? (Bár nekem a bértartás jobb lenne).

Biztos vagyok benne, hogy rohadtul húzós...de kB mégis.

Amúgy bármilyen tanácsot/észrevételt/tapasztalatot szívesen hallgatok. Köszi a segítséget!



2022. ápr. 7. 22:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen, szívesebben vinném bértartásba, most is ott vannak.
2022. ápr. 8. 09:56
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kutya-macska témában szerintem semmi bonyolultság nincs. Kötelező oltások után hordozóba be és a kocsiban kiviszitek őket. Persze, majd kell olyan albérletet találni ahol ez megengedik.


A lovak már súlyos összegekbe lesznek. Országon belül sem olcsó az utaztatásuk, ha meg mondjuk valamelyik skandináv országba mentek ott még hajóztatni is kell őket.

2022. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azt hozzátenném az előző hozzászólásokhoz, hogy sok helyen eleve nem egyszerű lakást talált. Az, hogy külföldi vagy, az pluszban nehezíti (sokan előítéletesek, és ha választhatnak, hogy németnek vagy külföldinek adják ki a lakást, jó eséllyel a német nyer). Plusz lakást Németországban csak úgy kereshetsz, hogy már van munkaszerződésed, de sokan azt is megnézik, hogy mennyi ideje dolgozol ott. Tehát a Magyarországról német lakáskeresés kb. 0,000001 % eséllyel fut, ha csak nem vagytok kőgazdagok, mert a nagy luxuslakásoknál a megfelelő számlakivonattal ezzel nem foglalkoznak.

Szóval a jobb lakásokhoz már kint kell legyetek. Előtte vagy a munkáltatótok egyike segíthet, vagy már eleve kell legyen egy hely, ahová kijöttök, ahonnét nézelődtök lakást.

És hiába írják, hogy sokan vannak kint állattal, én is állattal vagyok, és a kisebb méretű városokban (ahol pl a lovaknak is sikerülhet helyet találni valahol, mert ugye Münchenben pl elég nehéz lenne), ott nagyon sokan megszabják, hogy nem vihetsz állatot magaddal. Van, aki eleve kiírja, hogy állatot nem vihetsz, de valójában csak úgy érti, hogy nagytestű kutyát nem vihetsz, de mindig meg kell kérdezni. Én kistermetű állatokkal vagyok, nem is kutyával, mégis mindig probléma volt a lakástalálás! Már az első emailnél lecsapták, hogy nincs állat, pont. Szóval azért ez nem ilyen egyszerű.... És a lovakról még nem is beszéltünk akkor.

2022. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!