Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az rendben van hogy tegnap...

Az rendben van hogy tegnap este fél tízig, ma meg 13 óra óta a szomszéd lakásban, közvetlenül mellettem, egy melós veri le a lakásban a vakolatot?

Figyelt kérdés

Vasárnap van.


Húsvét van.


K.vára idegesítő a monoton kopácsolás.


Kezd eldurranni az agyam....



#tarsasház, bérház, Budapest, felújítás, Húsvét, vasárnap
2022. ápr. 17. 15:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
15%
Rendben van
2022. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Khmmm, olyasmire gondoltam - mivel én ebben pillanatnyilag még tájékozatlan vagyok - hogy nincs olyasmi hogy "pihenőnap/ünnepnap", társasházi törvény stb.?


Ilyen válasszal ami láthatóan csak az odadobott gonoszkodásra megy ki nem igazán tudok úgy tekinteni mint releváns ember hozzászólása.


De azért kösz, hasonló jókat kívánva: kérdező

2022. ápr. 17. 15:34
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Ilyen törvény nincs. A Társasházi törvényről kérdezd a közös képviselőt.
2022. ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Helyi rendelet és a társasházi szabályzat ad erre útmutatót. De az esetek 99%-ában vasárnap tilos, illetve általában a hét többi napján este 8 és reggel 6 közt is az. Ünnepnapokon meg szinte biztosan. Tehát ha nagy zajjal jár, akkor az nincs rendben. Persze sokat tenni sajnos nem tudsz.
2022. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na igen, egy pillanatra elfelejtettem hogy Magyarországon vagyunk.....
2022. ápr. 17. 16:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
menj át és mondd szépen, hogy pihenő nap van, jelentsd a közösképviselőnek
2022. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene nézni a társasház házirendjét, az általában szabályozza. Ha nincs benne, akkor az adott város zajrendelete kitér arra, hogy a hétköznapokon és szabadnapokon hány órától hányig lehet a lakásban zajos tevékenységet folytatni.
2022. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát gyerekek, tanulságos!


Végül nem bírták az agytekervényeim, hogy mögöttem 2,5 méterrel b@sztatják kalapáccsal a falat és rendes ruhába ugrottam és átsétáltam, bekopogtam udvariasan ééééés!!!!

Egy apró, riadt és bűnbánó tekintetű azsiai ember állt velem szemben, kezében a vésővel, kalapáccsal (egy borzasztónál is borzasztóbban lepusztult lakásban).

Rögtön mondtam neki hogy nyugiiiii, csak azt szeretném mondani hogy itt nálunk most "hétvége - pihenőnap van" + ünnep a Húsvét 🙂


Abszolút megertő volt, ezerszer bocsánat - bocsánatot kért, úgyhogy megoldottuk.


(mondtam/mutattam hogy a másik helyiségben ütheti a falat csak pont mögöttem lécci ne)


Egy pillanatra MEGINT elfelejtettem hogy Magyarországon vagyunk........

2022. ápr. 17. 16:49
 9/12 anonim ***** válasza:
ezek szerint ő felejtette el :DD
2022. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted Kérdező! :) Először mindig a barátságos utat kell választani, hátha működik. Pont így voltam én is a múltkor, nálam a fölöttem lévő lakásban fúrtak este 9-kor, felmentem és kértem őket, hogy mára ha lehet, fejezzék be. Elnézést kértek és abba is hagyták. Persze van, amikor ez nem ilyen egyszerű, de normális embereknél a kérés csodákra képes.
2022. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!